Fluoro poveikis mažina intelekto koeficientą (IQ)

smurf-139993_640

Dauguma žmonių mano, kad fluoras apsaugo dantis nuo karieso, padeda burnos ertmei išlikti šarminei ir t. t. Deja, tai tik mitas. Geriamojo vandens ir dantų pastos prisotinimas fluoru neapsaugo dantų nuo karieso…

Tyrimai atskleidė, kad fluoras neigiamai veikia endokrininę sistemą, silpnina kaulus ir sąnarius, skatina artrito ir vėžio atsiradimą, gali sukelti nevaisingumą, autizmą. Verta paminėti ir tai, kad kankorėžinė liauka taip pat labai kenčia nuo fluoro poveikio. Į kankorėžinę liauką plūsta daugiausiai kraujo, todėl ji sukaupia ir daugiausiai fluoro.

1990–aisiais britų mokslininkas Dr. Jenniferis Luke’as, atrado, kad fluoras kaupiasi kankorėžinėje liaukoje (esančioje tarp dviejų smegenų pusrutulių). Šios liaukos paskirtis – melatonino hormono sintezė ir sekrecija. Melatoninas atsakingas už miego ritmą ir apsaugo organizmą nuo laisvųjų radikalų poveikio. Svarbiausia yra tai, kad melatoninas reguliuoja mergaičių brendimo procesą… Sutrikus kankorėžinės liaukos veiklai, mergaitės bręsta daug greičiau, didėja rizika susirgti krūties vėžiu.

Kankorėžinė liauka dar yra vadinama trečiąja akimi. Egiptiečiai jau prieš 3 500 metų tai žinojo. Kaip žinia, ši liauka (arba trečioji akis) yra ne tik šviesos receptorius, bet ir intelekto, intuicijos, įžvalgumo, psichinio sąmoningumo šaltinis… Dirbtiniai maisto priedai, silpnas imunitetas ir mobiliųjų telefonų spinduliavimas negatyviai veikia kankorėžinės liaukos kalcifikaciją. Tikriausiai nebebus keista, kodėl Hitleris koncentracijos stovyklose belaisviams duodavo vandenį, gausiai prisotintą fluoro.

Gali kilti natūralus klausimas: „Kaip išvengti arba sumažinti fluoro poveikį organizmui?“ Yra nemažai būdų, kaip tai padaryti. Paminėsiu keletą pačių svarbiausių.

Fluoro poveikio organizmui mažinimas:

  1. Valyti, filtruoti vandenį;
  2. Valgyti ekologiškas arba pačių natūraliai užaugintas daržoves, vaisius, žoleles. Pesticidai, dirbtiniai maisto priedai, hormonai, likę mėsos gaminiuose, su krauju patenka į kankorėžinę liauką;
  3. Vartoti dumblius. Dumbliai, tiksliau – juose esantis jodas, padeda pašalinti fluorą su šlapimu;
  4. Naudoti dantų pastą be fluoro arba „naminę“ dantų pastą;
  5. Valyti organizmą citrina. Citrinos rūgštis arba vanduo su citrinos (arba žaliosios citrinos) sultimis lengvai detoksikuoja organizmą;
  6. Mėgaukitės saulės šviesa. Pakanka joje pabūti 20 minučių kasdien (neužsidengus galvos).

Yra ir daugiau gerų žinių. Razinos, datulės, avinžirniai, lazdyno ir graikiški riešutai, lęšiai, žemės riešutų sviestas turi boro. Tai mineralas, kuris švelniai pašalina fluorą iš organizmo. Šalto spaudimo kokoso aliejus, chlorela, petražolės, ciberžolė, kalendros, kajano pipiras, molis, obuolių actas šalina sunkiuosius metalus ir kenksmingas medžiagas.

Naujai, „befluorinei“ ateičiai – „naminės“ dantų pastos receptas:

Jums reikės:

100 ml talpos indelio (stiklinio, su dangteliu);

40 g šalto spaudimo kokosų aliejaus;

40 g sodos;

5–7 lašų terapiautinio naudojimo eterinio aliejaus (labai tinka mėtų, pipirmėčių, cinamono, miros, arbatmedžio, citrinų). Galima įlašinti visų išvardytų aliejų po lašelį arba tik pasirinkto vieno eterinio aliejaus 5–7 lašelius.

Viską sumaišyti ir nusinešti į vonios kambarį. (Redakcijos pastaba: jeigu masė pasidaro pernelyg skysta, galima laikyti šaldytuve. Jei pernelyg tiršta ar kieta – atšildyti, pakišus indelį po šilto vandens srove. Kokosų aliejus lengvai keičia savo konsistenciją.)

Dantis galima valyti ir su baltuoju moliu.

 

Ina Luckutė, dietologė