Birželį oficialiai šeima tapę kauniečiai krepšinio treneris Marius Kiltinavičius (33) ir atlikėja, ,,Eurovizijos”, ,,Lietuvos balso” ir ,,Chorų karų” dalyvė Ieva Zasimauskaitė-Kiltinavičienė (22) teigia pavargę nuo ankstesnio gyvenimo būdo bei pajutę nenumaldomą norą gyventi kitaip, keistis, ieškoti atsakymų į esminius gyvenimo klausimus, o galiausiai atradę juos senovės šventraščiuose – Vedose.
Ieva ir Marius tapo vegetarais, pradėjo laikytis dienos režimo (anksti eiti miegoti ir anksti keltis), kasdien medituoti, melstis, kelis kartus vyko ir dar ne kartą ketina sugrįžti į Indiją, šventą Vrindavano vietovę. Šeima vienbalsiai pasakoja apie tai, kaip atradus dvasinę praktiką ir darnų gyvenimo būdą pradėjo keistis jų santykiai, kaip jie pamatė tikruosius save ir suprato, kiek dar daug reikia keisti, kiek augti ir tobulėti. Tačiau visa tai Kiltinavičiams teikia įkvėpimą ir džiaugsmą, nes kelias, kuriuo jie eina šiandien, šeimos teigimu, yra geriausia, kas jiems galėjo nutikti.
Su žavia, energinga ir šypsenos nė akimirkai neslepiančia pora kalbėjome apie darnos apraiškas jų įkvepiančioje kasdienybėje bei darnios mados suvokimą.
Kas jums yra darna?
Marius: Darna – harmoningi santykiai su savimi ir su aplinka. Sau turi būti reiklus, o aplinką vertinti pozityviai, teigiamai. Jeigu sugebėtume kituose vertinti ne tai, kaip jie pasielgia, ne konkrečius jų veiksmus, o šių veiksmų priežastis, būtume daug atlaidesni ir supratingesni. Tuo tarpu žvelgdami į save, savo elgesį, galime vertinti patį veiksmą, o ne jo priežastį – taip savęs neteisinsime ir būsime sau reiklesni. Deja, dažniausiai viskas vyksta atvirkščiai: labai lengvai pastebime kitų trūkumus ir puolame juos kritikuoti, o save gebame kuo puikiausiai pateisinti. Šią man ilgam įsiminusią analogiją prieš porą metų išgirdau dvasinio mokytojo Aleksandro Chakimovo paskaitoje.
Ieva: Išgirdusi žodį darna staiga pradėjau galvoti apie gyvūnus… Manau, kad darnus gyvenimas yra toks, kuriame sutariame su visomis gyvosiomis būtybėmis – ir žmonėmis, ir žvėrimis, ir mažiausiais padarėliais… Smagu būtų, jeigu jų nevalgytume. (Juokiasi) Nors dar visai neseniai pati valgiau mėsą, tad pasikeitus gyvenimo būdui nebandau įtikinti visų sekti mano pasirinkimu, nesmerkiu gyvenančių kitaip. Tačiau kai žmogus susimąsto apie savo veiksmus, supranta, ką valgo, ir žino, kad tai kažkada buvo gyva, suvokia, iš kur tas jo maistas atsirado, dažnai jis jaučia, kad vegetarizmas yra labai logiškas ir labai reikalingas pasirinkimas.
Marius: Prisimenu, kai kurį laiką dirbau krepšinio treneriu Rusijoje, vienas mano treniruojamų jaunuolių mums esant prekybos centre žvelgdamas į didžiuliame akvariume plaukiojančias žuvis man tarė: ,,Treneri, va dabar imčiau ir taip skaniai išsikepčiau šitą žuvelę…” Klausiau jo: ,,Kaip manai, per kiek laiko ją suvalgytum?” ,,Treneri, man turbūt užtektų poros sekundžių…”, – nusišypsojo jis. Aš toliau klausiau: ,,Kaip manai, ar tikrai verta kažką žudyti, atimti iš jo gyvenimą dėl poros sekundžių malonumo, kurį tuoj pat pamirši?” Vaikinas susimąstė… Tačiau po kelių minučių nusprendė per daug nebemąstyti ir tarė: ,,Baikit, treneri, tuoj dar kokiu vegetaru tapsiu.” (Juokiasi)
Kas judviem padeda išlaikyti darną savo kasdienybėje?
