Moterims labai svarbu „girdėti“, kaip tiksi jų biologinis laikrodis. Jo nepamatysi, neišgirsi, bet būtent jis sprendžia, kada turi dirbti, kada valgyti ir miegoti. Vadovaukis jo nurodymais, tada visada turėsi pakankamai jėgų, išliksi sveika, graži ir jauna.
Vidinis ritmas reguliuoja organų, odos, hormonų veiklą, kūno temperatūrą, miego poreikį, net lytinį potraukį. Jeigu geriau jį suprasi, žinosi, kodėl tavo kūnas kartais reaguoja būtent taip. O kai pradėsi atitinkamai planuoti savo dieną, iš karto pasijusi daug geriau.
Rytas 6.00
Pamažu pradeda skambėti vidinis žadintuvas: širdis greičiau plaka, auga kraujo spaudimas, kraujyje daugiau gliukozės ir aminorūgščių, kad ląstelės turėtų iš kur pasisemti energijos. Gyvybinių jėgų gauname ir su adrenalinu. Nuo 6.00 iki 8.00 padaugėja aistros hormonų (ypač vyrams).
7.00–8.00
Skrandis irgi pabunda. Gali suvalgyti gausius pusryčius – akimirksniu sudeginsi kalorijas. Virškinamasis traktas dabar yra geriausioje būklėje. Tačiau širdis šiuo metu yra pakankamai silpna, ligoniams padidėja krešulių grėsmė. „Širdininkai“ turėtų vartoti spaudimą mažinančius vaistus, skystinančius kraują. Išsimaudyk, geriausia po kontrastiniu dušu. Oda įgaus gražią spalvą. Pranyks rytiniai patinimai. Kūną ištepk gerai įsigeriančiu balzamu. Po nakties nuvalyk veidą, nes poros yra užkimštos mirusiomis ląstelėmis, o jei oda riebi – ir riebalais. Įtepk drėkinamąjį kremą ir palauk pusvalandį, tik tada daryk makiažą. Taip kosmetikos priemonė įsigers giliai į odą. Ryte veidui ir kaklui reikia geros apsaugos visai dienai.
9.00
Esi mažiau atspari infekcijoms, venk kontakto su ligoniais. Gali greičiau sušalti.
10.00
Tai intelektualinių galimybių metas. Gali sugalvoti genialią idėją ir greitai pasiruošti egzaminui. Dabar geriausiai veikia trumpalaikė atmintis. Svarbūs pokalbiai klosis puikiai, dar ir todėl, kad esi geros nuotaikos. Ir tavo oda geriau atrodo.
11.00
Organizmas veikia kaip laikrodis, esi puikios psichinės ir fizinės formos. Širdis ir kraujotaka gali ištverti net didelius krūvius. Jeigu tavo oda riebi, riebalinės liaukos suaktyvėja. Naudok servetėles arba veidą suvilgyk mineraliniu vandeniu purškiklyje ir nusausink.
12.00
Greitai pavargsti, neplanuok šiuo metu intensyvios treniruotes.
13.00–15.00
Gali suvalgyti sočius pietus su desertu, riebalai tikrai nepavirs nereikalingais kilogramais. Tačiau prisivalgius nesužibėsi intelektu. Apie 14.00 smegenys dirba lėčiau. Organizmo pajėgumas sumažėja 20 proc. Venk sudėtingų tarnybinių pokalbių ir būkite budresni prie vairo – tarp 14.00 ir 15.00 įvyksta tiek pat avarijų, kiek ir 3.00 ryte.
16.00-17.00
Tai antras geriausias laikas, kvėpavimo ir kraujotakos sistemos dirba puikiai. Suaktyvėja imuninė sistema – organizmas kovoja su bakterijomis ir virusais. Smegenys veikia kaip kompiuteris – tai idealus laikas diskusijoms, egzaminams, pasitarimams. Nuo 15.00 iki 18.00 geriausiai veikia ilgalaikė atmintis, šiuo metu mokykis to, ko tau reikės visą gyvenimą.
