Ar mane gerbi? Tada klausykis!

couple-955926_960_720

„Vyras jau yra pusiau įsimylėjęs moterį, kuri jo klausosi“, – teigia Brendanas Francis.

Sugebėjimas klausytis yra vienas iš pagrindinių būtinų dalykų kuriant gerus santykius tarp žmonių. Kai mes klausomės, parodome žmogui, kad tai, „Ką tu sakai nusipelno dėmesio ir pagarbos. Aš tavęs nepeiksiu“, ir tai pakelia jo savivertę. Meilė atsiskleidžia per santykius, o jie formuojasi, kai mes kažką atiduodam. Kai mes klausomės žmogaus, tada jis jaučiasi esąs reikalingas ir gerbiamas, ir jis tai įvertina. Jei esame išgirsti, mes jaučiame, kad esame priimami tokie, kokie esame. O tai yra vienas iš pagrindiniu žmogaus poreikių. Tai tvirtina tiek Rytų, tiek Vakarų psichologai.

Vienas iš pagrindinių žmogaus poreikių yra mylėti ir būti mylimam besąlygiškai, ir šis poreikis yra patenkinamas, kai mes priimame kitus žmones tokius, kokie jie yra, be jokių sąlygų. Kai jūs leidžiate savo partneriui tai pajusti, jo arba jos širdis atsiveria. Kartais keletas išklausytų minučių yra pakankamai, kad žmogus galėtų pradėti naują gyvenimą, išbristi iš depresijos liūno arba gauti aiškų supratimą, kaip išeiti iš emocinio „akligatvio“.

Tas, kuris sugeba klausytis kitų, taip pat sugeba klausytis ir savęs, todėl gali sąmoningai pasakyti teisingą ir taktišką mintį bei pasirinkti tinkamą intonaciją. Šių gebėjimų svarba retai gali būti perdėta.

Iš anglų kalbos vertė ir pagal Rami Bleckt knygą „Santykiu alchemija“ straipsnį parengė Evaldas Butkus