Geriausia Kalėdų dovana

Brangūs Balarama.lt skaitytojai, ar ir jums atrodo, kad Kalėdų karštinė vis labiau įsisiūbuoja? Neretai ji apninka mus taip, kad susimąstome: o kaip susigrąžinti tą magišką, ramią ir dvasiškai pripildančią Kalėdų dvasią? Norime padovanoti jums dovaną – vaizdo įrašą apie tikrąją švenčių dvasią. Vaizdo įrašas anglų kalba, tačiau jo žinutė tokia svarbi, kad išvertėme ją į lietuvių kalbą (skaitykite žemiau). Vaizdo klipo autorius – Šivarama Svamis – garsus sąmoningumo mokytojas, keliaujantis vienuolis, autorius, bhakti jogas.

 

Kas pavogė Kalėdas? Kas pavogė Kalėdų dvasią? Daktaras Seussas teigė, kad Grinčas… bet nemačiau, kad Grinčas būtų Kalėdas čia sugrąžinęs.

Užtat pastebiu, kad Kalėdos tampa vienu iš didžiausių pasaulio ekonomikos stimulų. Vien tik Jungtinių Amerikos Valstijų mažmeninė pramonė šventiniu laikotarpiu uždirba daugiau nei tris trilijonus [dolerių, – vert. past.]. Daugybė eglių… jos nukertamos vien tik tam, kad po kelių savaičių būtų išmestos. Šešiasdešimt milijonų eglių vien tik Europoje. Kalėdų vakarienei taip pat nužudoma daug nekaltų gyvūnų. Dešimt milijonų kalakutų vien tik Jungtinėje Karalystėje.

Vartotojiškumas. Išteklių švaistymas. Žudymas. Svaiginimasis. Lošimas. Kas nutiko krikščioniškajai  [žodžiai Christmas (Kalėdos) ir Christian (krikščionis) anglų kalboje yra išlaikę vienodas šaknis, rodančias bendrą jų kilmę, – vert. past.] dvasiai? Apsižvalgykite. Ar tikrai būtent to Kristus norėjo?

Žinoma, matau, kaip tikrai daug parduotuvių savininkų meldžiasi… Tačiau jie meldžia, kad parduotų daug prekių. Daugybė vaikų meldžiasi, prašydami ypatingų dovanų. Pavyzdžiui, nuosavo ginklo. O tėvai meldžiasi, kad galėtų už visa tai sumokėti. Tačiau toks meldimasis yra “man” kultūros dalis. “Aš noriu” kultūros dalis… Ne visai tai, ką Reverendas Scottas Kilgore’as turėjo galvoje, sakydamas: “Manau, Jėzus pasakytų: “Jei tikrai nori švęsti mano gimimą, mylėk aplinkinius žmones.”

Kodėl gi mums neišbandžius ko nors naujo. Ar jūs pasiruošę? Kodėl per šventes nesusilaikius nuo alkoholio? Nebeloškite. Palikite eglutes ramybėje. Padarykite vargšui kalakutui pertraukėlę… arba bet kam kitam [ką ketinote patiekti ant savo Kalėdų stalo, – vert. past.]. Suteikite gyvybei šansą. Pamaitinkite alkstančius. Prisidėkite prie bendruomenės gerbūvio. Tačiau svarbiausia – praleiskite šventes tapdami šventesniais. Pasinaudokite bet kokiu jums žinomu tikėjimu ar priemonėmis. Ir tomis žiniomis pasidalinkite su kitais. Žinios apie tikrąją žmogaus prigimtį yra pati geriausia dovana. Ji nemokama, galioja amžinai ir sugrąžina Kalėdų dvasią.

Šivarama Svamis

Iš anglų kalbos vertė Lina Staponaitė