Anantara Das. Dienoraštis. Kodėl mes sergame?

sunset-931616_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Dvaraka, Kaunas

Geguužės 23 diena

Sveiki mielieji, šiandien dalinuosi vienu laišku, kuriame – daugeliui nūdienos žmonių aktualūs klausimai. Paskaitykime.

„Prieš 4 metus mano gyvenime atsitiko taip, kad netikėtai, staiga nuo žaibiškos vėžio formos mirė mano mama. Labai išgyvenau.  Iš aplinkinių paguodos ar palaikymo neturėjau, viską pergyvenau viduje pati. Tuo metu dar turėjau vyrą, tačiau iš artimiausio žmogaus nesulaukdavau paguodos, išklausymo… Po to, prieš 2 metus įvyko skyrybos (santuokoje pragyvenom 15 m.), jaučiausi sugniuždyta, palūžusi galutinai. Prieš pusantrų metų, būdama 42 m., persirgau miokardo infarktu. Tada sekė kitas susirgimas – depresija… Klausimas būtų, kokia galima miokardo infarkto profilaktika? Gyvenu baimėje, kad širdies smūgis nesikartotu. Ačiū.“

Svarbiausios laiške išdėstytos problemos

1)    Netikėtai nuo vėžio mirė mama.

2)    Laiško autorė labai išgyveno, nes neturėjo, kas ją paguostų.

3)    Išsiskyrė su vyru ir jaučiasi sugniuždyta.

4)    Persirgo miokardo infarktu.

5)    Gyvena baimėje, kad nepasikartotų širdies smūgis.

Atsakymas

1) Tai jums atrodė, kad mama mirė nuo žaibiškos ligos formos. Vėžys ne ta ligos formos, kuri žmogų sunaikina per kelias minutes. Vėžys – tai pavyzdys tikro gyvo vėžio. Pažiūrėkite į vėžį vandenyje, kaip jis lėtai juda ir kuo jis maitinasi? Taip ir žmogaus organizme vėžys juda lėtai, bet užtikrintai, užgrobdamas vis naujas kūno teritorijas ir maitindamasis žmogaus audiniais.

Kokiais?

Tais, kuriuos žmogus pats apnuodijo blogomis mintimis, žodžiais ir darbais. Vėžys visada maitinasi dvėseliena.

2) Jeigu jūs niekada gyvenime nieko neguodėte – tai ir jūsų niekas neguos. Toks Visatos dėsnis. Paguoda – tai irgi vertybė. Kad žmogų kažkas guostų, reikia, kad jis pats kažką paguostų. Tai pirma.

Antra, jūs – labai priklausoma nuo aplinkos, nuo aplinkinių vertinimo. Suvokite, kad dabar visi žmonės turi savų problemų. Tiesiog visi žmonės. Atėjo tokie laikai. Todėl turite išmokti gyventi pasitikėdama tik Dievu. Nėra tokio žmogaus, kuris jus apgintų. Jus apginti gali tik Dievas. Aišku, Dievas gali jus apginti per tuos pačius žmones, jeigu jūs kalbėsitės su Dievu.

3) Aš suprantu, kad kai neliko mamos, neliko vyro, jūs pasijautėte viena ir niekam nereikalinga.

Taip jaučiasi daugelis žmonių senatvėje. Tačiau jūs dar jauna. Kodėl taip jaučiatės?

Todėl, kad gyvenime neteisingai susidėliojate vertybes ir gyvenimo prioritetus.

Pagrindinis gyvenimo prioritetas – pažinti Dievą ir užmegzti su Juos amžinus meilės santykius.

Pagrindinė gyvenimo vertybė – nuolat galvoti apie Dievą.

Suprantate apie ką turite galvoti? Apie Dievą, o ne apie mamą (jos – nebėra), ne apie vyrą (jo irgi – nebėra), o apie tą, kuris visada buvo ir bus šalia – tai Dievas.

4) Miokardo infarktas – tai nerimas širdyje. Tai pastovi baimė – dėl savęs.

5) Turite sau pripažinti, kad nieko šiame pasaulyje nemylite. Labiausiai mylite savo kūną, nes dėl jo pergyvenate labiausiai.

Bet suvokite, kad tas jūsų kūnas absoliučiai bevertis, jeigu gyvenate su tokia sąmone. Jūsų dabartinė sąmonė – kad tik nesusirgčiau ir toliau gyvenčiau.

Tačiau šio, materialaus kūno dar niekas šiame pasaulyje neišsaugojo. Niekas.

Neišsaugosite ir jūs. Jūs diena iš dienos, kaip ir aš, sensite ir kaip aš – numirsite.

Ar verta taip bijoti?

Ne.

Ką daryti?

Jūs turite kiekvieną dieną, jeigu norite gyventi be baimės, skirti laiko aiškinimuisi, kas atsitinka su žmogumi po „mirties“? Kur visgi keliauja – „išvažiuoja“ žmogus po mirties?

Kai žinosite, kur „važiuosite“ po mirties, kas jus pasitiks, kokios gyvenimo sąlygos ten bus, ką ten veiksite – jūs nebebijosite.

Kur tai galima sužinoti?

Iš dvasinių mokytojų ir iš šventraščių.

Jeigu to nesurasite, atvažiuokite pas mane, aš papasakosiu.

Tam, kad praeitų depresija turite eiti tarnauti Dievui ir žmonėms, turite užmiršti save. Kas jūs tokia, kad galvojate apie save?

Galvokite apie kitus, kaip jiems padėti ir visi vargai pasibaigs.

Tarnauti Dievui – tai kiekvieną minute melstis.

Tarnauti žmonėms – tai kiekvieną minutę kažką daryti dėl kitų žmonių. Aplink jus visi žmonės yra jūsų dvasiniai broliai ir seserys.

Jeigu nebegalite gyventi viena, atvažiuokite gyventi pas mane ir čia pasibaigs visos jūsų ligos.

Aš jus myliu, o jūs pamilkite Dievą ir žmones.

Anantara das. Svetainė: Anantara.lt

Redagavo Lina Šimelionytė