Anantara Das. Dienoraštis. Vegetarinė mityba

still-life-379858_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt

Vrindavanas, Indija

Gegužės 11 diena

Sveiki mielieji, aš vėl su jumis. Šiandien aš noriu panagrinėti laišką, kuriame manęs klausia apie mitybą. Paskaitykime.

Sveiki, noriu paklausti, kaip jūs ir kiti jūsų pažįstami papildote savo vegetarišką racioną, kad jis būtų visavertis? Pati nevalgau mėsos daugiau kaip 10 metų, bet karts nuo karto suvalgau truputį mamos su meile paruoštos žuvies. Apskritai mano mityba, galvoju, yra pakankamai normali, aišku ribų nėra. Pastaruoju metu daug sportuoju, dažnokai atsiranda skausmai kojose. Dariausi kraujo tyrimą, visi rodikliai normoje, išskyrus D vitamino didelį trūkumą. Trenerė ragina valgyt ūkininkų augintą mėsą, bet man širdis neleidžia dėl etikos gyvūnams. Kalbėjau su drauge, kuri irgi jau ilgokai nevalgė mėsos, bet sakė, jog dabar pradės valgyt, nes yra prigąsdinta daktarės, dėl plaukų slinkimo, nagų lūžinėjimo, t. t. ir apskritai sveikatos. O aš galvoju, ką daryti, kad nenusilptų organizmas. Juk turi būti būdų. Manau, visi dvasiškai pažengę yra stiprūs ir sveiki, juk ne tik nuo pranos (gyvybinės energijos) :) Mano tikslas – lygiuotis į veganus, bet noriu išlikti bent jau normalia, sveika vegetare ir tai būtų labai didelis džiaugsmas :) Labai viliuosi, kad pasidalinsite mitybos žiniomis su manimi. Iš anksto ačiū.“

Svarbiausi šio laiško akcentai

 1. Kaip jūs ir kiti jūsų pažįstami papildote savo vegetarišką racioną, kad jis būtų visavertis?
 2. Pati nevalgau mėsos daugiau kaip 10 metų, bet karts nuo karto suvalgau truputį mamos su meile paruoštos žuvies.
 3. Pastaruoju metu daug sportuoju, dažnokai atsiranda skausmai kojose.
 4. Kalbėjau su drauge, kuri irgi jau ilgokai nevalgė mėsos, bet sakė, jog dabar pradės valgyt, nes yra prigąsdinta daktarės, dėl plaukų slinkimo, nagų lūžinėjimo, t. t. ir apskritai sveikatos.
 5. O aš galvoju, ką daryti, kad nenusilptų organizmas. Juk turi būti būdų. Manau, visi dvasiškai pažengę yra stiprūs ir sveiki, juk ne tik nuo pranos (gyvybinės energijos) :)
 6. Mano tikslas – lygiuotis į veganus, bet noriu išlikti bent jau normalia, sveika vegetare ir tai būtų labai didelis džiaugsmas :)

Atsakymas

Tikrai įdomus laiškas ir galima jį visiškai išnagrinėti ir atsakyti į visus klausimus.

 1. „Kaip jūs ir kiti jūsų pažįstami papildote savo vegetarišką racioną, kad jis būtų visavertis?“

Ką aš, asmeniškai, valgau ryte, per pietus ir vakare?

Tai, ką padaro mūsų ašramo virėjai kiekvieną rytą Dievui. Aš esu nurodęs kiekvieną rytą išvirti speltos grūdų košę arba grikių košę. Mes verdame tik dvi košes. Šias kruopas perkame Aleksoto malūne, Kaune.

Į grikių košę virėjas įdeda razinų, cinamono, sviesto. Į speltos košę – tik sviesto.

Kadangi mums žmonės yra paaukoję uogienių, tai dar pasiūloma kiekvienam ryte uogienės.

Vasaros laiku ryte dar būna jogurto.

Kiekvieną rytą geriame tik vandenį. Kasryt būną kokių nors vaisių, nes jie siūlomi Dievybėms, bet aš jeigu ir valgau, tai skiltelę banano.

Štai ir visi pusryčiai. Ir taip metai iš metų.

Iki pietų aš daugiau nieko nevalgau, nes pusryčių košė būna labai soti.

Pietaujame 13 valandą.

Pietums būna: vanduo, įvairi daržovių sriuba, duona, įvairūs troškiniai ir salotos.

Aš geriu vandenį, valgau sriubą, troškinį ir salotas.

Man visi valgiai patinka, nes jie buvo gaminti Dievui ir neturiu kažkokio mėgstamo patiekalo.

Vakare aš dažniausiai būnu paskaitose, todėl grįžęs namo vėlai vakare išgeriu puodelį pieno ir jeigu esu labai labai alkanas, suvalgau duonos su sviestu.

Štai ir visa mano mityba.

Tą patį valgo ir visas ašramas (vienuolyno gyventojai). Jie dar 16.00 val. siūlo Dievybėms vaisių. Todėl jie dar valgo po truputėlį įvairių vaisių, kurie buvo pagaminti Dievybėms ir, jeigu kažkas dar nori valgyti, pasišildo tai, kas liko nuo pietų.

