Anantara Das. Dienoraštis. Apie problemas siekiant vyriškų gyvenimo tikslų (II dalis)

seaside-371229_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt

Tęsiame Anantaros das atsakymą į vyriškio laišką.

Anksčiau rašėme…

2. Ilgą laiką dažnai pasikartoja finansinės problemos. Supranta, kad pats daro sprendimus, tokius kaip paskolos ir panašiai, ir, turbūt, yra per daug išlaidus. Bet viskas tuo metu būna gerai ir stabilu. Praėjus kuriam laikui įklimpsta į krizę ir sunkiai randa išeitį.

Reikia mokytis „bendrauti“ su pinigais. Pasiklausykite mano paskaitų internete apie pinigus. Ir pradėkite su jais elgtis, kaip su asmenybe. Tai reiškia – būkite labai atsakingas. Pradėkite juos kasdien skaičiuoti ir fiksuoti savo finansų sąsiuvinyje.

3. Niekada neturėjo tikros gyvenimo partnerės.

Iš viso laiško matosi, kad žmogus dar nėra susikūręs savo gyvenimo.

Todėl, pirmiausiai, reikia sustoti ir susidėlioti tolimesnį savo gyvenimo planą. Kol nėra plano reikėtų nutraukti santykius su moterimis ir nepradėti jokių verslo projektų, kad nepridarytumėte klaidų.

Tam, kad susidėliotumėte gyvenimo planą, reikia peržiūrėti savo gyvenimo vertybes.

Reikia atsakyti sau: su kokiu žmogumi norėtųsi praleisti visą gyvenimą: su moterimi neišmanyme, su aistringa moterimi, su dorybinga moterimi, ar su dvasinga moterimi?

Pasirinkus vieną iš šių variantų, reikia pačiam taip gyventi. Mes pritraukiame tokį žmogų, kokie tuo metu esame patys.

Tai galioja ir verslo partneriams, ir viskam su kuo susiduriame gyvenime.

Jeigu žmogus yra abejojantis, nepastovus, tai gyvenime jis pritrauks tokį pat abejojantį partnerį bei susikurs abejotiną verslą.

4. Niekaip negali suprasti ir išsiaiškinti, ką iš tiesų nori daryti gyvenime, kokia veikla užsiimti. Nori rasti tikslą, pašaukimą, misiją šiame gyvenime.

Tiesiausias kelias susigaudyti, ką veikti, kaip gyventi, kokia šio gyvenimo misija – tai priimti į savo gyvenimą vadovą. Vadovą, kuris šiame gyvenime jau yra susidėliojęs vertybes. Šis vadovas – tai dvasinis mokytojas.

Kai aš, asmeniškai, į savo gyvenimą priėmiau dvasinį mokytoją pasibaigė visos mano šio gyvenimo klajonės.

5. Klausia: gal yra tiesiog per didelis tinginys, nerandantis jėgų padaryti paprastus dalykus, susitvarkyti savo gyvenimą?

Visos jėgos ateina iš dvasinio pasaulio ir konkrečiai iš Dievo.

Kai man žmonės sako, kad nėra jėgų, tai aš suprantu vienareikšmiškai – žmogus pats kapstosi šio gyvenimo „pelkėje“ ir yra labai savanaudis. Taip, tokį žmogų galima pavadinti ir tinginiu, ir nevykėliu, ir kvailu, ir pridėti dar daug kitų epitetų.

Aš pats toks buvau ir dėl to man paprasta kalbėti.

Fiziškai mes galime dirbti daug. Galime dirbti ir dieną, ir naktį. Galime net dirbti intelektualiai. Tačiau tai nėra tas darbas, kuris mums suteikia jėgų ir padaro laimingus.

Šiame pasaulyje nėra tokio fizinio ar intelektualaus darbo, kuris žmogų padarytų amžinai laimingu.

Taip, žmonės lyg ir gali džiaugtis savo darbu, savo pasiekimais vienoje ar kitoje sferoje, tačiau tai bus tik fizinis arba mentalinis džiaugsmas. Tai nebus tas džiaugsmas, kuris mus nuramintų, pakylėtų ir nesibaigtų.

Taip, mes turime fiziškai ir intelektualiai dirbti, tačiau pats darbas neturėtų tapti gyvenimo tikslu. Visas darbas šiame pasaulyje yra tik priemonė susitvarkyti savo vidinį gyvenimą. Darbas mums neturėtų tapti Dievu ar pakeisti šeimos vertybes. Aukokime gyvenimą savęs pažinimui nepriklausomai nuo to, kokį darbą dirbame ir tada mūsų gyvenimas tikrai bus prasmingas.

Kviečiu šio laiško autorių kada nors užsukti į svečius. Asmeninis bendravimas, mintys, žodžiai ir vienas kito matymas yra šimtus kartus efektyvesnis negu dabartinis mūsų bendravimas laiškais.

Aš jus myliu ir linkiu tik meilės.

Anantara das. Svetainė: Anantara.lt

Redagavo Lina Šimelionytė