Du šunys, gyvenantys mūsų širdyje

c2 (1)

Amerikos čiabuvių legenda pasakoja apie du šunis, gyvenančius kiekvieno žmogaus širdyje: gerąjį ir blogąjį. Blogasis šuo atstovauja žemesnius polinkius, tokius kaip pavydas, pyktis, geismas, gobšumas, puikybė ir iliuzija, gerasis šuo – gailestingumo, sąžiningumo, dosnumo, nuolankumo ir išminties savybes. Šie šunys nuolat kovoja tarpusavyje. Kuris laimės? Tas, kurį nuspręsime maitinti!

Mes patys renkamės, kurį šunį maitinti. Intelekto naudojimas dvasiniams siekiams, užuojautos reiškimas bei dora meilė maitina gerąjį šunį bei laiko blogąjį šunį atokiau. Kartais lengviau pasakyti, nei padaryti. Daugelyje iš mūsų blogasis šuo taip įsisiautėja, kad jo kurtinantis kaukimas kontroliuoja mūsų veiksmus. Tuo tarpu, gerasis šuo, silpnas ir merdintis, tik verkšlena kažkur mūsų sąmonės kampelyje.

Jogos praktika sustiprina intelektą ir suteikia jėgų atmesti mūsų blogojo šuns savybes, kad ir kaip garsiai jis kauktų. Tuomet galime nevaržomai maitinti gerąjį šunį, savo dieviškąją prigimtį. Kiekvieną akimirką gyvenimas leidžia mums rinktis būti žiauriais ar gerais, dviveidžiais ar teisingais, išdidžiais ar nuolankiais, gobšiais ar dorais, kerštingais ar atlaidžiais… Mes turime galimybę pasirinkti tarp savanaudiškų geidulių ir besąlygiško atsidavimo. Daug dalykų šiame pasaulyje priklauso nuo mūsų ir pasirinkimas, kaip elgtis, yra vienas iš jų. Taigi, mes patys galime pakelti savo sąmonę  – maitindami gerąjį šunį – arba leisti jai kristi žemyn.

Ištrauka iš Radhanath Svamio knygos The Journey Within („Kelionė vidun”)

Iš anglų kalbos vertė Milvydė Paškevičiūtė

Redagavo Lina Šimelionytė

Pgal Sharon Salzberg pasakojimą fimuką sukurtė Katy Davis

Pagrindinis paveikslėlis iš Radhanathswami.com