Blaivaus proto dieta

pexels-photo-1463005

Unikalus. Stilingas. Patrauklus. Drąsus… Paties pasiekta sėkmė! Taip atrodo šių laikų herojus. Toks, kurio sunku nepastebėti einančio pro šalį, kuris dėl savo šlovės atrodo audringas ir nenugalimas. Tačiau kokia tokios reklamos vertė? Ja siekiama tik pritraukti (ar kaip tik atitraukti) kvailus ir nepatyrusius žmones.

Viduje kiekvienas esame paklydusi siela, verkiant laukianti besąlyginės meilės ir nenutrūkstančio malonumo. Šlovė, grožis ir turtai dar niekam nesuteikė amžinos laimės. Geriausia laimingo gyvenimo formulė – paprastas gyvenimas, išaukštintas mąstymas. Dirbtini šiuolaikinio gyvenimo „patogumai“ iš tiesų išdžiovina žmonių gyvybinę jėgą. Vidutinės klasės žmonės įpratę automobiliu keliauti visur – į futbolo treniruotę, į mokyklą, pas gydytoją. Didžiąją dalį jų valgio sudaro pusfabrikačiai ar greito maisto restoranų meniu. Tikrasis tokio jų valgomo maisto skonis bei savybės dingsta mašinoms jį apdorojant. Tai didžiulė nesėkmė, nes, kaip teigia Šrila Rūpa Gosvamis, maistas yra labai svarbi terpė meilės mainams. Kodėl Krišnos atsidavusieji valgo tik kitų atsidavusiųjų gamintą ir Viešpačiui pasiūlytą maistą? Nes ruošusio ir gaminusio maistą sąmonė be abejonės paveiks valgantįjį. Valgymas nėra skirtas vien pirminiams poreikiams, tokiems kaip skrandžio prikimšimas ir liežuvio patenkinimas. Tai turėtų būti sakralus laikas, kai sugeriame tų, kuriems rūpime, skonius ir nuotaiką. Tai meilės ir dėkingumo mainai. Galite bet ko paklausti, ką jam reiškia namie ruoštas mamos maistas – nėra nei su kuo lyginti! Paprastas gyvenimas, priešingai nei šiuolaikinė „automobilių civilizacija“, kaip ją vadino Šrila Prabhupada, turi neįtikėtinai gerą poveikį žmogaus protui ir intelektui. Būsime tiesiog pritrenkti Žemės elegancijos ir grakštumo, stebėdami, kaip sėkla virsta augalu ir galiausiai užaugina sultingus vaisius. Pirmiausiai, iš Žemės gautą maistą atsinešame į virtuvę. Paruošiame daržoves, supjaustydami reikiamo dydžio ir formos gabaliukais. Grūdus paruošiame sumaldami į miltus. Suderiname ingredientus ir kaitiname ugnimi, kad pamažu atsiskleistų turtingi skoniai. Natūralūs kvapai sužadina protą bei sušildo širdį. Iš tiesų, jau iš pat pradžių Žemės produktus maloningai ir rūpestingai surezga neregima Kūrėjo ranka. Žinodami tai, turėtume atsidėkoti, patys gamindami dėmesingai. Tada maistą galime pasiūlyti Viešpačiui Krišnai – visoms gyvybės formoms sėklą suteikiančiam Tėvui. Kai pirminiam šaltiniui atgalios siūlome rūpestingai su meile paruoštą maistą, jaučiame pilnatvę. Kuo labiau sugebame įvertinti per Motiną Gamtą Krišnos mums suteikiamas gėrybes, tuo stipriau įsikvepiame su meile Jam tarnauti.

Aukštesniame dvasinio susivokimo lygyje žmogus pamato, jog būtent Krišna vienintelis apsaugo ir suteikia viską. Tie, kurie rūpinasi mumis, iš tikrųjų yra kanalai, per kuriuos Krišna dovanoja mums begalinę Savo malonę ir meilę. Svarbiausi raktai mūsų besąlyginei meilei Viešpačiui atkurti yra dėkingumas už Jo maloningumą bei labai stiprus troškimas susiliesti su Juo. Vystydami meilę Krišnai, natūraliai pajusime potraukį gyventi paprasčiau. Be to, išsilaisvinsime nuo dirbtinio potraukio materialistiškai visuomenei.

Dvijamani Gaura das