Du esminiai santuokos principai

fog-79456_640

Visas religijas vienija bendra universali idėja: kai susituokia vyras ir moteris, turintys tinkamą požiūrį į santuoką, tuomet jie tampa viena esybe. Įtvirtinę santuoką vyras ir moteris ima gyventi vardan bendro tikslo – siekio kartu tarnauti Dievui.

Pirmasis principas, kurio laikosi tokia pora, skamba taip: „Padarysiu viską, kad apsaugočiau tave, o tu padarysi viską, kad apsaugotum mane. Visuomet būsime šalia, pasirengę vienas kitam padėti, todėl kad ir kokie sunkumai mus užkluptų, būsime ištikimi vienas kitam tol, kol mirtis mus išskirs.“ Atsidavimas vienas kitam – tai esminis, visuotinis santuokos principas.

Antrasis principas gali būti apibūdintas taip: „Tam, kad užtikrintume pačias tinkamiausias sąlygas vaikų augimui, toleruosime bet kokius mūsų pačių skirtumus. Nesvarbu, ar tėvai barasi atvirai, ar gyvena it šaltojo karo sąlygomis, vaikai jaučia įtampos vibracijas ir tai žlugdo jų vidinį gyvenimą. Todėl santuokoje būtina atsisakyti savo ego ir siekio vadovauti idant būtų išlaikytas bendras principas – vaikų gerovė. Visa veikla šeimoje tampa transcendentinė tuomet, kai ji atliekama kaip tarnystė Dievui. Vaikai, kuriuos auginame, yra Dievo vaikai, o mūsų kūnai – tai Viešpaties kūnai. Todėl privalome jais naudotis tinkamai. Santuoka – tai dieviškas ryšys, nes esame atsakingi vienas už kitą Dievo akivaizdoje. Tai – vienybės santuokoje principas.

 

Radhanatha Svamis

Iš anglų kalbos vertė Lina Staponaitė