Enciklopedija: organų zonos veide pagal kinų mediciną

pexels-photo-347917

Jei tai skaitote, vadinasi tikite, kad iš tiesų egzistuoja vidinis grožis – toks, kurį spinduliuoja organizmo švara. Senovės kinų medicinoje sakoma, jog užtenka pažvelgti į žmogaus veidą ir jau galima pasakyti, kuo jis serga, kuri jo vidinių sistemų sutrikusi. Pasirodo, kiekvienas vidaus organas veide turi savo projekciją – zoną, iš kurios būklės galima nustatyti to organo sveikatą. Taigi, ką galime sužinoti iš atsiradusių spuogų ar sudirgimų, padės išsiaiškinti kinų veido žemėlapis.

Kakta

Kaktoje galima rasti trijų vidaus organų projekcijas. Plotelis pačiame centre atstovauja plonąjį žarnyną, ruožai artėjant link smilkinių – šlapimo pūslę, plotas virš antakių ir lūpos – širdį. Jei kakta išvagota raukšlių, yra odos įtrūkimų, galima įtarti virškinimo sutikimus. Jei čia yra spuogų, galbūt persivalgote vakarais, organizmas nespėja apsivalyti. Sausa, pleiskanojanti oda rodo, kad geriate per mažai vandens. Kai po krūvio širdies „plotai“ parausta, sudrėksta nuo prakaito, tai rodo arterijų elastingumo sumažėjimą.

Tarp antakių ir smilkiniai

Trečiosios akies vieta ir smilkiniai yra kepenų atspindys. Jei čia pastebite spuogelių sankaupas, yra paraudimų ar pleiskanojimų, žinokite, kad didžiausioje jūsų vidaus laboratorijoje procesai stringa. Greičiausia, jūsų organizme per daug toksinų, su kuriais kepenys nesusidoroja. Padėkite joms: valgykite daugiau žalio maisto, atsisakykite ar ribokite mėsos, pieno produktus, pasistenkite vengti kofeino, cukraus. Beje, stenkitės kuo mažiau liesti vietą tarp antakių, nes jei ten yra spuogelių, taip tik aktyvinate riebalinių liaukų veiklą.

Aplink akis

Sritis aplink akis atspindi inkstų veiklą. Paburkimas ir skysčių sankaupos šioje vietoje reiškia, kad organizme yra per daug skysčių ar kaupiasi gleivės. Stebėkite vartojamos druskos ir saldžių gėrimų kiekius. Gleivėms nesusidaryti padės dieta be riebalų ir pieno produktų. Kaip žinia, tamsūs ratilai po akimis gali atsirasti dėl nuovargio ar išsekimo, o taip pat, kaip ir maišeliai, jie būna tiesiog paveldimi. Tačiau, jei po akimis pastebite geltoną odos atspalvį, reiškia, kepenys ir tulžies pūslė dirba per sunkiai. Paraudusi, sausa akies voko oda byloja, kad pereikvojate kepenis ir reikėtų gyventi labiau subalansuotą gyvenimą.

Nosis

Nosis ir šalia esanti skruostų dalis susijusi su kasa. Tai svarbiausias virškinamojo trakto organas, todėl jei dažnai jaučiatės apsunkę, mieguisti ar jums padidėjęs rūgštingumas, žvilgtelėkite į veidrodį – greičiausiai pastebėsite pakitimų nosies ir skruostų plotelyje. Jei šios vietos dažnai rausta, dirglu arba nosis nusėta inkštirais, kasa nesusidoroja su jūsų gyvenimo iššūkiais. Atsisakykite riebaus gyvulinio maisto, miltinių gaminių, pradėkite sportuoti – judėjimas taip pat naudingas širdžiai.

Skruostai

Kaip jaučiasi skrandis ir plaučiai galima pamatyti iš skruostų. Vėlgi, tai ta vieta, kurioje gali pasireikšti raudoni odos suirzimai. Pasidomėkite, gal esate alergiški pieno produktams ar glitimui, stenkitės šarminti organizmą atsisakydami mėsos, alkoholio, kofeino ir vietoj to valgydami šviežias daržoves bei gerdami šviežiai spaustas sultis.

Lūpų pašonės

Vieta, kurią kilstelime šypsodamiesi ir kuri plyti abipus lūpų atstovauja storąjį žarnyną. Jei čia gilios raukšlės, pilna inkštirų, spuogelių, verta imtis organizmo valymo procedūrų. Tinka dieta ar lengvas maistas, kupinas ląstelienos. Toks maistas lengvai virškinamas, todėl neužsistovės žarnyne jį teršdamas.

Smakras

Odos pokyčiai smakro, žandikaulio ar žemiau jo esančioje zonoje susiję su hormonų pusiausvyra. Jų pokyčius gali lemti tiek menstruacijų ciklas, tiek ginekologinės problemos. Odos cistų atsiradimas gali signalizuoti apie užsiteršusią limfą, tad daugiau judėkite ir nepiktnaudžiaukite menkaverčiu maistu.

Patisau.lt