Anantara Das. Dienoraštis. Apie depresiją (II dalis)

dep

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt

Anksčiau rašėme…

Toliau tęsiame temą apie depresiją, jos priežastis ir galimus gydymo būdus.

Kaip pasveikti nuo depresijos?

Viskas priklauso nuo psichinės būsenos sunkumo.

Bet pirmiausiai, ką reikia daryti, tai kreiptis į stiprią asmenybę, kuri gali tarsi didelė mašina patraukti mažą mašiną. Depresinė būsena rodo, kad asmenybė ne tik neina gyvenime į priekį, tokia asmenybė jau „skęsta pelkėje“. Ir tik laiko klausimas, kada nuskęs.

Todėl aš kas kartą ir rašau, kad kiekvienai asmenybei reikalingas dvasinis mokytojas, kuris gali traukti žmones į priekį.

Todėl ir reikia eiti pas tokią asmenybę prašytis prieglobsčio.

Jeigu būsena labai sunki, tai vienam, namuose, pagyti neįmanoma. Nėra tokių vaistų, kurie pakeltų nuotaiką ir žmogus būtų laimingas.

Tokiu atveju reikia bent laikinai pakeisti savo aplinką, išeiti gyventi kitur, kažkur prisigausti laikinai.

Kodėl reikia palikti namus?

Nes namuose taip pat prisikaupia šios depresinės energijos ir tokia aplinka nebeleidžia žmogui net galvoti kitaip.

Į mane kasdien kreipiasi žmonės, kurie depresuoja. Vieniems užtenka sustiprinančių žodžių ir jie gali išbristi iš depresijos, kitiems reikia vaistų, o treti atvažiuoja ir gyvena mano namuose. Gyvena todėl, kad vieni namuose jie jau nebegali gyventi.

Dar vienas žingsnis, kurį turėtų žengti depresija sergantys žmonės.

Reikia kuo dažniau maudytis. Žmogus, kuris serga depresija, yra visiškai užteršęs savo protą. Protas gali būti valomas ir vandeniu, tekančiu per fizinį kūną. Kuo dažniau žmogus maudosi, tuo labiau jis nurimsta.

Reikia kasdien apsivilkti švarius rūbus, tai irgi padės išbristi iš depresijos.

Reikia valgyti tik Dievui aukotą maistą. Jeigu tokio neturite, nueikite pavalgyti į tokias vietas, kuriose šio maisto yra.

Kur yra švento maisto?

Šventyklose.

Bet svarbiausias ginklas nuo depresijos – tai malda arba mantra. Melstis reikia kasdien. Mes juk kasdien valgome, miegame, geriame. Tačiau kasdien užmirštame, kad reikia melstis.

Kai žmogus meldžiasi į jo gyvenimą ateina Dievas.

Dievas – ta asmenybė, kuri kiekvieną akimirką nori padėti žmogui, tik žmogus iš nežinojimo bėga nuo Dievo. Dievas – vienintelė asmenybė niekada neišduodanti mūsų, niekada nepaliekanti mūsų ir viską mums atleidžianti.

Dėl gydymo žolėmis, tai jos taip pat gali padėti. Bet visada reikalinga žmogaus ranka, žmogaus širdis. Labiausiai juk žmogų gydo meilė.

Tas žmogus, kuris depresuoja, tai patiria dėl to, kad, kaip jis galvoja, jo niekas nemyli.

Tačiau tokio žmogaus niekas nemyli, nes jis pats nieko nemyli. Toks žmogus myli tik save. Tačiau žmogus, pats iš savęs, be aplinkinių meilės išgyventi negali. Todėl pas tokį žmogų ir užsuka depresija.

Dabar esu Indijoje. Kai grįšiu – atvažiuokite pas mane ir aš tikrai padėsiu.

Aš jus myliu.

Anantara Das. Svetainė: Anantara.lt

Redagavo Lina Šimelionytė