Čakros – žmogaus kūne esantys energetiniai centrai. Kaip juos suaktyvinti?

chakra-1063278_960_720

Egidijus Gubinas – filosofas, keliautojas, astropsichologas, numerologas, chiromantas, skaito paskaitas, paremtas Vedų išmintimi ir šiuolaikine psichologija, konsultuoja bei pataria gyvenimiškais klausimais. Paskaitose dalijasi savo išgyvenimais ir šventųjų bei šventraščių išmintimi. Šiuo metu gilina žinias lektoriaus ir filosofo O. V. Ruzovo mokyklose: mokymo centre, ruošiančiame konsultantus šeimos kūrimo ir gyvenimo klausimais, bei Bengališkos astrologijos, chiromantijos ir numerologijos mokykloje. Su E. Gubinu kalbėjomės apie 7 pagrindinių čakrų reikšmę žmogaus gyvenime bei jų suaktyvinimo svarbą.

čakros

Egzistuoja 7 pagrindinės čakros, kurios sujungia subtilų žmogaus kūną su grubiuoju.

Pirmoji – Mūladhara čakra

Tai – pamatinė čakra, ji yra tarp genitalijų ir anuso.  Įprastai vaikų, iki septynerių metų, visos septynios čakros būna atidarytos. Tačiau, jeigu vaikas augo nesaugioje aplinkoje, čakros užsidaro ir vėlesniame amžiuje gali pasireikšti psichologiniais sutrikimais.

Jeigu vaikystėje vaikas buvo skriaudžiamas arba negavo pakankamai savo tėvų dėmesio, tai Mūladhara čakra užsidaro ir suaugęs žmogus neturės pasitikėjimo savimi.

Paprastai tie, kurių ši čakra yra užsidariusi, vaikystėje turėjo negatyvių patirčių. Užaugę tokie žmonės neretai tampa nusikaltėliais, turi stiprius seksualiniais norus ir polinkį vartoti alkoholį.  Jie turi  negatyvų požiūris į aplinką ir visą pasaulį, yra linkę išreikšti agresiją bei nusikalsti.

Žmonėms, kurie nori atvert šią čakrą, rekomenduojama mokytis ahimsos (neprievartos) principo – užuojautos ir rūpinimosi kitomis gyvomis būtybėmis.

Antroji – Svadhisthana čakra

Ši čakra atsakinga už hormonus, jausmus ir malonumus. Ji gali užsidaryti dėl vaikystėje mažai gaunamo dėmesio. Pavyzdžiui, jeigu vaikas nenešiojamas ant rankų, negauna fizinio artumo ir apkabinimų. Vaikai patyrę meilę ir artumą iš savo tėvų, patys būna atviresni kitiems ir nebijo būti savimi.

čakros2

Jei ši čakra uždaryta, tokie žmonės gali turėti psichinių sutrikimų ir nepilnavertiškumo kompleksą.

Tam, kad suaktyvintumėte šią čakrą, rekomenduojama užsiimti labdara ir vargšų šelpimu.

Trečioji – Manipura čakra

Ji susijusi su valdžios siekimu ir atsakomybe.  Ši čakra užsidaro, jeigu vaikystėje vaikui nebuvo leidžiama turėti savo nuomonę bei mąstyti savarankiškai. Tokio vaiko tėvai patys už jį nusprendžia kuo vaikas taps užaugęs ir neleidžia jam pačiam rinktis, nesistengia pažinti jo kaip asmenybės.

Defiance

Dažniausia tokie vaikai užaugę tampa nepasitikinčiais savimi. Vyrai tampa infantilūs, savimylos. Jie džiaugiasi kai gali kontroliuoti silpnesnius už save.

Tam, kad suaktyvintumėte šią čakrą, rekomenduojama gilinti žinias apie vyrų ir moterų psichologiją.

