Tikiu, kad jei dar nenaudojate aliejaus odai prižiūrėti, visai kaip ir aš pradžioje, susiduriate su daugybe loginių prieštaravimų – kodėl turėčiau? Aliejaus vieta virtuvėje, be to jis riebus, nesusigeria ir blizga (visi manys, kad naudoju sviestą), be to, jo kvapas tikrai neįkvepia bandymams. Jei skaitote savo mintis, žinokite, kad jos kažkada buvo mano.
Dabar aliejai, jų mišiniai ir aliejų pagrindu pagamintos odos priežiūros priemonės yra vienintelis mano „kremas“. Tam turiu 5 rimtas priežastis, kurios, tikiu, įkvėps ir jus.
1. Įprastasi kremai – aliejų simuliantai.
Ar teko girdėti reklamų šūkius: „Kūno pienelis su makadamijų riešutų aliejumi“? Jei tokį šūkį girdite per TV, iš pienelio nesitikėkite nieko gero. Visų pirma jame vertingojo aliejaus bus vos keli procentai, o likusią produkto dalį sudarys cheminės medžiagos, skirtos sujungti tuos kelis lašus aliejaus su vandeniu, suteikti gardų kvapą, gražią išvaizdą, tekstūrą, ilgą galiojimo terminą (juk reikės jį išvežioti kone viso pasaulio moterims). Kompanijos, kurios gamina kosmetiką vien iš veikliųjų medžiagų, o ne tokių funkcinių dalių, paprastai visas investicijas skiria produktui ir beveik nieko – reklamai. Štai kodėl apie juos negirdite prie kiekvieno kampo.
2. Vertingiausi šalto spaudimo ir nerafinuoti aliejai.
Kalbėdama apie aliejų naudą odai šiukštu neturiu omenyje tų, kurie prekybos centruose kainuoja 1-2 eurus. Išsirinkti gerą ir kokybišką aliejų tikrai nėra lengva, todėl arba skaitykite etiketes, arba pirkite iš patikimų rankų. Svarbiausi etikečių raktažodžiai: nerafinuotas (t. y. neišvalytas cheminėmis medžiagomis, todėl dažnai būna drumstas, kvepiantis augalu, išlaikęs tikrąją spalvą, ir, svarbiausia, visas vertingąsias medžiagas), spaustas šaltuoju (mechaniniu) būdu (t. y. aliejus iš augalo gaunamas jį slegiant, trinant, o ne kaitinant ir naudojant chemiją), pirmo spaudimo (tas pats augalas gali būti spaudžiamas kelis kartus, tačiau antras ar trečias kartas nebeduoda tokio kokybiško aliejaus, juolab, gali būti atliekamas naudojant cheminius tirpiklius).
3. Kokybiškas aliejus – universali grožio priemonė.
Jei išsirinkote kokybišką ir dar ekologišką aliejų, jo kaina prilygs stambių korporacijų reklamuojam kremui (apie 9 Eur.). Užtat toks kremas – puiki investicija, mat iš jo galėsite pasidaryti kaukę plaukams, tepti visą veidą ir kūną, gerti ar šliūkštelėti į sveikuoliškas salotas. Turint kelias aliejų rūšis ir pasidomėjus jų savybėmis galima susimaišyti aliejų mišinį, įlašinti vieną kitą lašelį eterinio aliejaus ir pasigaminti patį natūraliausią ir sveikiausią grožio produktą.
4. Aliejus tinka visiems odos tipams.
Ir tai tikra tiesa. Pagalvokite, ar yra žmogus, kuriam nereiktų vitamino C, E arba A. Greičiausiai, ne. Todėl nėra tokios odos, kuriai nereiktų tų vertingųjų medžiagų, kurių kalnus turi bet koks kokybiškas aliejus. Patekęs ant odos aliejus sprendžia tas problemas, kurias randa, tačiau jei turi daugiau reikiamų medžiagų, tai atlieka greičiau. Štai kodėl aliejai klasifikuojami ir rekomenduojami skirtingos odos savininkėms. Aliejus tikrai neriebins, neteps ir nežvilgės, jei jį tesingai naudosite. Vos kelis jo lašus paskirstykite ant švarios ir dar drėgnos odos. Su drėgme aliejus lengviau įsigers ir apie jį tiesiog pamiršite.
5. Rezultato reikia, bet verta laukti.
\Aliejaus riebalai savo sudėtimi yra artimiausi odos išskiriamiems riebalams – sebumui, todėl patekę ant odos jie sutinkami kaip „saviškiai“ ir įsisavinami 100 procentų. Jei naudojant įprastus kremus odos poros ilgainiui užsikemša (dėl funkcinių medžiagų, kurios skirtos ne gražinti odą, o sukurti gražų kremą), tai aliejus tokios meškos paslaugos niekada nepadarys. Tiesa, aliejaus kosmetinio poveikio gali tekti laukti ilgiau: odai reikės atprasti nuo cheminių stimuliantų ir imti stengtis pačiai. Aliejus odai suteikia pačią natūraliausią apsaugą: drėkina, sureguliuoja, gydo, tačiau jis neprivers jos pasikeisti per naktį. Tačiau per mėnesį – tikrai.
Susiję Straipsniai