Geriausia, ką galime padaryti sau ir savo artimam žmogui

couple-1149143_960_720

Per Kalėdas esame įpratę puošti eglutę, susitikti su giminaičiais, sėsti už šventinio stalo, keistis dovanomis. Tai gražūs ir reikalingi ritualai, tačiau žinome, kad ne jie yra šių švenčių esmė.

Kad šventinis laikotarpis ir Naujieji 2017-ieji metai būtų išties linksmi, laimingi, sveikatos ir stebuklų pilni – tikrai tokie, kokių vieni kitiems linkime – pasinaudokime (pačia geriausia) artėjančių Kalėdų proga ir susitaikykime, atsiprašykime, padėkokime, pasistenkime suprasti, parodykime savo meilę ir dėmesį.

Tai nėra lengva. Tai reikalauja nuoširdumo, sąžinės balso išklausymo, noro suprasti kitą ir pasiryžimo pirmam būti geram. Tai atsiranda iš noro pajusti bendrumą su savo artimaisiais ir pastangų, kad visa tai pasiektum.

Taigi, kokius gerus dalykus galime padaryti savo šeimos nariui, draugui ar giminaičiui?

Atsiprašyti

Prisiminkime dalykus, dėl kurių galėjo atšalti mūsų santykiai su mama, tėčiu, sese, broliu ar draugu. Pažiūrėkime į save – gal pasakėme ką nors skaudinančio ir nemalonaus, gal savo žodžiais įžeidėme ir nuliūdinome kitą, taip jį nuo savęs nutolindami?

Geras būdas suprasti, kad tikrai galėjome pasielgti negerai – pastatyti save į kito vietą. Elkimės su kitais taip, kaip norime, kad jie elgtųsi su mumis. Todėl atsiprašykime dėl savo piktumo ir įžeidimų nuoširdžiu laišku ar žodžiu, susitaikykime ir atkurkime tarpusavio ryšį.

Padėkoti, įvertinti

Jei žmogui padėkojame, vadinasi, jį įvertiname, branginame. Pastebėdami jo poelgį parodome, kad jis mums reikšmingas.

Padėkokime savo draugams už palaikymą, pagalbą ir paramą, padėkokime, kad galime jaustis savimi, kad mus priima tokius, kokie esame, padėkokime jiems už tai, kad bendraudami mokomės ir geriau pažįstame save.

Padėkokime savo tėvams, kad linkėdami paties geriausio jie rūpinosi mūsų sveikata, saugumu, drabužiais, maistu, išsilavinimu, mūsų laimingo gyvenimo sąlygomis – tokiomis, kokias jie mums sukūrė. Įvertinkime jų pastangas, kantrybę, pareigingumą, pasiaukojimą, gerumą ir besąlygišką meilę.

Tik pastebėdami kitų gerus poelgius galite juos paskatinti pasijusti reikalingais, svarbiais ir reikšmingais. Padėka ir įvertinimas yra didžiulis džiaugsmas ir dovana, tai grįžtamasis ryšys, įkvepianti ir tobulėti skatinanti jėga, kurią žmogui padovanoti galite jūs.

Apkabinti

Nuoširdžiai apkabindami artimą žmogų labai gražiai, paprastai ir subtiliai parodysime jam savo meilę, sustiprinsime tarpusavio emocinį ryšį ir teigiamą energiją, sukursime tikrą laimės ir džiaugsmo aurą.

Prie ištartų ar parašytų savo žodžių pridėję šiltą apkabinimą mes galime pakeisti išties daug. Juk žodžiai ir prisilietimai gydo sielas ir širdis, tad palengvinkime savo ir artimųjų vidinius gyvenimus ištardami jiems nuoširdų žodį ir atverdami savąjį glėbį.

Palaikyti, įkvėpti

Kiekvienas žmogus eina individualiu ir autentišku keliu. Keliaudamas juo jis patiria specialiai jam parengtus iššūkius, mokosi savo gyvenimo pamokas ir jas įsisavina tik suprasdamas pats.

Todėl visi mūsų priekaištavimai, nepasitenkinimai, neprašyti „teisingi“ ir „geri“  patarimai iš tikrųjų reiškia mūsų nepritarimą jo gyvenimo keliui, žmogaus nepriėmimą ir bandymą jį pakeisti.

Jei nepriimame bent menkiausios kito dalelytės, vadinasi, nepriimame jo viso. Tikrai laimingas pasijus tas žmogus, kuris bus mylimas toks, koks yra – su visais trūkumais ir, mūsų galva, neteisingais jo sprendimais. Taigi, geriausia, ką galime padaryti savo mylimam žmogui, tai jį palaikyti, įkvėpti veikti, padėti ir pritarti jo gyvenimui.

Leiskime savo artimui eiti, klysti ir suprasti pačiam. Kai jam reikės patarimo – jis pats paprašys. Keiskime ne jo gyvenimą, o savo. Tapkime iš tiesų laimingi patys, įgykime patirties ir gaukime tikrąjį žinojimą per savo pastangas, nes tik tapę geru pavyzdžiu galime savo artimajam padėti geriausiai. Tik tada turime teisę jam patarti.

Susitaikyti su savimi

Iš tiesų nuo ryšio su savimi priklauso mūsų santykiai ir su aplinkiniais. Kad galėtume gėrio suteikti kitiems, susikurti jį pirmiausia turime savo viduje. Kaip tai padaryti? Kaip nurimti ir pajausti laimę?

Priimkime save ir netobulą savo situaciją. Atleiskime sau už savo klaidas, abejones, uždelstą laiką, nežinojimą ar neteisingus pasirinkimus. Tik dėl jų mes dabar galime suprasti tai, ko nežinojome anksčiau. Tai jie padėjo mums pasikeisti, patobulėti. Tie pasirinkimai ir dabar, šiuo momentu, mums siunčia pamokas, todėl pažiūrėję į jas giliau galime į gera pakeisti savo ateitį.

Atsisukime į savo gyvenimą, pažiūrėkime į save – juk mes gyvename, turime tokius įrankius kaip kūnas, protas, siela. Jų pagalba galime veikti, kurti, siekti laimės, be to, jie padeda mums suprasti, ar elgiamės teisingai.

Laiminga siela, ramus protas ir sveikas kūnas sako mums, kad viskas gerai. Liga, įtampa, nerimas, chaosas yra netinkamo elgesio ženklai. Atkreipkime dėmesį į juos, reaguokime, ieškokime ką ir kaip galėtume pakeisti. Mums kasdien suteikiamos progos ir galimybės, duotas laikas tobulėjimui ir laimei.

Tad linkime, kad susitaikymas su savimi ir aplinkiniais Jums suteiktų ramybę, atsiųstų tikrąjį džiaugsmą ir iš vidaus gelmių sklindantį dėkingumą už save, artimuosius ir savo gyvenimą. Tegul šios šventės būna tik pradžia jūsų Naujųjų laimės ir teigiamų emocijų pilnų metų.

Straipsnį atsiuntė Balarama.lt skaitytoja Greta Misevičiūtė :)