Chorarinė astrologija

esoteric-652634_960_720

Chorarinė astrologija – Vedų astrologijos dalis, padedanti sužinoti atsakymus į konkrečius klausimus, tačiau jos nerekomenduojama naudoti turint blogų ketinimų ar pramogoms.

Kas yra Vedų astrologija?

Vedų astrologija, dar kitaip vadinama Džjotiš, reiškia šviesą, nes ji yra tarsi Vedų akys, suteikiančios aiškumo likimo labirintuose. Šis mokslas paaiškina kaip Visatos dėsniai lemia asmens vystymąsi, kokios planetos veikia žmogaus charakterį ir likimą, kokias savybes jis atsinešė iš praeitų gyvenimų ir kokios užduotys jo laukia šiame. Džjotiš buvo plačiai naudota Vedų civilizacijoje, kurioje parašytos klasikinės astrologijos knygos, todėl ji laikytina labiausiai laiko patikrinta astrologijos sistema.

Ar skiriasi Vedų astrologija nuo vakarietiškos?

Dauguma Vakarų astrologijos populiariųjų šaltinių remiasi kintamu tropiniu Zodiaku bei astrologijos tėvo Klaudijaus Ptolemėjaus skaičiavimais, kurie buvo padaryti apytiksliai prieš 2 500 m., tačiau per tą laiką Žemės ašies kampas pasislinko, todėl atsirado 23 laipsnių paklaida. Jeigu atliekant skaičiavimus į tai neatsižvelgiama, tai prognozės gali būti klaidingos. Vedų astrologija naudoja nekintamą žvaigždinį zodiaką pagal astronominį traktatą „Surya Siddhanta“. Abi sistemos vertina 7 planetų (Saulės, Mėnulio, Jupiterio, Marso, Merkurijaus, Veneros ir Saturno) padėtį, tačiau Džjotiš papildomai atsižvelgia į Rahu bei Ketu planetas, kurios labiau žinomos kaip šiaurinis ir pietinis Mėnulio mazgai. Tai – svarbiausi žmogaus karminio kelio rodikliai. Skirtingai negu Vakarų astrologijoje, Džjotiš neatsižvelgiama į Urano, Neptūno, Plutono, asteroidų ar kometų padėtis todėl, kad norint patikrinti šių dangaus kūnų veikimą reikia šimtus metų juos stebėti. Vedų astrologijoje prognozėms naudojami planetų periodai – dašos, o  Vakarų astrologai remiasi  planetų tranzitais, progresijomis, soliariais ir lunarais. Tačiau nemažai Vakarų mokslininkų pritaria, kad planetiniai periodai dašos yra vienas tiksliausių laiko apibūdinimų.

Dar vienas Vedų astrologijos privalumas – rekomenduojami efektyvūs ir praktiški likimo korekcijos metodai, pavyzdžiui, jagjos (ugnies ritualai), mantros, muhurta (palankaus laiko parinkimas), brangakmeniai. Taip pat sveikatos korekcijai naudojama ajurveda ir joga.

Kas yra chorarinė astrologija?

Chorarinė astrologija (Prašna) yra Džjotiš astrologijos dalis. Prašna šastra – atskira Vedų astrologijos dalis, kurią naudoja ir Vakarų astrologija. Ji ypatinga tuo, kad sudarant horoskopą atsižvelgiama ne į žmogaus gimimo laiką, o į tai, kokioje vietoje ir kada klausimas buvo užduotas. Klausimo astrologija remiasi priežasties ir pasekmės principu. Palankus arba nepalankus klausimo uždavimo laikas taip pat gali daryti įtaką žmogaus ateičiai.

Paprastai astrologija remiasi asmens gimimo data. Kodėl taikant chorarinę astrologiją nereikia žinoti šių duomenų?

Todėl, kad čia horoskopas sudaromas klausimui, o ne žmogui.

Kaip sudaromas chorarinis horoskopas? Kokiais metodais remiantis gaunami atsakymai į klausimus?

Tai – viena sudėtingiausių astrologijos formų. Astrologas sudaro klausimo horoskopą pagal vietą ir laiką. Užduodant klausimą atsižvelgiama ir į sistemą, kuri vadinama Nimita. Pagal ją vertinami 3 dalykai: išoriniai ženklai – kas vyksta užduodant klausimą; astrologo ir klausiančio asmens kūno ženklai (elgesys, pozos, sėdėsenos), ir žmogaus sapnai. Tačiau Vedų astrologijoje įvairūs ženklai neretai aiškinami skirtingai. Pavyzdžiui, daugelis kelią perbėgusią juodą katę laiko blogu ženklu. Tačiau čia  atsižvelgiama ne į katės spalvą, o į kryptį, iš kurios ji atbėgo. Jeigu iš kairės į dešinę, – palankus ženklas, rodantis, kad einama teisinga linkme, o jeigu atvirkščiai –  nepalankus. Būtent todėl   indiškuose  filmuose, prieš tragišką sceną, galima pamatyti katę, bėgančią iš dešinės pusės į kairę. Su šunimis yra priešingai: blogas ženklas, jeigu šuo pereina pagal laikrodžio rodyklę, o geras, jeigu prieš ją. Gaila, kad šiuos metodus sudėtinga praktiškai išbandyti mūsų gatvėse, nes Lietuvoje šunų bei kačių yra gana daug, todėl greičiausiai gausite 15 palankių ir tiek pat nepalankių ženklų (šypsosi). Todėl į gyvūnų ženklus nevertėtų žiūrėti rimtai.

