Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.
Dvaraka, Kaunas
Gruodžio 29 diena
Sveiki mielieji, paskaitykime vieną laišką su daugybę klausimų ir pabandykime į juos atsakyti.
„Laba diena. Ačiū, kad jūs esate! Kiekvieną dieną perskaitau po laišką, jie įkvepia kasdiena būti geresniu. Mane jaudina viena tema. Kaip būti gera mama, žmona, moterimi? Tuo klausimu pilna literatūros, be to moteris turi tą žinojimą iš Dievo iškart kai gimsta ir t. t. O kaipgi vyrai? Jiems taip sunku susivokti? Labai nedaug literatūros vyrų tema. Mano klausimas būtų: Kokia vyro dvasinė ir materiali pareigos šeimoje? Kaip jis turi auklėti vaikus (berniuką ir mergaitę)? Kas yra geras tėvas? Kaip vyrui atskleisti savo tėvišką, vyrišką, sutuoktinio pradą? Nuo ko pradėti? Kaip tapti vyru? Kaip būti geru sutuoktiniu, kokios tai pareigos? Kaip mylėti? Ačiū jums iš visos širdies už jūsų šilumą ir šviesą.“
Ačiū už klausimus. Tikiu, kad tie klausimai, kuriuos uždavė ši moteris, ir į juos duoti atsakymai tikrai kažkam padės gyvenime.
Susirašykime iš eilės visus klausimus, kad galėtume tvarkingai iš eilės į juos atsakyti.
- Kokia vyro dvasinė ir materiali pareigos šeimoje?
- Kaip jis turi auklėti vaikus (berniuką ir mergaitę)?
- Kas yra geras tėvas?
- Kaip vyrui atskleisti savo tėvišką, vyrišką, sutuoktinio pradą? Nuo ko pradėti?
- Kaip tapti vyru?
- Kaip būti geru sutuoktiniu, kokios tai pareigos?
- Kaip mylėti?
Atsakymai
- Kokia vyro dvasinė ir materiali pareigos šeimoje?
Aš prie šio klausimo prirašyčiau ir trečią vyro pareigą. Tai psichologinė pareiga.
Pradėkime aiškintis vyro pareigas šeimoje nuo materialių pareigų. Materiali vyro pareiga šeimoje, kad visiems būtų aišku – tai viskas, kas surišta su materija arba su mūsų tuo matomu grubiu kūnu.
Tai reiškia, kad, kai vyras veda, jis jau turi rūpintis ne tik savo kūno patogumais, bet ir savo žmonos bei vaikų materialiais kūnais.
Į vyro materialias pareigas šeimoje įeina:
A) Būsto suradimas šeimai.
B) Pinigų uždirbimas šeimai.
C) Maisto aprūpinimas.
D) Rūbų aprūpinimas.
E) Vaikų išleidimas į mokslus ir padėjimas jiems įsitvirtinti šiame materialiame pasaulyje.
Kas liečia (A) būsto suradimą šeimai, tai šis klausimas apima: nuomą, paskolas iš banko ir artimųjų, arba tiesiog gyvenamojo namo ar buto pirkimą šeimai.
Faktas, kad ką tik sukūrus šeimą pati didžiausia problema su kuria susiduria šeima yra klausimas kur kartu gyventi?
Faktas ir tas, kad dažniausiai jauni žmonės neturi reikiamos pinigų sumos sumokėti visą piniginę sumą už gyvenamąjį plotą. Tačiau šioje vietoje vyro pareiga yra ieškoti sprendimų, kur gyventi kartu su žmona. Žmona turi realiai jausti ir matyti, kad vyras deda pastangas šiai problemai išspręsti. Vyras neturi šią problemą aklai permesti žmonai, nors žmona ir gali sakyti, kad ji pati bandys ieškoti išeities iš tokios susidariusios situacijos. Tačiau moteriai šis klausimas dažnai būna toks pat sunkus, kaip ir pačiam vyrui. Moterys irgi dažnai nežino atsakymo į daugelį klausimų, tačiau kas skiria jas no vyrų, tai vienas išskirtinis bruožas – atkaklus ieškojimas išeities iš bet kokios situacijos.
Todėl vyras realiai turi imtis atsakomybės ir surasti vietą, kur gyvens šeima. Vyrui tinka gyventi visur, tačiau moteriai – ne kiekviena vieta yra tinkama.