17.00-18.00
Dabar paaštrėja uoslė. Jeigu planuoji naujų kvepalų pirkimą, daryk tai dabar. Suaktyvėja ir skonis bei klausa. Išnaudok tai ir suvalgyk ką nors skanaus arba paklausyk mėgiamos muzikos. Atmink – iki 19.00 aistros hormonai įsiaudrina. 18.00 oda pradeda intensyviai luptis, padėk jai šveitimu ar garų vonele. Po to uždėk kaukę. Oda du kartus greičiau nei ryte sugeria maistingas medžiagas. Pagalvok apie kvapnias maudynes su ramunėlių ar levandų aliejais. Reikėtų ir eiti pasivaikščioti – organizmas reikalauja poilsio ir jam reikia daugiau deguonies. Pakyla kūno temperatūra, nukrenta pulsas ir kraujo spaudimas, sulėtėja medžiagų apykaita.
19.00
Jokiu būdu nedalyvauk svarbiuose pokalbiuose su šeima. Dabar esi pavargusi ir irzli, todėl vienas neatsargus žodis gali sukelti isteriją. Fizinis aktyvumas vis mažėja. Tavo šlapimo pūslė pradeda aktyviai dirbti, laikas valyti organizmą nuo toksinių medžiagų – išgerk dilgėlių arbatos.
20.00
Geriau nesistok ant svarstyklių, nes tik sugadinsi sau nuotaiką. Vakare tavo kūnas sveria daugiausiai. Paguoda: esi puiki vairuotoja, šiuo metu reakcija geriausia. Būtent tokiu metu turėtų vykti automobilių lenktynės.
21.00
Skrandis sako „labanakt“ ir gamina mažiau sulčių. Dabar suvalgyta soti vakarienė gulės iki ryto skrandyje. Nakties košmarai garantuoti, kaip ir keletas nepageidaujamų centimetrų ant klubų. Iki pusiaunakčio padidėja alergiškų žmonių jautrumas. Jeigu esi linkusi į alergijas, nenaudok naujos kosmetikos, nežinia, kaip į ją reaguos kūnas.
22.00
Laikas miegoti – bent jau taip mano biologinis laikrodis. Kai esi peršalusi, jautiesi daug blogiau. Sumažėja kūno temperatūra ir spaudimas. Jeigu dar reikia dirbti, atidaryk langus – deguonis pažadins smegenis geriau nei kava. Gaminasi daug augimo hormonų, todėl vaikai greičiausiai auga naktį.
23.00
Laikas keliauti į lovą. Miegas prieš pusiaunaktį geriausiai pakrauna mus energija. Tai ir puiki kosmetikos priemonė, kiekviena neišmiegota naktis blogai veikia odą. Būtinai nuvalyk makiažą, oda turi laisvai kvėpuoti. Naudok gerą regeneruojantį kremą. Naktį ląstelės atsinaujina greičiausiai – net 8 kartus intensyviau nei pusiaudienį. Miegi, o oda sunkiai dirba, todėl trokšta geros kosmetikos.
0.00
Po pusiaunakčio padidėja jautrumas skausmui, nes smegenys gamina mažiau endorfinų.
3.00
Dabar žemiausias spaudimas ir kūno temperatūra. Jeigu pabusi šiuo metu, pajusi šaltį net vidury karštos vasaros ir apniks juodos mintys.
4.00
Tavo smegenys lėtai prabunda. Bet koks triukšmas pakels tave ant kojų. Jeigu sergi plaučių liga, gali pajusti dusulį – šiuo metu kvėpavimo takai susiaurėja.
5.00
Inkstai dirba labai tingiai. Ilgesni tarpai tarp jų veiklos gresia akmenų susidarymu. To išvengsi, jei prieš miegą išgersi stiklinę vandens.
Išsirink geriausią laiką…
Kiekviena, net menkiausia veikla turi savo tinkamiausią laiką. Stenkis nedaryti nieko atsitiktinai. Tavo organizmas patars, kaip suplanuoti dieną.
