Dieta. Kas labiau keičiasi krentant svoriui: išorė ar vidinis pasaulis?

dieta

Egidijus Gubinas – filosofas, keliautojas, astropsichologas, numerologas, chiromantas, skaito paskaitas, paremtas Vedų išmintimi ir šiuolaikine psichologija, konsultuoja bei pataria gyvenimiškais klausimais. Paskaitose dalijasi savo išgyvenimais ir šventųjų bei šventraščių išmintimi. Šiuo metu gilina žinias lektoriaus ir filosofo O. V. Ruzovo mokyklose: mokymo centre, ruošiančiame konsultantus šeimos kūrimo ir gyvenimo klausimais, bei Bengališkos astrologijos, chiromantijos ir numerologijos mokykloje. Su E. Gubinu kalbėjomės dietų priežastis ir pasekmes.

Kas labiau keičiasi krentant svoriui: išorė ar vidinis pasaulis?

Jeigu pažiūrėsime į gyvūnų pasaulį, tai, ko gero, retai pamatysime gyvūnus turinčius antsvorio, kadangi jie gyvena harmonijoje su gamta. Mes, žmonės, turime kur kas didesnę pasirinkimo laisvę, bet dažnai ja pasinaudojame netinkamai. Mus kankina nerimas, nežinojimas, meilės trūkumas, todėl visa tai dažniausiai ir bandome kompensuoti maisto kiekiu ir jo skoniu. Tai ir yra viena pagrindinių antsvorio priežasčių.

animal-1367182_960_720

Dažnai dėl nutukimo ir pablogėjusios sveikatos žmogus pradeda domėtis dietomis, sveikesniu gyvenimo būdu, bet svarbu neapsiriboti tik ties kūnu. Jeigu mes neišsprendžiame tikrosios antsvorio atsiradimo priežasties, problema niekur nedingsta. Rytų išmintis byloja, jog mes labiau maitiname ne savo kūną, o protą. Kaip tai suprasti? Prisiminkime, pavyzdžiui, Kalėdų vaišių stalą, kuomet prisikemšame pilnus pilvus ir jau net nebegalime pajudėti, bet atrodo, kad dar tikrai  mielai suvalgytume gabalėlį šokoladinio torto ar baltos mišrainės. Mokslininkai yra atlikę nemažai eksperimentų su nutukusiais žmonėmis, kurių persivalgymo priežastis dažniausiai buvo tikrai ne dėl alkis, o meilės, dėmesio ar bendravimo trūkumas. Rytų kultūroje yra daug vienuolių pavyzdžių, kurie maitinasi vien tik saujele kruopų per dieną. Jie jaučiasi laimingi, nes įvairiomis meditacinėmis praktikomis „pamaitina“ ir savo protą. Juk dažnai girdime sakant „maistas – kūnui ir sielai“. Taigi pabandykime giliau pažvelgti į šią problemą. Kur gali slypėti tikroji persivalgymo priežastis?

chipmunk-449155_960_720

Išminčiai sako: „koks mūsų vidinis gyvenimas – toks ir išorinis“. Jeigu mes bandysime tiesiog atsikratyti nereikalingų kilogramų, bet savo vidinio gyvenimo nekeisime, tai mūsų antsvorio problemos išsispręs tik laikinai. Numetę svorio jo vėl priaugsime. Pasak žinomo austrų psichologo V. Franklo, tam, kad įprasmintų savo gyvenimą ir jaustųsi laimingas, žmogus turi ieškoti gyvenimo prasmės: „žmogui gyvenimo prasmės poreikis yra įgimtas ir jeigu jis neranda prasmės, jis kankinasi“. Taip jau yra, kad į šį pasaulį mes ateiname neatsitiktinai ir tas poreikis įprasminti savo gyvenimą dažniausiai mus persekioja nuo pat vaikystės.

Ko gero dauguma sutiksite, kad gyvenimo tikslas, tai ne vien savo kūno problemų sprendimas, tai daugiau suvokimas, kur aš „einu“? Jeigu tik valgysime, dauginsimės ir miegosime, tai mes praktiškai nesiskirsime nuo gyvūnų. Juk kiekviena diena mums duota tarsi dovana, tokią dovaną gauna ir vabzdžiai, paukščiai, katės ir šunys. Tačiau tik žmogus per tą dieną gali priartėti prie gyvenimo prasmės. Pragyventi dieną vien tik dėl valgymo ir miego, reiškia, tiesiog nevertinti savo žmogiškosios prigimties ir atsisakyti žmogiškosios ateities. Vertėtų išmokti labiau branginti savo laiką, nes jo nenusipirksime net už pačius didžiausius pinigus. Buda sakė: „kiekvieną rytą mes gimstame iš naujo“. Tai ką padarysime šiandien gali turėti didžiausią reikšmę mūsų gyvenime.

dieta2

Kelias į gyvenimo prasmę prasideda nuo atsakomybės  prisiėmimo už savo gyvenimą, savo sveikatą ir savo likimą. Labai svarbu kasdien užduoti tokius klausimus: kodėl aš gyvenu? Ką aš galiu savo gyvenime padaryti geriausiai? Kaip galiu panaudoti savo geriausias savybes ir talentus kitų labui? Ar aš čia gyvenu tik tam, kad imčiau ir griaučiau, ar tam, kad kažką sukurčiau, būčiau kažkam naudingas? Klauskite savęs tokių klausimų. Keičiantis jūsų vidiniam gyvenimui, keisis ir išorinis. Stenkitės pamaitinti ne tik kūną, bet ir sielą intelektualiomis knygomis, meditacijomis, paskaitomis. Ieškokite atsakymų, ieškokite jus įkvepiančių žmonių. Tuomet patys tapsite laimingesni, gražesni ir kitiems padėsite tokiais tapti.

Linkiu jums kuo geriausios kloties!

Egidijus Gubinas

Kalbino Aistė Sakalauskienė, žurnalas „Dietos“

Redagavo Lina Šimelionytė

Paveikslėliai iš puslapio Gubinas.lt