Čarlis Čaplinas „Kai aš pamilau save…“

Chaplin

Č. Čaplino kalbos fragmentas, pasakytas per jo 70–metį.

Kai aš pamilau save, supratau, kad ilgesys ir kančia – tai tik įspėjamieji signalai apie tai, kad gyvenu prieš savo paties tiesą. Šiandien aš žinau, kad tai vadinasi BŪTI PAČIU SAVIMI.

Kai aš pamilau save, aš supratau, kaip stipriai galima užgauti kažką, primetant mano paties norus, kai dar tam neatėjęs laikas, ir žmogus dar tam nėra pasiruošęs, ir tas žmogus esu aš pats. Šiandiena aš tai vadinu SAVIGARBA.

Kai aš pamilau save, aš nustojau trokšti kitokio gyvenimo ir staiga pamačiau, kad gyvenimas, kuris dabar mane supa, suteikia visas galimybes augti. Šiandien aš tai vadinu BRANDA.

Kai aš pamilau save, aš supratau, kad bet kokiose situacijose, aš esu pačioje tinkamiausioje vietoje ir pačiu tinkamiausiu metu, ir viskas vyksta pačia teisingiausia akimirka. Aš galiu būti ramus visada. Šiandien aš tai vadinu PASITIKĖJIMU SAVIMI.

Kai pamilau save, nustojau vogti iš savęs laiką ir svajoti apie didelius būsimus projektus. Šiandien aš darau tik tai, kas man teikia džiaugsmą ir daro mane laimingą, ką aš mėgstu ir kas priverčia mano širdį šypsotis. Aš darau tai kaip noriu ir savo nuosavu ritmu. Šiandien aš supratau, kad tai – PAPRASTUMAS.

Kai aš pamilau save, aš išsivadavau iš visko, kas kenkia mano sveikatai: maisto, žmonių, daiktų, aplinkybių. Visko, kas tempė mane žemyn ir vedė iš tikrojo mano kelio. Pradžioje aš tai vadinau „Sveiku egoizmu“, bet šiandien aš žinau: tai vadinama MEILE SAU PAČIAM.

Kai aš pamilau save, aš nustojau būti visada teisiu. Ir būtent tuomet aš pradėjau vis mažiau ir mažiau klysti. Šiandien aš tai vadinu KUKLUMU.

Kai aš pamilau save, aš nustojau gyventi praeitimi, ir jaudintis dėl ateities. Šiandieną aš gyvenu šiuo momentu ir vadinu tai SĄMONINGUMU.

Kai aš pamilau save, aš supratau, kad mano protas gali man trukdyti, kad nuo jo galima net susirgti. Bet kai aš sugebėjau jį sujungti su širdimi, jis tapo mano neįkainojamu sąjungininku. Šiandien aš šį ryšį vadinu ŠIRDIES IŠMINTIMI.

Mums daugiau nebereikia bijoti ginčų, konfrontacijų, problemų su pačiu savimi ir su kitais žmonėmis. Net žvaigždės susiduria ir iš jų susidūrimo gimsta nauji pasauliai. Šiandien aš žinau, kad tai – GYVENIMAS.

charlie-chaplin-510160_960_720 charlie-chaplin-1159644_960_720 charlie-chaplin-1159661_960_720

 

Saulėgrąža.com

Redagavo Lina Šimelionytė