Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt
Majapuras, Bengalija, Indija
Kovo 2 diena
Sveiki mielieji, paskaitykime vienos mergaitės laišką. Šios mergaitės problemos, manau, šiandien aktualios daugeliui žmonių. Ir aš pabandysiu papasakoti, kaip spręsti tokio pobūdžio problemas.
Žinutė: „Sveiki, pabandysiu trumpai kreiptis į Jus pagalbos, nes galiu tik įsivaizduoti, kiek daug žmonių Jums rašo ir koks esate užimtas padėdamas kitiems. Vedų žinias atradau gal prieš penkerius metus, iš karto jomis susižavėjau. Pamenu, kad ta pažintis įvyko Jūsų vedamų paskaitų metu. Man priimtinos Vedose aprašytos žmogaus gyvenimo vertybės, patys gyvenimo principai. Lyg ir tikiu tuo ir noriu žingsnis po žingsnio kreipti savo gyvenimą teisinga linkme, tačiau, dėl valios stokos, man tai sunkiai sekasi. Vienas žingsnis į priekį, o tada porą atgal. Tada jaučiu savigraužą. Aš esu išklausiusi labai daug Jūsų ir kitų dvasinių mokytojų paskaitų ir teoriškai atrodo, kad suprantu visas savo problemas, jų priežastis, žinau, ką darau ne taip, žinau savo blogas savybes, klaidas ir ką reiktų daryti, norint keistis, tik atrodo, kad jėgų tam nėra. Aš manau, kad man depresija, tačiau nenoriu kreiptis į medikus, gerti vaistus, nes suprantu, kad tai nėra išeitis ir priežasties jokios tabletės nepašalins, o bus tik blogiau. Bet gal yra kokių augalinių vaistų ar arbatų, gal Jūs juos gaminate ar pasakytumėte kur įsigyti? Kaip jau sakiau, aš suprantu, kad turiu keistis aš pati ir kad niekas kitas man nepadės, bet ieškau bent tokio palengvinimo, nes tiesiog darosi sunku būti.“
Laiškas lyg ir paprastas, tačiau tai viduje jautrios asmenybės gilūs išgyvenimai, kurie sujaukia ir taip neramų protą, ir ši asmenybė nebegali net elementariai ramiai jaustis.
Kokia priežastis lėmė, kad asmenybė atsiduria tokioje būsenoje?
Vienišumas. Vienišumas – tai tokia būsena, kai esi tiesiog vienišas viskame. Vienišumas priveda žmogų prie depresijos.
Kas yra depresija?
Depresija – tai psichinė žmogaus būsena, kai nebesinori nieko daryti, niekur eiti, nieko galvoti ir galiausiai norisi išeiti iš šio gyvenimo. Išeiti iš šio gyvenimo reiškia, kad žmogus nori numirti. O kadangi nuo minčių iš karto nemirštama, tai žmogus pradeda galvoti visokiausius savęs sunaikinimo būdus, tiksliau, kaip nusižudyti ir išvengti psichinių kančių.
Iš kur atsiranda ši depresinė būsena?
Pagrindinė depresijos priežastis – žmogaus egoizmas.
Kas yra žmogaus egoizmas?
Žmogaus egoizmas – tai klaidinga žmogaus samprata, kad jis yra kūnas ir kad jam kažkas tai priklauso.
Ar egoizmą turi tik kai kurie žmonės, ar visi?
Daugiau ar mažiau į egoizmą yra linkę visi žmonės.
Ar depresija pasireiškia visiems žmonėms?
Taip. Praktiškai visiems. Beveik visi žmonės susiduria su nuotaikų svyravimais, nepasitenkinimu, nepasitikėjimu savimi ir vienišumu bei nenoru gyventi.
Iš kur atsiranda egoizmas?
Egoizmas mumyse atsirado ne dabar. Jis atsiranda tą pačią minutę, kai mes, būdami dvasiniame pasaulyje, pradedame pavydėti Dievui. Todėl Viešpats mus iš karto atskiria nuo Savęs ir paleidžia gyventi laisvai, be Jo, šioje ar kitoje visatoje. Ir nuo mūsų individualios karmos priklauso, kiek egoizmo kiekvienas turime. O nuo to egoizmo dydžio priklauso kiek depresuosime.
Kas neturi egoizmo?
Šventos asmenybės. Dvasiniai mokytojai.
Kodėl jie nebeturi egoizmo?
Todėl, kad jie sau nebenori nieko. Jie visą savo gyvenimą atiduoda Dievui. Todėl jie ne tik nebeturi egoizmo, tačiau jie ir niekada nebedepresuoja.
Laukite tęsinio…
Anantara Das. Svetainė: Anantara.lt
Redagavo Lina Šimelionytė
Susiję Straipsniai