Betikslis grožis ir turtas

table-791584_640

Koko Šanel (Coco Chanel) yra pasakiusi: „Prabanga – kai vidinė pusė yra tokia pat gera, kaip ir išorinė.“ Štai pagrindinė paslaptis, kuri skiria turtingus nuo vargšų! Tai ir yra visa esmė ir kvintesencija. Jūsų vidinė erdvė, ta, kurios niekas nemato, turi būti graži. Jei jūsų nuostata vis dar ne tokia, bet norite būti turtingas, imkitės tai įgyvendinti jau dabar.

Tvarkytis namus tik prieš svečiams atvykstant. Kasdien maitintis bet kuo, bet dengti prabangų šventinį stalą, kai kas nors ateina į svečius. Pirkti kasdienius ir išeiginius drabužius, nors tam nėra didelio poreikio. Imti paskolą tam, kad galėtumėte įsigyti kailinius, bet gyventi bute su apsilupusiais tapetais. Kaupti įvairų šlamštą ir galvoti, kad ateityje tai tikrai pravers. Paversti balkoną sąvartynu, užuot įsirengus ten poilsio bei malonaus laisvalaikio leidimo oazę. Bėgant metams susikaupia drabužiai, kurių jau seniai nedėvite, jie užgriozdina jūsų spintas, lentynas bei erdves po spintomis ir lovomis? Esate abejingi tam, iš kokių indų valgote, kokioje patalynėje miegate, kaip atrodo jūsų vonios kambarys? Bet juk visa tai atspindi jūsų vidinę pusę!

Galite klausti: „Kuo tai susiję su turto pagausėjimu? Juk visa tai tik dėl pinigų trūkumo.“ Kai tai teigiate arba net jei tik taip pagalvojate – viskas, jūs spąstuose! Visa tai, kas buvo išvardinta anksčiau, ir laiko žmonės vargo, neturto, nepritekliaus spąstuose.

Moteris, dėvinti nutrintus marškinėlius, valganti traškučius ir stebinti „gražų gyvenimą“ televizoriaus, stovinčio niūriame kambario kampe, ekrane, yra puikus neturto pavyzdys. Sovietų Sąjungos laikais buvo įprasta, kad suplyšusios pėdkelnės nėra išmetamos – juk jas galima nešioti po kelnėmis, kur niekas nepastebės. Abu šie vaizdai – pilko ir atstumiančio skurdo, iš kurio ištrūkti nėra vilties, pavyzdys.

Dabar apsidairykite aplinkui save ir atsakykite į klausimą: ar mano „vidinė“ pusė taip pat gera, kaip „išorinė“? Ar aš stengiuosi papuošti tai, ko niekas (išskyrus mane) nemato, taip pat, kaip ir matomą savo pusę? Ar mano namai iš tiesų panašūs į tas viešbučių nuotraukas, kuriomis aš dalinuosi savo Facebook.com profilyje? Kaip atrodo mano miegamasis, į kurį gali patekti tik labai ribotas žmonių skaičius? Kaip ir kuo aš maitinuosi kiekvieną dieną? Ar serviruoju stalą ir gražiai patiekiu maistą, kai valgau tik aš vienas? Kaip atrodo mano spintos ir sandėliukai? Ar užsukus ryte į virtuvę randu kalną neplautų indų? Ar mano balkone tenka brautis pro kalnus nereikalingų dėžių, kibirų ir kito šlamšto?

Visa tai vidinė pusė, kuri gali būti tokia pat graži, kaip ir išorinė. Jeigu iš tiesų norite tapti turtingi, tai žodį „galiu“ pakeiskite žodžiu „turiu“.

Pradėkite pratindami save prie „paslėpto“ grožio individualioje erdvėje. Grožis – visada betikslis. Grožis – perteklinis dalykas, bet perteklinis dalykas gali būti ir prabangos, turtingumo bruožas. Ir tai neįtikėtinai svarbu moterims. Vyrai lengvai motyvuoja save tikslui. Tai – jų kelias, vedantis prie turto, o moteris motyvuojanti jėga – grožis.

Vidinis grožis – tai ne išorinis grožis, skirtas visiems. Vidinis grožis neturi išorinės priežasties, jis – tik dėl savęs. Jį puoselėti nėra tolygu lepinti save. Nereikėtų šių sąvokų painioti, kadangi lepinti save – tai smagus malonumas.

Pratinti save prie šio puikaus įpročio pradžioje gali būti sunku: susidursite su vidiniais prieštaravimais ar nenoru, bet ateis diena, kai pajausite, kad negražioje aplinkoje jūs tiesiog fiziškai nebegalite būti. Tai bus jūsų lūžio taškas. Tai reikš, kad esate per vieną žingsnį nuo turtingo ir klestinčio gyvenimo.

Atminkite, kad pripratimas prie vidinio grožio turi vieną paslaptį: tam, kad tokį įprotį išvystytumėte, būtina labai gerai save pažinti ir jausti savo poreikius. Jeigu manote, kad jūsų poreikiai nėra svarbūs, kad aplink jus visada yra tokių, kuriems kažko reikia labiau. Jei retai klausiate savęs: „Ko noriu būtent aš?“, o ne vyras, vaikai, draugai, viršininkas, kolegos. Jeigu kelis metus nekeitėte savo aprangos ir šukuosenos. Jeigu paskutinius kelis metus nieko nekeitėte savo namų interjere. Jeigu jums būdingas tvirtinimas: „Aš save puikiai pažįstu.“ Tada jums būtina kuo skubiau pradėti save pažinti iš tiesų – tokį, koks esate dabar.

Visuose turtingų žmonių įpročių sąrašuose yra punktas apie jų mitybą. Turtingi žmonės ypatingą dėmesį skiria tam, ką valgo. Svarbu ne tik maisto kokybė, bet ir skonio savybės. Būti dėmesingam savo maistui, reiškia būti dėmesingam savo poreikiams.

Taigi kaip ir kiek esate pasiruošęs pasirūpinti savimi ir savo poreikiais? Ar esate pasiruošęs švaistyti savo laiką ir energiją netikslingų poreikių tenkinimui? Ar esate pasiruošęs į tai pažiūrėti kūrybiškai? Jeigu taip, tai šis sprendimas motyvuos jus plėsti savo išteklius ir galimybes.

Jeigu ignoruojate savo poreikius arba manote, kad jie yra mažiau svarbūs, negu kitų poreikiai, jūs pasmerkiate save skurdžiam gyvenimui. Jums nepakaks motyvacijos vystyti savyje vidinio grožio savybes. Suprantama, išmokti jausti tikruosius savo poreikius nėra lengva užduotis, neretai prireikia ir aplinkinių pagalbos, tačiau tai nėra neįmanoma misija! Pradėkite nuo mažų dalykų:

  • iš naujo peržvelkite savo namus, įvertinkite, kas paseno ir nebenaudojama, atsikratykite šiukšlių;
  • kiekvieną dieną nuveikite kažką, kas pagražintų jūsų asmeninę erdvę;
  • pamirškite „neįmanomus“ dalykus, tiesiog nuolat veikite toliau;
  • kiekvieną dieną rūpinkitės savo mityba;
  • nustokite valgyti paskubomis, gražiai patiekite, puoškite savo maistą ir mėgaukitės juo;
  • kiekvieną dieną užduokite sau klausimą: „Ko tiksliai aš noriu šiandien?“

 

Iš rusų kalbos vertė ir pagal Soulseasons.ca parengė Lina Šimelionytė