Teko girdėti apie siūlomas chorarinės astrologijos paslaugas elektroniniu paštu. Ar tai tikslus būdas prognozuoti?

Gyvename skaitmeninių technologijų amžiuje, todėl kartais neišvengiamai tenka pasinaudoti galimybe užduoti klausimus nuotoliniu būdu. Tokiu atveju astrologas atsižvelgia į klausimo gavimo laiką.

Į kokius klausimus chorarinė astrologija padeda rasti atsakymus? Kada verta ieškoti šios astrologijos rūšies specialisto?

Verta užduoti labai svarbius klausimus tada, kai asmuo susiduria su pasirinkimo dilema. Astrologui šį metodą rekomenduojama naudoti tik vieną kartą per dieną. Jeigu jis mato nepalankius ženklus, gali į klausimą ir neatsakinėti. Klausimai, kuriuos žmogus užduoda, turėtų būti aiškūs ir reikalaujantys atsakymo „taip“ arba „ne“, nes Prašna efektyvesnė, kai reikia pasirinkti iš dviejų variantų, pavyzdžiui, dviejų žmonių, jų grupių (partijų, komandų), krypties (veiklos, kelionės, naujos gyvenamosios vietos). Reikia nurodyti vieną variantą, kuris arčiau širdies, ir kitą, kuris antras šauna į galvą. Palanku klausimą papildyti trumpu situacijos apibūdinimu.

Ar tiesa, kad chorarinė astrologija dažnai naudojama dingusių asmenų arba pamestų daiktų paieškai?

Kai kurie Vakarų astrologai tai naudoja, gali būti, kad Vedų astrologai taip pat. Tačiau į klausimą galima neatsakyti, jeigu jis susijęs su kitu žmogumi, apgaule, intrigomis arba tiesiog yra įtartinas. Jei klausimas užduodamas tik dėl eksperimento, atsakymas gali būti klaidingas ir netikslus. Prašna metodas gali palengvinti žmogaus karmą, bet neturi būti naudojamas pramogai.

Ar į visus klausimus galima atsakyti? Kokių verčiau vengti?

Nerekomenduojama užduoti klausimų, kurie susiję su pastojimu ir vaikų gimimu. Tai pernelyg sudėtinga tema, kuriai  reikia individualaus vertinimo, medicininės analizės. Chorarinė astrologija gali būti naudojama kaip papildomas metodas, tačiau astrologo atsakymas neturėtų būti priimtas kaip galutinis.

Ar gaunami atsakymai visada patikimi? Galbūt tai daugiau žaidimas?

Kad atsakymai būtų tikslesni, svarbius klausimus rekomenduojama užduoti pirmoje dienos pusėje su nuolankumu ir pagarba. Jeigu klausiančiojo ketinimai geri, o sąmonė švari, jis būtinai gaus reikiamus atsakymus. Taip pat svarbu, kad ir astrologas būtų išmintingas bei doras žmogus. Specialisto tikslas – padėti asmeniui suvokti, kad tolimesni jo veiksmai turi būti harmoningi ir neprieštarauti Kūrėjo dėsniams.

Klausimai, kuriuos rekomenduojama užduoti taikant chorarinę astrologiją

Santykių klausimai:

* Ar bus pasimatymas?

* Ar ilgai klostysis santykiai?

* Ar santykiai gali pasikeisti į gerą pusę?

* Ar išsiskirsime?

Klausimai apie vaikus:

* Ar turėsiu vaikų?

* Ar pastosiu per artimiausius 3 mėn.?

* Ar gims berniukas, ar mergaitė?

Verslo ir darbo klausimai:

* Ar sandėris bus pelningas?

* Jeigu važiuosiu į (tą vietą), ar uždirbsiu pinigų?

* Ar mane atleis iš darbo?

* Ar dirbsiu toje vietoje?

* Ar pakeisiu darbą  (2 mėn.) laikotarpyje?

* Ar palankus laikas vykti į (Londoną) ieškoti darbo?

* Ar gausiu darbą toje darbovietėje?

* Ar bus galimybė nupirkti (tą) butą?

Kelionių klausimai:

* Ar emigruosiu į kitą šalį artimiausiu metu?

* Ar verta vykti į šią kelionę?

Kalbino žurnalistė Justina Petraškevičienė, žurnalas „Būrėja“

Redagavo Jurgita Ligeikaitė, Lina Šimelionytė

Paveikslėliai iš puslapio Gubinas.lt