- Naujos dietos pradėjimas
Pirmas pirmadienis po mėnesinių. Specialistai pataria nepradėti lieknėjimo prieš menstruacijas. Per mėnesines moteriai reikia per dieną apie 500 kcal daugiau nei normaliai. Taip pat turi pasirūpinti geležies balansu. Tam būtinas pilnavertis maistas. O savaitės pradžia tai geriausias laikas naujai veiklai ir sėkmei.
- Intensyvūs pratimai
Ryte ir nuo 16.00 iki 17.00. Tuoj po atsikėlimo pailsėję raujenys puikiai ištveria bet kokį krūvį. Apie 15.00 padaugėja jėgų – širdis pompuoja daugiau kraujo, o raumenys yra tvirti, kaip geležis.
- Masažas
Ryte – jeigu turi tave pažadinti. Geriausias tada trumpas, bet intensyvus masažas. Vakare – gali nuraminti. Gali būti ilgesnis nei rytinis masažas. Penktadienį vakare – jeigu turi išvalyti nuo toksinų. Geriausias šiuo atveju limfodrenažinis masažas. Po masažo akimirką gali blogai pasijusti, bet suspėsi ramiai pailsėti savaitgalį.
- Apsilankymas pas stomatologą.
Tarp 13.00 ir 15.00, kai tavo atsparumas skausmui yra didžiausias. Nuskausminamieji vaistai taip pat ilgiau veiks, gali ramiai susitarti su kosmetologe antakių korekcijai ar depiliacijai vašku.
- Šokoladuko suvalgymas
Ankstyva popietė. Šiuo metu staigiai sumažėja cukraus kiekis kraujyje. Truputis saldumynų iš karto pastatys tave ant kojų.
Valgyk su laikrodžiu rankoje
Geriausiai išnaudosi dienos ritmą, valgydama 5 kartus per dieną nedidelėmis porcijomis.
Pusryčiai – 7.00.
Priešpiečiai tarp 9.00 ir 10.00 – geriausia vaisius ir jogurtas.
Pietūs apie 13.00 – sotus patiekalas su baltymais ir angliavandeniais, mažai riebalų.
Tarp 16.00 ir 17.00 galima susigundyti pavakariais – geriausia kas nors saldaus, džiovinti vaisai, vaisinis jogurtas.
Lengvą vakarienę valgyk vėliausiai 19.00.
Metų laikrodis
Mūsų savijautą lemia ir metų laikai.
- sveikiausios esame liepos ir rugpjūčio mėnesiais, nes sustiprėja imunitetas.
- nuo birželio iki liepos rečiau sutrinka kraujotaka, susergama infarktu. Jų grėsmė padidėja nuo gruodžio iki kovo, nes žiemą padidėja kraujo spaudimas, o šalčiai tik dar labiau apkrauna organizmą.
- fizinis pajėgumas geriausias nuo balandžio iki birželio, o po to nuo spalio iki vasario.
- puikią reakciją turime nuo liepos iki rugsėjo.
- žiemą, iki kovo, reakcijos laikas pailgėja.
Kada vartoti vaistus
Aspirinas, išgertas 7.00 veikia ilgiausiai, net kelioliką valandų. Rytas geriausias ir insulinui, alergijos vaistams ir steroidams. 9.00 arba 16.00 reikia skiepytis. Tarp 17.00 ir 18.00 geras laikas alergijos testams, bus patikimesni nei daryti ryte, nes tada sustiprėja alergijos požymiai. O 19.00 tinka bakteriocidiniams vaistams ir vaistams nuo skrandžio opos.
NATŪRALIOS SVEIKATOS IR JOGOS DIENOS 2017
Šių metų renginio tema „Natūralus kelias iš streso ir depresijos“.
2017 m. lapkričio 25–26 d.
Lietuvos Edukologijos universiteto II rūmuose, T.Ševčenkos 31, Vilnius.
Šiemet įėjimas į Kalėdinę sveikatos mugę – NEMOKAMAS!
Bilietus į paskaitas ar praktikas galite įsigyti čia.
Susiję Straipsniai