Dvasinis pasaulis palyginus su materialiu pasauliu

sand-dunes-1541881_960_720

Bhagavad-gitoje (15.1) Viešpats sako, kad materialus pasaulis yra iškreiptas dvasinio pasaulio atspindys. Tikroji bendrija, draugystė ir meilė egzistuoja dvasiniame pasaulyje, o materialus pasaulis tėra laikina egzistencija, tarsi miražas dykumoje. Mes žinome, jog taip yra, todėl nebeturime tarsi kvaili gyvūnai blaškytis po dykumą ieškodami vandens – jo ten nėra ir negali būti. Tai nereiškia, kad vandens nėra niekur. Jo pilna upėse ir vandenynuose.

Panašiai ir materialus pasaulis yra ne ta vieta, kur verta ieškoti laimės, nes tokios paieškos veda tik į nusivylimą. Tačiau tai nereiškia, kad niekas ir niekada negali būti laimingas. Tikroji laimė glūdi dvasiniame pasaulyje, o ją pasiekti įmanoma tik su nuoširdžia meile atsidavus Dievui.

Dvasinis pasaulis – tai lyg ant upės kranto augantis mango medis, kurio šakos linksta nuo prinokusių vaisių gausos. Materialus pasaulis yra tarsi iškreiptas (apverstas aukštyn kojomis) šio mango medžio atspindys upės vandenyje. Jei koks kvailys, įsigeidęs paragauti mango vaisių, ners į upę, ar ras ten tai, ko ieško? Jis gaus nebent gumbą kaktoje. Taigi, šis materialus pasaulis yra tik iškreiptas dvasinio pasaulio atspindys. Neverta bandyti mėgautis gyvenimu tenkinant savo materialias jusles. Aukščiausią palaimą galima pasiekti tarnaujant juslių valdovui, Dievui. Šis dvasinis džiaugsmas yra tikrasis malonumas, niekada nesibaigiantis ir vertas pastangų, reikalingų jį pasiekti. Tas, kas įstengia atsikratyti kūniškos sąmonės ir įsitvirtinti sielos veiklos lygmenyje, išsigydo materialios būties ligą ir gali patirti dvasinį džiaugsmą.

Dhirašanta Gosvamis

Redagavo Lina Šimelionytė