Ketvirtoji – Anahata čakra

Ši čakra yra krūtinės srityje, ji  atsakinga už širdį ir plaučius. Anahata čakra yra susijusi su tėvais, broliais, seserimis bei rūpinimusi aplinkiniais. Jeigu ši čakra uždaryta – žmogus nenori rūpintis artimaisiais ir gali būti perėmęs negatyvią pasaulėžiūrą  iš savo tėvų. Reiškia šeimoje, kurioje jis augo, galėjo nuolat vykti barniai vaikui girdint.

Dėl tokios patirties suaugęs žmogus dažniausiai nenori prisiimti atsakomybės ir kurti šeimos, o jeigu ir susituokia, tai neretai išsiskiria. Tokie žmonės yra linkę į veidmainiškumą, jie nuolat įtarinėja kitus, jaučia nepelnytą gėdos jausmą.

čakros4

Tam, kad suaktyvintumėte šią čakrą, rekomenduojama mokytis atvirumo. Semtis žinių apie tėvo ir mamos pareigas šeimoje bei gilinti žinias apie teisingą vaikų auklėjimą.

Penktoji – Višudha čakra

Ji yra kaklo srityje. Ši čakra atsakinga už oratorystę ir mokslą.  Čakra yra pažeidžiama, kai pažeidžiami vyro ir moters energijų įstatymai. Kai moteris stengiasi užimti vyro vietą ir su juo kovoja. Tokių veiksmų neigiama pasekmė moterims – ligos.

Ši čakra tai pat atsakinga už bendravimą ir savirealizacija. Ji gali užsidaryti dėl vaikystėje primesto šabloniško mąstymo bei draudimo fantazuoti. Pavyzdžiui, kai tėvai sako: „aš tau pasakiau ir viskas…“ arba „jeigu taip galvosi, tai mamytė tavęs nemylės“.  Taip pat čakra gali būti pažeidžiama arba užsidaryti kai mergaitės verčiamos kovoti ir konkuruoti su berniukais.  Suaugę tokie žmonės dažniausiai neturi savo nuomonės ir tampa priklausomi nuo aplinkybių.

čakros5

Neigiama šios uždarytos čakros pasekmė – žmogus gali tapti diktatoriumi. Tokie žmonės nuolat perša savo nuomonę kitiems ir nurodinėja kaip elgtis: „pasakiau ir viskas…“. Jie bijo atvirai spręsti kylančias problemas.

Tam, kad suaktyvintumėte teigiamą šios čakros poveikį, rekomenduojama išmokti priimti kitus tokius, kokie jie yra ir mokytis kalbėti tiesą.

Šeštoji – Agja čakra

Tai – trečioji akis. Ji atsakinga už galvą, intuiciją, pasaulėžiūrą ir mistinį matymą. Ši čakra neveikia, jei vaikystėje vaikas patyrė spaudimą dėl fantazijos. Pavyzdžiui, vaikui, kuris bėgioja su pagaliu sakydamas, kad tai – jo arkliukas, tėvai sako: „neišsigalvok nesąmonių…“. Tokiu būdu vaiko fantazija pažeidžiama ir jis, laikui bėgant, ją tiesiog praranda.

čakros3

Suaugę tokie žmonės dažniausia tampa dogmatikais, agnostikais ir materialistais. Jie neturi intuicijos, negali suvokti ir priimti to, kas yra už matymo ribų ir dvasinių dalykų.

Tam, kad suaktyvintumėte šią čakrą, rekomenduojama studijuoti autoritetingus raštus.

Septintoji – Sahasrara čakra

Ši čakra susijusi su universaliu mąstymu, užuojauta, neprisirišimo prie materialių dalykų bei meile Kūrėjui. Ji paprastai užsidaro vaikui augant ateistiškoje ir materialistiškoje aplinkoje.

čakros7

Sahasrara  čakra gali pradėti veikti klausantis paskaitų ir užsiimant sąmoningumą skatinančiomis dvasinėmis praktikomis.

Linkiu jums kuo geriausios kloties!

Egidijus Gubinas

Redagavo Lina Šimelionytė

Paveikslėliai iš puslapio Gubinas.lt