Gintaro Jaronio fotografijų paroda “Buvimas savimi. Nuo meditacijos iki šventės”

2_2048

„Aš siekiu atrasti šviesos kibirkštį net ir labai žemiškame ir pilkame pasaulyje.“ – Gintaras Jaronis.

Rugsėjo 3 dieną, 18 val., Kauno įvairių tautų kultūrų centre, esančiame Šv. Gertrūdos g. 58, Kaune, vyks fotografo Gintaro Jaronio parodos ,„Buvimas savimi. Nuo meditacijos iki šventės“, atidarymas.

Gintaro Jaronio fotografijose kultūros šventės vyrauja jau daugiau nei dešimt metų. Pirmosios prasmingos kultūros renginių akimirkos buvo užfiksuotos Čiurlionio draugijos ir Lietuvos muzikos rėmimo fondo renginiuose (1995 – 2006 metai). Vėliau autorius aktyviai dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Kultūros tyrimų centro kūrybiniuose darbuose (2006 – 2013 metai). „Visuomet stengiuosi į situaciją pažvelgti kitu kampu.“ –  teigia autorius. Todėl Lietuvos muzikos ir kultūros festivaliuose G. Jaronis dalyvauja ne tik kaip žiūrovas, bet taip pat kaip fotografas ir vaizdo operatorius.

Autoriaus darbuose išsiskiria psichologinių, dvasinių ir kūrybinių užsiėmimų sintezės festivalis “Mandala“; alternatyvios muzikos festivaliai „Yaga Gathering“, „Tundra“; šiuolaikinės baltų kultūros ir nepriklausomos muzikos festivalis „Mėnuo Juodaragis“; Romuvos bendrijos organizuojamos kalendorinės šventės; budistų ir  vaišnavų šventės, taip pat ir multikultūrinis muzikos festivalis „Gatvės muzikos diena“. „Šios kultūrinės grupės, jų išpažįstamos vertybės labiausiai patraukė mano dėmesį, sužavėjo,  paskatino domėtis, gilintis į jų pasaulį bei išpažįstamas vertybes. Joms ir skiriu šią parodą.“ – teigia autorius.

Parodoje autorius teikia prioritetą dvasiniam grožiui, harmonija ir bendrumui. G. Jaronis teigia, kad šios savybės išryškėja daugelyje matytų renginių ir atsiskleidžia žmonių grupėse. Fotografijos yra eksponuojamos laisvu stiliumi, negrupuojant pagal iš anksto pasirinktus požymius. Parodoje eksponuojamos ir abstrakčios formos fotografijos, jas galima pavadinti universaliu žodžiu “meditacija”.

Paroda atvira lankytojams iki 2015 m. Rugsėjo 15 dienos.