Septyni keliai į sielos mirtį (VII dalis). Geismas (Palaidumas)

whisper-408482_960_720

Egzistuoja septynios nuodėmės, kitaip Mirtinosios nuodėmės, kurių padarymas veda į sielos mirtį. Pirmą kartą šių nuodėmių sąrašą paminėjo popiežius Šventasis Grigalius I–asis šeštame amžiuje. Šių nuodėmių priešingybė – Septynios didžiosios dorybės: tyrumas, teisingumas, santūrumas (saikingumas), narsa (tvirtybė), tikėjimas, viltis, dosnumas. Šiandien plačiau pakalbėkime apie šeštąją mirtiną nuodėmę – geismą arba palaidumą.

Anksčiau rašėme…

Visose religijose yra griežtas nurodymas – lytiniai santykiai tik vaikų pradėjimui ir niekam daugiau. Šiais laikais toks nurodymas ypač sunkiai suvokiamas, kadangi internetas pilnas „įrodymų“, kaip orgazmas ar apskritai seksas palankiai veikia tiek vyro, tiek moters organizmą. Visgi daugelis nusikaltimų ir psichologinių problemų yra seksualinio pobūdžio. Šie laikai nėra tokie, kurių tradicijomis vertėtų pasikliauti ir vadovautis…

Seksas yra didžiausias materialus malonumas, todėl visai nesunku pasidaryti nuo jo priklausomu. Jeigu žmogus prisirišęs prie lytinių santykių, jis bus prisirišęs ir prie visos kitos materijos.

Šiuolaikinėje visuomenėje visaip skatinamas lytinis potraukis. Propaguojamas beatodairiškas ištvirkavimas nesirūpinant niekuo – nebent suspėti laiku pasinaudoti kontraceptinėmis priemonėmis. Pažiūrėkite į reklamas, kuriomis užpildytas kiekvienas mūsų žvilgsnis ir žingsnis. Sekso potekstė slypi beveik visur, pradedant nuo šampūno plaukams, baigiant apatinio trikotažo reklama. Gatvėse pilna plakatų su apsinuoginusiomis gražuolėmis, muzikiniai video klipai akiplėšiškai aukština kūno kultą, žiniasklaida pilna pranešimų apie viską, kas tik susiję su seksu. O dar knygos, filmai…

Kur tai veda? Ar žinote, kad dabar pirmokės mergaitės fizinio lavinimo pamokose nedaro tam tikrų raumenų tempimo pratimų, nes joms tai asocijuojasi su sekso pozomis? Pirmokės mergaitės!

Kristus buvo labai griežtas ištikimybės klausimu: „Jūs esate girdėję, kad buvo pasakyta:  Nesvetimauk! O aš jums sakau: kiekvienas, kuris geidulingai žvelgia į moterį, jau svetimauja savo širdimi“ (Mt  5, 27–28).

Bhagavad-Gitoje, kur sukaupta visos rytų išminties kvintesencija, sakoma, kad yra trys nuodėmės židiniai, trys priežastys, aklinai uždarančios mūsų širdis, tai – gobšumas, pyktis ir geismas.

Vedų raštuose nurodoma, jog net ir susituokusi pora neturėtų pernelyg dažnai mėgautis seksu. Pirmiausia dėl to, kad norit susilaukti fiziškai ir psichiškai sveiko vaikelio, pora nuo sekso turi susilaikyti mažiausiai 3 mėnesius. Jei sutuoktiniai labai pamaldūs ir tikisi susilaukti švento vaiko, jie turėtų susilaikyti nuo lytinių santykių net metus. Yra sakoma, kad šventas vaikas gali išgelbėti 9 kartas prieš save ir 9 kartas po savęs, todėl taip svarbu yra tinkamas vaiko pradėjimas. Taip pat yra draudžiama mylėtis kai vaikas jau pradėtas, nes taip didinamas vaiko aistringumas, jo potraukis seksui. Nors vaisius įsčiose dar tik formuojasi, siela jau atkeliavusi, ji jau yra čia ir jaučia viską, kas vyksta aplinkui, ką veikia jos mama ir tėtis.

