Daržovės ir vaisiai ant jūsų stalo

flat-732996_960_720

Kaip užauga vaisiai ir daržovės, kuriuos kas dieną matome ant savo stalo? Regis, keistas klausimas. Dirvoje pasėtas sėklas laisto lietus, šildo saulė, ir galų gale sulaukiame derliaus. Tačiau tai – jau praeitis. Šiais laikais dauguma augalų auginami kitaip.

Manoma, kad hidroponika gali idealiai išspręsti visas problemas, susijusias su augalų auginimu bet kuriomis sąlygomis. Įsivaizduokite, kad esate šiltnamyje, savo dydžiu prilygstančiame porai futbolo aikščių, kuriame užtikrintos tobulos sąlygos visų rūšių augalams.

Auginimo procesą kontroliuoja kompiuteriai. Jie apskaičiuoja viską: temperatūrą, apšvietimą, drėgmę, cheminę trąšų sudėtį. Augalų šaknys nežino ir niekada nesužinos, kas yra žemė. Augalai kabo ore, dėkluose ar pintinėse, o jų šaknys pagal hidroponikos taisykles plūduriuoja vandenyje.

Pamėginkite įsivaizduoti atskirus indus su mineraliniu kamšalu, kuriuose pūpso pomidorai – keli hektarai tobulų vienodo dydžio pomidorų. Arba vertikaliai ištemptus perregimus braškių krūmokšnius, įstatytus į „kišenes“, į kurias per specialiai palaikomas sistemas patenka vanduo ir trąšos.

Taigi, kuo baigsis ši pigi imitacija, pastangos pranokti Dievą, atimant iš augalų Jo suteiktus natūralius išteklius? Na, žmonės dabar gali keliauti į prekybos centrus ir prisipirkti beskonių vaisių bei daržovių, neturinčių jokios maistinės vertės. Ką augalas gali išgauti iš sintetinio skiedinio, kuris dirbtinai maitina jo plikas šaknis?

Krišna, Aukščiausias Dievo Asmuo, „Bhagavad–gitoje“ sako: „Aš esu žemės kvapas“. Kuomet į žemę pasodiname įvairias sėklas, išauga įvairūs augalai, patenkinantys mūsų įvairius skonius. Pavyzdžiui, cukranendrės leidžia mums pasimėgauti saldumu, o apelsinų sultyse atrandame rūgštaus ir saldaus skonių mišinį. Panašų derinį siūlo ananasai ir daugelis kitų vaisių. Čili pipirai suteikia aitrumo. Nors žemė ta pati, skirtingos sėklos duoda skirtingus skonius. Ar žmogus geriau už Dievą žino, ko reikia augalams?

„Bhagavad-gitoje“ taip pat sakoma: „Jeigu bus atnašaujamos aukos Viešpačiui Višnu, žemei nepritrūks lietaus. Tuomet ji galės išauginti viską, kas būtina. Tinkamai apdirbant žemę, galima patenkinti visus mūsų poreikius: išauginti pakankamai maistinių grūdų, vaisių, žydinčių augalų, daržovių ir viso kito.“

Dievas viską sukūrė tobulai – taip, kad net augalai patys žino, ką reikia pasiimti iš žemės, kad išaugtų tobulas derlius.

Taigi, jei Dievas davė mums viską, kas geriausia, ir mes atsilyginkime Jam atnašaudami ne prastesnes aukas. Tokia yra tikroji gyvenimo kokybė.

Dhirašanta Gosvamis

Redagavo Lina Šimelionytė

Pasidalinkite su kitais!