Atsakomybė žengti į priekį

mango-321080_960_720

Kartą gyveno žmogus, kuris mėgo valgyti mango. Vieną gražią dieną jis nusprendė suvalgyti patį saldžiausią vaisių, nuo pačios medžio viršūnės. Daugiausia saulės spindulių gaunantis vaisius visada būna pats saldžiausias. Taigi jis užsiropštė į medžio viršūnę, kur šakos visai plonytės, ir vargais negalais nusiskynė kelis prinokusius rausvus vaisius. Bet mėgindamas grįžti atgal paslydo ir ėmė ristis žemyn.

Laimei, krisdamas žmogelis įsitvėrė į šaką ir liko bejėgiškai ant jos kaboti. Tada jis ėmė šaukti netoliese esančius kaimiečius, kurie netrukus subėgo, nešini kopėčiomis ir lazdomis, bet ne ką tegalėjo jam padėti.

Po valandėlės pasirodė vienas romus ir mąslus vyras – gerai žinomas išminčius, gyvenęs netoliese paprastoje trobelėje. Visiems pasidarė įdomu, ką gi darys šis žmogus, pagarsėjęs savo sugebėjimais išspręsti daugelį žmonių problemų, kartais net labai sudėtingų. Jis minutę patylėjo, tada paėmė akmenį ir sviedė jį į kybantį žmogų.
Visi apstulbo. Kabantis mango mėgėjas ėmė šaukti: „Ką tu darai?! Su protu susipykai? Nori, kad nusilaužčiau sprandą?“

Išminčius patylėjo. Po to vėl paėmė akmenį ir paleido jį tiesiai į žmogų medyje. Šis persiuto: „Jei tik galėčiau nulipti, aš tau parodyčiau…!“ Šito visi ir troško, kad jis nuliptų žemėn, bet kaip?

Visi įtemptai stebėjo, kas bus toliau. Kai kurie norėjo išplūsti išminčių, bet tylėjo. O tas paėmė dar vieną akmenį ir dar stipriau sviedė jį į žmogų, kabalduojantį ant šakos. Akmuo gerokai jį užgavo. Žmogėnas nejuokais įširdo. Jį apėmė nenumaldomas noras nusileisti ir atkeršyti – įtempęs visas jėgas, šiaip ne taip pasiekė šakas, kurios buvo pakankamai storos, kad jomis būtų galima lipti, ir galiausiai atsidūrė ant žemės! Visi išsižiojo iš nuostabos.

„Kur išminčius?“ – sušuko išsigelbėjęs vyras.
„O, jis per daug protingas, kad lauktų, kol tu jį prikulsi,“ – atsakė kaimiečiai.
„Kai jis pateks į mano rankas, tikrai nesusirinks savo kaulų,“ – pagrasino vyriškis.
„Ei, pala, jis juk vienintelis, kuris iš tikrųjų tau padėjo. Jis tave supykdė ir šitaip pakurstė padėti sau pačiam,“ – pasakė vienas kaimiečių.

Mango mėgėjas stabtelėjo, akimirką pamąstė ir pritarė: „Tiesa, visi jūsų geri ketinimai ir užuojauta man nepadėjo, bet išminčius sumaniai paskatino mane įtempti visas jėgas ir išsigelbėti. Turėčiau jam padėkoti, o ne pykti.“

Tai pamokanti istorija apie vadovavimą. Tikras lyderis (mokytojas) padeda mums, kartais gal ir keistais būdais, imtis iniciatyvos savo gyvenime. Privalote žengti priekin. Jei norite ypatingų rezultatų, turite stengtis iš visų jėgų. Geriausias vadovas padeda Jums tapti atsakingais už savo gyvenimą.

Dhirašanta Gosvamis

 Redagavo Lina Šimelionytė