Didžiosios M: Moteriškumas ir Motinystė

IMG_3124

Dažnai mąstau, kad sunkumai mums duodami ne tik dėl to, kad turime išmokti tam tikras asmenines pamokas, bet ir dėl to, kad savo išgyvenimais ir suvokimais dalintumės su kitais.

Įvairiausius išbandymus teko patirti dar nuo paauglystės, tačiau troškimą tapti mama, regis, atsinešiau iš praeitų gyvenimų. Tai, kas rašoma prieraišiosios tėvystės teorijoje ir Vedų filosofijoje, man buvo artima dar prieš perskaitant apie tai. Natūraliai norėjosi atsiduoti motinystei, savęs ir kitos asmenybės stebėjimo procesui ir asmeniniam augimui tame. Atsiduoti – tai ne pamiršti save ir savo poreikius. Atsiduoti motinystei ir šeimos santykiams – tai, pirmiausia, pasirūpinti savo vidiniu pasauliu ir poilsiu. Tai yra ir moteriškos prigimties atsiskleidimas, ir ėjimas į šią prigimtį vis giliau ir laisviau. Motinystė ir moteriškumas yra du sunkiai vienas nuo kito atsiejami nuostabūs moters gyvenimo reiškiniai. Mums belieka tik auginti save tame, netrukdyti žydėti nei sau, nei aplink mus esantiems.

Kartais mamos nustemba, kai aš pasakau, jog pas mus ateinančios sielos gerove galime ir turėtume pasirūpinti dar prieš ją pasikviečiant. Abiejų tėvų sąmoningumas ir dvasinė branda daro stiprią įtaką tam, kokia siela ateis į jų šeimą. Ne paslaptis, kad ypač mama turi gerai save pažinti, gebėti skleisti ramybę ir šilumą aplinkiniams. Tačiau, mes nesame tobulos. Ir tai gerai, nes mes esame procese. Kaip ir mūsų santykiai – jie nėra statiški, visada gali keistis, todėl neverta nusiminti, jei reagavome ar kalbėjome ne taip, kaip dabar suprantame, kad turėjome vaikams, vyrui ar kitiems kalbėti.

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl moteriai sunku atsiskleisti ir jaustis laimingai motinystėje ir asmeniniame gyvenime, tai nesugebėjimas įsiklausyti į save. Mums garsiai kalba neišmylėtas vidinis vaikas, kiti aplinkiniai neišmylėti žmonės, vaikystės programos ir baimės, žiniasklaida ir visuomenės kuriami standartai. Dažnai jie kalba garsiau už mus pačias.

Pati žengiu savęs klausymo ir priėmimo keliu, įgijau tam tinkamus profesinius įgūdžius ir toliau tobulinuosi šiose srityse, todėl noriu padėti žengti šiuo keliu ir kitoms merginoms, moterims.

Moterų bendrystė yra gydanti ir sušildanti, nors galbūt dar to ir neteko patirti anksčiau. Noriu pasakyti, kad įveikti sunkiausias krizes ir pasiekti didžiausius pokyčius gyvenime galima tik su švelnumu sau, klausantis vidinio balso ir mokantis save priimti. Visa tai padaryti su moterų palaikymu kur kas paprasčiau.

Nuo rudens Kaune ir Klaipėdoje bus organizuojamos moterų palaikymo grupės „Išgirsti save“, o netrukus, nuo vasaros pradžios, prasidės ir internetinė „Išgirsti save“ grupė. Gyvi ir internetiniai susitikimai bus apie savo kūno (ne)priėmimą ir valgymo sutrikimus, priklausomybes, konfliktinius santykius šeimoje, skyrybas, panikos atakas, vienatvę, motinystę ir… buvimą moterimi. Po truputį žengsime iš neigiamos patirties į teigiamus atradimus ir savęs priemimą.

Taip pat artimiausias susitikimas su manimi vyks jau šį ketvirtadienį (06.06) 18 val., studijoje „Gaja namai“, savanorių pr. 130 a, Kaune.

Kalbėsime apie vaikų auginimo meną ir motinystę, remsimės natūralia, prieraišiąja tėvyste, vedine išmintimi. Pasiaiškinsime, kas yra vaiko geros emocinės savijautos indas, kas vyksta, kai jis ištuštėja, ir kaip galime jį pripildyti. Aptarsime kiekvienos mamos situaciją, jai rūpimą klausimą: nesvarbu, ar tai lies kūdikystės periodą, ar paauglystės.

Konsultuoju ir asmeniškai visais su motinyste ir vaikų auginimu susijusiais klausimais: moters vidinis pasaulis nėštumo metu, žindymas, alergijos, dažnos ligos, hiperaktyvumas, vaiko baimės ir nerimas, ritualai, mitybos įpročiai ir visa kita.

Pasitelkdama į pagalbą meno terapiją ir pritaikydama įvairias užduotis bei pratimus, vedu grupinius ir individualius praktinius santykių stiprinimo ir savęs pažinimo užsiėmimus paaugliams, poroms ir šeimoms.

Daugiau informacijos svetainėje Kitu žvilgsniu

Klausimai ir registracija į susitikimus:

El. p.: aurelijabucmyte@gmail.com

Tel.: +370 604 75011

Nuotraukos – iš autorės asm. arch., fotografavo Justina Rau Photography