Kas nutinka, kai užsiiminėjama lytiniais santykiais be meilės? Vyras tuo metu tik atiduoda savo energiją, nes tokia jo prigimtis. Tačiau moteris savo energijos atiduoti negali. Vyras duoda ir, nieko negaudamas atgal, ima sirgti, senti (dėl to vyrų gyvenimo amžius trumpesnis, nei moterų), praranda atmintį. Moteris taip pat ima sirgti, ypač moteriškomis ligomis, nes neatiduoda energija užsistovi. Žmonės nesupranta, kas jiems darosi ir kodėl. Visa tai vyksta, nes nėra širdžių kontakto, tokie santykiai grįsti geismu ir troškimu pasitenkinti vienas kito kūno teikiamais džiaugsmais.

Ajurvedoje yra atskira mokslo šaka, vadinama afroditika, kuri padeda atverti širdį per vyro ir moters meilę. Iš pradžių jie turi pajausti, kaip per jų širdis prateka meilės energija – iš vieno į kitą. Paskui – prisilietimų etapas. Paprasčiausiais prisilietimais galima atgaivinti tyrą, gryną, tikrą meilę. Tai labai lėtas procesas. Tačiau aistra grįsti santykiai anksčiau ar vėliau žlunga, nes įprasti kūno teikiami džiaugsmai gana greitai atsibosta ir atsiranda troškimas ieškoti kito kūno teikiamų džiaugsmų.

Seksualinė energija yra nepaprastai galinga jėga. Laikantis celibato ir tinkamai nukreipiant šią energiją į viršutines čakras, galima stipriai atjaunėti bei pasveikti nuo įvairiausių ligų. Seksualinė energija yra visa ko pagrindas, ji ir mūsų kūno variklis. Išeikvota lytinio akto metu, ši energija atsistato labai lėtai.

Knygoje „5 Tibeto pratimai“ pulkininkas Bredforas teigia, jog norint tapti „supervyru“ ar „supermoterimi“, būtinas celibatas arba seksualinio kontakto abstinencija. Galinga  seksualinio potraukio gyvybinė jėga turi būti sukoncentruota ir nukreipta aukščiau, kad galėtų būti panaudota kitoms čakroms. Šioje knygoje taip pat nurodomas šeštasis pratimas kaip alternatyvus būdas pastebimai jaunatviškai išvaizdai pasiekti. Pratimas atliekamas taip:

  • Stovėkite tiesiai, kojas pražerkite, stipriai prispauskite pėdas prie grindų, rankos prie šonų.
  • Lėtai iškvėpdami lenkitės į priekį, lenkite liemenį ir rankomis remkitės į kelius. Iškvėpkite, kol plaučiuose neliks oro.
  • Atlaisvinę plaučius grįžkite į pradinę poziciją. Padėkite rankas ant klubų ir paspauskite į apačią, pakelkite pečius. Raktinis šio pratimo momentas – kai jūsų pečiai yra pakelti, reikia įtraukti pilvą ir krūtinę pakelti aukštyn. Turite tą padaryti neįkvėpdami oro. Taip energija keliama į kitus centrus. Išlaikykite šią poziciją kuo ilgiau.
  • Kai turėsite įkvėpti, leiskite orui patekti per nosį. Kai plaučiai bus pripildyti, iškvėpkite per burną. Iškvėpę leiskite pilvui ir pečiams atsipalaiduoti, nuleiskite rankas nuo klubų ir grąžinkite į natūralią padėtį prie šonų.
  • Kelis kartus giliai įkvėpkite ir iškvėpkite per nosį. Tai kartokite kiekvieną kartą atlikdami šį pratimą. Jis turi būti atliekamas tik 2 ar 3 kartus.

Laukite tęsinio…

Parengė Asta Ivaškevičiūtė  (Arčana Siddhi dd). Daugiau informacijos: Astaivaskeviciute.weebly.com

Redagavo Lina Šimelionytė