Kodėl?
Dėl subtilesnės proto struktūros.
Moteris į kiekvieną reiškinį reaguoja visiškai skirtingai negu vyras. Ji kiekvieną elementą pasveria, pauosto, paragauja, pačiupinėja, kai vyras dažniausiai to elemento net nepamato.
Dėl to dažniausiai ir kyla įvairūs konfliktai.
Neturint tinkamos vietos, kur gyventi, šeima pasmerkta vargti ir vėliau dėl šios priežasties ji gali iširti.
Pats pirmas klausimas kurį šeima turi spręsti dar net prieš vedybas, tai susirasti sau būstą, kuriame abu sutuoktiniai galės kartu gyventi. Reikia suvokti, kad šeima – tai gyvenimas kartu. Toks yra vienas iš šeimos sąvokos kriterijų.
Net gyvenant nuomojamame name, bute ar pas vienos pusės tėvus, reikia tik gyvenamąją erdvę performuoti pagal savo šeimos skonį. Ir tada net svetima erdvė taps sava. Todėl šiuo klausimu vyras turi būti labai aktyvus ir dėti visas pastangas, kad žmona jaustų, jog vyrui rūpi jos saugumas, šeimos ramybė ir būsto atitikimas jos skoniui.
Prie šios pareigos, liečiančios būsto klausimą dar įeina:
- visų sunkių daiktų namuose supirkimas, perstatymas ir išgabenimas;
- sunkių namų darbų atlikimas (lipimas ant namo stogo, malkų paruošimas, konteinerių su šiukšlėmis išgabenimas, namo vidaus darbai, kai reikia aukštai lipti ar sunkiai kelti);
- mašinos plovimas;
- žolės pjovimas;
- medžių genėjimas;
- dažymo darbai;
- kalimas, gręžimas;
Ir dar. Tai labai svarbu. Jeigu žmona dirba darbe, kaip ir vyras visą dieną, tai vyrui priklauso visi analogiški darbai namuose, kaip ir žmonai. Tai reiškia, kad tokiu atveju praktiškai darbai nebeskirstomi į vyriškus ar moteriškus. Kodėl?
Todėl, kad žmona dirbdama darbe praktiškai dirba vyro darbus. Šiandieniniai darbai beveik visi yra vyriško charakterio ir moterys taip bedirbdamos tampa vyriškesnės ir stipresnės, negu turėtų būti pagal savo prigimtį. Tada jos nebespėja atlikti savo moteriškų pareigų šeimoje ir labai pavargsta. Vyras, jeigu bent kiek myli savo žmoną, turi stengtis padaryti bent pusę jos darbų namuose, kuriuos ji pagal savo pareigas privalėtų kasdien atlikti. Jeigu vyras dirbančiai žmonai nepadeda tvarkytis namuose, ji jaučia didžiulę neteisybę ir tai neteisybei visokiausiais būdais priešinasi keldama įvairias šeimynines dramas. Todėl, kai moteris dirba visą dieną darbe, vyras nebeturi teisės skirstyti šeimoje darbus į vyriškus ar moteriškus.
Tuo atveju vyras gali:
- gaminti maistą;
- skalbti;
- lyginti;
- plauti indus;
- šluoti ir plauti grindis;
- išnešti šiukšles;
- ir atlikti kitus panašius namų ruošos darbus.
Šiuo atveju moteris jaučiasi apsaugota, vertinama, nediskriminuojama, gerbiama ir mylima. Suprantama, kad jeigu sutuoktinių sąmonės būsena yra aukštesnio būvio, tai jų gyvenime pareigų skirstymas į vyriškas ar moteriškas bendrai bus neaktualus. Jie savo gyvenimą tvarkysis visiškai pagal kitus dėsnius. Tačiau, kai žmonių sąmonė žemesnio lygmens ir kai baigiasi santuokoje kūniški džiaugsmai, tai šeima privalėtų vadovautis sveika logika ir vienas kitam padėti atlikti visus namų darbus, nežiūrint į tai, ar jis vyriškos, ar moteriškos prigimties.
Šiandien apie šį aspektą būtų tiek. Kitą kartą mes pratęsime šią temą, jeigu ji jums pasirodys įdomi.
Aš Jus myliu.
Anantara das. Svetainė: Anantara.lt
Redagavo Lina Šimelionytė
Susiję Straipsniai