Marius: Labiausiai įkvepia rezultatai, pasiekiami bandant susikurti kasdienę darną. Taigi, darnai įkvepia pati darna, tokios nuostabios jos apraiškos. Pajutus darną, jos norisi dar daugiau. Jeigu ji kuriam laikui dingsta, jeigu ritmas išsibalansuoja, neįmanoma galvoti apie nieką kitą, tik apie tos darnos susigrąžinimą. Taigi, pati darna yra ir rezultatas, ir motyvas, ir stimulas.
Ieva, kas, tavo nuomone, yra darni mada ir kaip apskritai mus veikia vilkimi drabužiai?
Ieva: Anksčiau dažniausiai vilkėdavau aptemptas kelnes. Maniau, kad taip apsirengusi esu graži, norėjau patikti kitiems. Versdavau žurnalų puslapius, domėdavausi mados tendencijomis ir maniau, kad sekdama jomis patiksiu mane matantiems, patiksiu vyrams ir būsiu jų užkalbinta. Paradoksalu tai, kad dažnai moterys, kaip ir aš anksčiau, apie puošimąsi prieš savo vyrą namuose niekada negalvoja. Čia būdavau susivėlusi, vilkėdavau treningus. Tačiau jeigu ruošdavausi į miestą… Būtinai apsirengdavau gražiausius drabužius, labiausiai aptemptus džinsus – tiesą sakant, netgi nežinau, kodėl. Maniau, toks turi būti mano stilius.
Vėliau pradėjusi domėtis Vedomis sužinojau, kad moterims vilkėti džinsus ar aptemptas kelnes yra labai nepalanku. Kelnes dėvinčios moters energija negali laisvai ir harmoningai tekėti kūnu, taip pat prastėja kraujo cirkuliacija jos organizme. Taigi, pamažu kelnes mano garderobe keitė ilgi sijonai. Iš pradžių juos rinkausi tik dėl reikiamybės, juos vilkėdama nesijaučiau graži, man buvo nepatogu ir nemalonu. Buvo sunku, nes parduotuvėje ilgų, gražių sijonų beveik niekada nerasdavau. Ten karaliauja kelnės ir trumpi sijonėliai. Tačiau kažkurią savaitę dėvėjau tik sijonus ir labai aiškiai pajutau teigiamą to poveikį – išties jaučiausi puikiai! Moteris su sijonu gyvena visai kitokiose energijose nei vilkinti kelnes, tai akivaizdu. Sijonas leidžia jaustis laisvai, labiau moteriškai, netgi judesiai tampa labiau plastiški, švelnūs. Tikrąja to žodžio prasme, vilkinti ilgą sijoną moteris tampa labiau moterimi. Ilgainiui džinsų apsivilkti jau nebegalėjau. Nors tam tikru laiku neturėjau daug sijonų ir žiemą man buvo šalta, tačiau kelnių vis tiek nesirinkau, nebegaliu, nenoriu, kad mane visą spaustų, aptemptų. (Šypsosi)
Beje, kai ilgesnį laiką nedėvėjau kelnių ir vėliau jas apsivilkau, akivaizdžiai pastebėjau pasikeitusius aplinkinių, ypač vyrų, žvilgsnius, tikrą jų ataką. Tai buvo labai nemalonu, nežinojau, kur slėptis… Tie žvilgsniai nėra tušti, jie nukreipti į moterį kartu su tam tikromis mintimis, o tų minčių dauguma mūsų tikriausiai net nenorėtų sužinoti… Ši energetika labai stipriai juntama, kai galime identifikuoti skirtumą tarp savijautos vilkint sijoną ir kelnes, aš tuo įsitikinau. Tai – labai subtilūs dalykai ir praktiškai jų nepatyrusiems ši informacija gali atrodyti keistai ar netgi juokingai. Sakau taip, nes anksčiau pati taip galvojau. Taigi, prieš juokiantis siūlau pačioms tai išbandyti – tuomet nelieka jokių abejonių ir jokio noro vilktis kelnes. Lieka tik ilgi ir pusilgiai sijonai, kuriuos vilkėdamos traukiame visai kitokius žvilgsnius vyrų, kurie mumyse mato ne tik gražias kojas, o stengiasi įžvelgti kažką daugiau. Dabar mano išvaizdą, stilių ir drabužius daug kas giria ir džiaugiasi mano įvaizdžio pokyčiais. Iš tiesų šiandien susilaukiu daugiau komplimentų, gražių žodžių nei anksčiau, kuomet vietoje komplimentų būdavo tik gašlūs žvilgsniai.
Kalbėjosi Agnieta Jonikienė. E-Darna.lt – darnios mados namai
Susiję Straipsniai