Efektyvūs būdai tapti laimingiems (II dalis)

48378183_1002524189948753_8584586524492824576_n

Tęsiame temą apie efektyvius būdus, kurie padės žengti ilgalaikės laimės keliu, nes tikra ir ilgalaikė laimė yra vidinė nepaisant visų sunkumų.

Meditacija, malda

Savo mintimis mes kuriame gyvenimą. Tad kurkite optimistiškas, teigiamas mintis, kurios skatins pozityvius veiksmus ir įvykius jūsų gyvenime. Tam įgyvendinti puikiai tinka malda bei meditacija.

Mes kasdien prausiamės, kad apvalytume savo išorinį kūną, o malda bei meditacija apvalo mūsų vidų. Užsiimkite meditacija kasdien bent 15 minučių.

Yra daugybė maldos bei meditacijos būdų. Skirtinguose tikėjimuose yra skirtingos maldos, tad pasirinkite tai, kas artima jūsų širdžiai. Taip pat galite praktikuoti relaksaciją gamtoje, klausytis meditacinės muzikos ar užsiimti neutralia meditacija kartojant: „Aš linkiu visiems laimės“.

Malda bei meditacija suteikia vidinę ramybę, saugumo jausmą. Mes pasikrauname gerumu, kilnumu, meile, ir tampame šviesesni. Taip mūsų vidus valosi nuo negatyvių charakterio savybių, mus sukrėtusių įvykių, skaudžių emocijų. Malda mums padeda daugiau pasitikėti gyvenimu, visagaliu, taip mes paleidžiame kontrolę ir baimes.

Atkreipkite dėmesį į savo emocijas, jausmus

Atkreipkite dėmesį į savo jausmus. Priimkite tai, ką jaučiate, nekaltinkite savęs jeigu jaučiatės negatyviai. Kiekvienas jausmas ir emocija yra mums reikalingi, bet neužsibūkite juose per ilgai. Skirkite kasdien bent keletą minučių pabūti ramybėje ir stebėkite, kas vyksta jūsų viduje.

Atsakykite sau į šiuos klausimus:

  • Kas vyksta mano viduje, kaip aš jaučiuosi?
  • Kodėl taip jaučiuosi? (Paanalizuokite.)
  • Kas trikdo mano ramybę?
  • Ką galiu pakeisti?

Atsakę į šiuos klausimus, jūs objektyviau suprasite, kas vyksta jūsų gyvenime. Giliai įkvėpkite, iškvėpkite ir paleiskite tas negatyvias emocijas.

Tikslai ir svajonės

 Išsiaiškinkite, koks jūsų gyvenimo tikslas, ką norite pasiekti.

Susirašykite visus savo tikslus ir svajones, kuriuos norite pasiekti artimu ir tolimesniu laikotarpiu. Pasidarykite planą ir eikite link tikslų išsipildymo. Leiskite ir motyvuokite save pasiekti tai, ko norite, tikėkite savo svajonėmis, nes jeigu jas užgniaušite, nesieksite jų, jums vis kažko trūks. Susikoncentruokite į svajones, kurios yra vertingos jums ir visuomenei. Kai jūsų tikslai kilnūs ir vertingi bei padedantys kitiems, tai pasiekti tampa kur kas lengviau, nes stengiatės ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų.

Klauskite savęs ir užsirašykite:

Kokios mano svajonės? Ką norėčiau veiki, jeigu niekas manęs neribotų?

Kokie mano prioritetai, pvz.: šeima, draugai, karjera, dvasinis gyvenimas…

Ką noriu pasiekti kiekvienoje iš šių sričių?

Iki kada noriu tai pasiekti?

Ką ir kaip darysiu, kad tai pasiekčiau?

 

Ieva Kurmytė, svetainė: Evapsychologist.com