Dievas viską sutvėrė tobulai

bee-in-the-approach-209145_960_720

Žmonės išsižadėjo Dievo sukurtos tobulos harmonijos, kuri būdinga kaimo rojui. Gyvenimą miestuose, perpildytą triukšmo, teršalų, nusikaltimų ir skurdo, galima laikyti šio išsižadėjimo pasekme.

Įvairių Dievo galių dėka vyksta nuostabūs reiškiniai: voras mezga perregimus tinklus, kolibriai skraido atbuli, vikšras virsta peteliške. Viešpaties meniškumą ir skonį galima įžvelgti nepaprasto grožio paukščiuose – papūgose, povuose ir flaminguose. Taip pat galime matyti, kaip veikia daugybė Jo praktinių energijų. Medžiai aprūpina pasaulį gaiviu oru, gausiai brandina vaisius, suteikia pavėsį ir prieglobstį. Jie net savo kūnus atiduoda kurui. Lietus maitina dirvą ir teikia švarų gėlą vandenį. Saulė šildo ir nokina vaisius, o naktį vėsinantys mėnulio spinduliai suteikia daržovėms skonį ir aromatą.

Karvė yra šventa ir labai brangi Viešpačiui. Indijoje ji gerbiama kaip motina. Misdama paprasčiausia žole ir vandeniu, romioji karvutė duoda mums pieną, grietinę, sviestą, ghi (lydytą sviestą), sūrį ir jogurtą. Iš šių produktų galime paruošti gardžiausius patiekalus nežalodami gyvūnų.

Vedose, kaip ir visuose šventuosiuose raštuose, mokoma rūpintis gamtos ištekliais. Jose rekomenduoja ahimsa (prievartos atsisakymas) ir perspėjama apie grėsmę, kurią sukelia tarša, atliekos bei miškų iškirtimas. Žemė priklauso Dievui ir ji gali aprūpinti visus gyventojus. Mahatma Gandis sakė: „Visko pakanka kiekvieno poreikiams, bet ne godumui patenkinti.“

Mes, žmonės, galime mėgautis gamtos dovanomis, kurios teikia mums sveikatą ir laimę.

Karvutės duoda pieną, bitės neša medų, ir galbūt greitai išauš diena, kai mes nebepriklausysime nuo pinigų. Ekonominis savarankiškumas taps mūsų realybe.

Dhirašanta Gosvamis

Redagavo Lina Šimelionytė