Apie darbą

purchase-3090818_960_720

Ką dirbate jūs? Kas motyvuoja keltis rytais penkias dienas per savaitę? Kas motyvuoja ieškoti darbo? Siekti karjeros ar geresnių darbo sąlygų?

Jeigu tai – baimė neišgyventi arba noras įrodyti savo vertę, pateisinti svetimus lūkesčius, nė vienas jūsų atliekamas darbas niekada gyvenime jūsų nepatenkins, nes veikiate iš nevilties arba vedami svetimų norų. O uždirbtus pinigus turėsite išleisti tam, kad padengtumėte darbe prarastą energiją. Tai vadinama “suktis kaip voverė rate”.

Kaip ištrūkti iš voverės rato?

  • Sąmoningai aptikti savo tikrąją motyvaciją. Klauskite savęs: “Kas mane verčia dirbti tai, kas man nemiela? Baimė numirti iš bado? O gal aukoju savo gyvybinę energiją vardan savojo ego pasitenkinimo? Noriu pasipuikuoti savimi ir savo pasiekimais? Kad kiti įvertintų mano gerumą, paslaugumą, žinias, sugebėjimus? Ką noriu iš jų gauti? Kodėl man tai svarbu? Ką man tai suteikia? O kitiems? O jeigu neįvertins, kas nutiks man? Kaip dar save aukosiu?
  • Žinokite, kad kiti jus išnaudoja tiek, kiek patys leidžiate būti išnaudojami. Kiek jūsų baimės priverčia tai daryti. Labai graudu tai pripažinti, bet, kita vertus, tai reiškia, kad jūsų gyvenimas yra tik jūsų rankose. Jeigu priimsite atsakomybę už viską, kas su jumis vyksta, pavyks iš to rato ištrūkti. Nugalėti baimes gali tik pyktis ir drąsa.
  • Toliau klauskite savęs: “Kas man įdomu, ką patinka veikti, ką darau lengvai, kas mane veža?” Įvardinkite tai savo darbdaviui, tegul jis naudojasi jūsų geriausiais sugebėjimais. Tik tas vežimas ir nuveš jus gyvenimo keliu per visas baimes, tik su tokia motyvacija džiaugsitės eidami rytais į darbą, o vakarais nereikės svaigintis ir “kelti save iš numirusiųjų”. Darbas turi tarnauti jums ne tik pinigais, bet ir energija, ateinančia iš to, kad darbas jums įdomus.
  • Jeigu manote, kad jau per vėlu kažką keisti, tada pakeiskite bent jau savo nuostatas ir vertinimus. Klauskite savo mažų vaikų: “Kodėl taip sugalvojai? Kodėl tai darai? Ką įdomaus ir malonaus radai toje veikloje?” Taip ugdomas kūrybiškumas. O jeigu giriama tik už tai, kad laimėjo, atliko teisingai, buvo paklusnus, stropus ar geriausias, ateityje jo laukia vergija už niekuomet nepakankamą pinigų kiekį.
  • Dievas kiekvienam iš mūsų gimimo metu įteikia talentą, kurį atskleidus jums niekada nebus baisu gyventi, nes talentas – tai neišsenkama dieviškos energijos elektrinė, kuriai nereikia jokio dirbtinio kuro iš šalies. Jeigu mes padėtume vienas kitam tuos talentus atskleisti ir kūrybiškai pritaikyti, tai būtų pati vertingiausia pagalba. Tada tikrai būtų ką švęsti tokią gražią pavasario dieną.

Su meile,

Natalja Balinskaja, Laimingų moterų pasaulis

Redagavo Lina Staponaitė

Pagrindinė nuotrauka iš Pixabay.com