Darni mada: mama ir dukra

DSC_0088

Kaip įkvepia darnūs mamų ir dukrų santykiai! Gera ir teisinga, kai jos visą gyvenimą išlieka artimos ir mylinčios, bendraujančios ne formaliai, o iš širdies į širdį.

Asmeniškai mums dar smagiau stebėti, kai mama ir dukra viena kitai pataria stiliaus klausimais ir kai abi su džiaugsmu renkasi darnią madą, džinsus ir aptemptas kelnes iškeisdamos į ilgus, grakštumą ir moteriškumą pabrėžiančius ilgus sijonus bei sukneles. Nuostabu tai, kad darni mada nepaprastai puošia įvairaus amžiaus moteris!

Šį kartą trumpai kalbiname ir po dar visai neseniai, rudens pradžioje vasariškomis buvusias Bubių pievas braidome su gražuolėmis mama Jadvyga ir jos dukra Monika. 

Šios artimos sielos pavasarį kartu lankė šventas Indijos vietas, kasdien su meile ruošia ir šventina vegetarinį maistą, skaito dvasinę literatūrą, kasdien medituoja ir stengiasi nepraleisti bendraminčių susibūrimų: paskaitų, seminarų ir festivalių, o kūną kasdien puošia drabužiais, įkvepiančiais vis labiau atskleisti moterišką jų prigimtį.

Kas jums yra Darna?

Mama Jadvyga: Darna man, visų pirma, vidinis jausmas širdyje, priklausantis nuo vidinės pasaulėžiūros. Darna – tai gyvenimo būdas pusiausvyroje, kai jauti harmoniją su supančiu pasauliu ir pačia savimi.

Dukra Monika: Darna – kai žmogaus išorė dera su jo vidumi. Kai žmogus gražus vidumi, šis grožis automatiškai atsispindi ir jo išorėje ir atvirkščiai.

Tarkime, jeigu aš noriu puoselėti moteriškumą, ne tik bandau ugdyti savyje atitinkamas savybes kaip, pavyzdžiui, kantrybė, nuolankumas, švelnumas, bet ir stengiuosi rūpintis savo išvaizda, kreipdama dėmesį į aprangą, plaukus ir kitus reikšmingus veiksnius.

Kodėl renkatės darnią madą: sijonus, sukneles?

Mama Jadvyga: Šis klausimas mane privertė sugrįžti į nerūpestingą vaikystę ir peržiūrėti savo senas, pageltusias nuotraukas. Kaip gera, kaip miela žiūrėti į tą mažą, geltonplaukę mergaitę, vilkinčią mamos siūtas sukneles! (Šypsosi)

O vėliau… Gerokai vėliau ta ,,maža mergaitė“ pradėjo vilkėti džinsus ir kelnes. Galiausiai, ji išgyveno „juodosios našlės“ periodą. Tuo metu juoda spalva jai atrodė pati gražiausia. Žinoma, kartu vyko ir savęs ieškojimas bei pažinimas, gyvenimo prasmės klausimų aiškinimasis.
Pagaliau, atėjo žinios, padėjusios priimti pasaulį tokį, koks jis yra, nebandant jo keisti. Pradėjau keistis pati… Taip pamažu ir vėl į savo gyvenimą susigrąžinu sukneles ir sijonus, per ilgai jų nevilkėjau, susigrąžinu tai, ką buvau praradusi – savo moteriškumą. (Šypsosi)

Dukra Monika: Darni mada, ilgi sijonai ir suknelės man – vienas moteriškumo atributų. Gražiai sušukuoti plaukai ar padažytos lūpos dar nėra pakankama. Kas iš to, jeigu vilkimas drabužis nesuteikia moteriai pasitikėjimo savimi, nepadeda atsiskleisti jos prigimčiai?

Kelnes keisti sijonais ir suknelėmis pradėjau tada, kai mano gyvenime prasidėjo sielos ieškojimai ir dvasinė praktika. Mano stilius keitėsi pradėjus savęs klausti: kas aš esu, kodėl atėjau į šį pasaulį? Vienas iš atsakymų buvo tai, kad, visų pirma, aš esu moteris (ir kada nors žmona bei mama). Kodėl turėčiau tai neigti ir bandyti tapti panaši į vyrus? Nusprendžiau puoselėti savo moteriškumą, ir rūpintis savo prigimtimi, nes tik tada, kaip supratau, po truputį pasiekiama harmonija, darna ir laimė. (Šypsosi)

Įdomu ir tai, kad, man pradėjus segėti sijonus, tai pastebėjo ir mano buvusios bendradarbės. Jos atkreipė dėmesį į tai, kad vilkiu sijoną netgi tada, kai šalta ar lyja.

Būkime tikros moterys – įkvėpėjos ir skleiskime aplink save tik meilę, šviesą bei rūpestį kitais!

Visose nuotraukose Jadvyga ir Monika vilki „Darnos“ sukneles.

Svetainė: E-darna.lt

Redagavo Lina Šimelionytė