 1. „Pati nevalgau mėsos daugiau kaip 10 metų, bet karts nuo karto suvalgau truputį mamos su meile paruoštos žuvies.“

Ir gyvūne, ir žuvyje yra jau pakankamai sąmoninga siela, kuriai labai skauda, kai žudo jos kūną.

Siela – tai dvasinė būtybė, kuri savo dvasine prigimtimi niekuo nesiskiria nuo mūsų. Tik už padarytas nuodėmes gavo bausmę – būti „kalėjime“ – žuvies kūne. Čia kaip vienutė. Jeigu žuvis numiršta savo mirtimi – ji išeina iš „kalėjimo“ ir jai jau gali nebereikėti dar kartą „įeiti“ į žuvies kūną.

Tačiau, kai jūs suvalgote „truputį mamos su meilę paruoštos žuvies“ – ta siela, jūsų dvasinė sesė, vėl turi tapti žuvimi.

Tai sunku suvokti. Tai žiauru, bet tokia yra tiesa.

 1. „Pastaruoju metu daug sportuoju, dažnokai atsiranda skausmai kojose.“

Bet kas, ko daroma „daug“ yra aistra. Aistros antras galas visada yra – kančia.

Jeigu skauda kojas, reiškia, neteisingai einate savo gyvenimo keliu. Likimas per skausmą jus stabdo.

Daug sportuoti – reiškia išvažiuoti su automobiliu į miestą ir sukti ratą po rato, nes jūsų kūnas nei daugiau, nei mažiau – tik mašina.

Materialų kūną reikia lavinti ir tas lavinimas turi teikti tik džiaugsmą, lankstumą, gaivumą, stiprybę. Tačiau, jeigu jau skauda kojas, tai reikia pažvelgti į tai, kokia yra jūsų gyvenimo prasmė, kur kasdien einate ir kur norite nueiti gyvenimo pabaigoje.

 1. „Kalbėjau su drauge, kuri irgi jau ilgokai nevalgė mėsos, bet sakė, jog dabar pradės valgyt, nes yra prigąsdinta daktarės, dėl plaukų slinkimo, nagų lūžinėjimo, t. t. ir apskritai sveikatos.“

Visa fizinė sveikata priklauso nuo mūsų proto ramybės. Proto ramybė priklauso nuo dvasios stiprybės.

Jūsų draugė per mėsą gaus dar daugiau nerimo ir pykčio energijos, ir nieko daugiau.

 1. „O aš galvoju, ką daryti, kad nenusilptų organizmas. Juk turi būti būdų. Manau, visi dvasiškai pažengę yra stiprūs ir sveiki, juk ne tik nuo pranos (gyvybinės energijos) :)“

Jūs teisingai paminėjote žodžius – visi dvasiškai pažengę yra stiprūs ir sveiki.

Užsiimdama dvasine praktika jūs tapsite psichiškai stipri ir nebebijosite susirgti, o jeigu susirgsite, tai lengvai įveiksite ligą, nes nebeliks baimės prarasti šį kūną.

Jūs dabar bijote prarasti savo „mašiną“ (kūną), tačiau pamatykite toje „mašinoje“ vairuotoją (save, kaip sielą). Juk vairuotojas visada gali išlipti ir persėsti į kitą mašiną.

Dar, ką turite žinoti, net ir dvasiškai pažengę žmonės – serga. Ir kartais net labai sunkiai. Kartais jie patiria tokias fizines kančias, kurių nepakeltų niekas.

Tačiau, jie stiprūs dvasiškai, jie žino, kad tai laikina, kad tai praeis, kad jie – ne kūnas ir tai padeda jiems ištverti bet kokias kančias.

Nėra šioje Visatoje, visoje materialioje gamtoje, nei vienos būtybės, kuri nepatirtų kančių.

Tačiau pas kai kuriuos žmones yra realizacija, suvokimas, kad jie čia, Žemėje, tik svečiuojasi.

 1. „Mano tikslas – lygiuotis į veganus, bet noriu išlikti bent jau normalia, sveika vegetare ir tai būtų labai didelis džiaugsmas :)“

Aš jau rašiau, kad sergame visi. Serga ir mėsą valgantys, ir vegetarai, ir veganai.

Esmė, tikriausiai, ne bėgti iš vienos vietos į kitą, o suvokti, kas bendrai yra maistas ir kas tokie esame mes patys?

Ir veganas, ir veganas, jeigu neaukoja maisto Dievui, daro tokią pat nuodėmę, kaip ir žmogus valgantis mėsą. Kartais daro dar didesnę, negu kokia bobulytė, valganti mėsą ir besimeldžianti. O už bet kokią nuodėmę anksčiau ar vėliau reikės atkentėti.

Užsukite kada nors pas mane į svečius, į Dvarakos ašramą (vienuolyną) – Užšilių g. 7b, Kaune arba sekmadieniais Vilniuje, Trinapolio 9A, į Vilniaus Vaišnvų Kultūros Centrą. Ten 12.00 val. būna paskaita, o paskui vaišinamės šventu maistu. Pamatysite ir paragausite visai kitokio maisto.

Kas liečia fizinę sveikatą, tai dabar pasinaudokite gamtos turtais. Valgykite dilgėles, garšvas, kiaulpienes, salotas, ridikėlius. Jeigu sumažėjęs geležies kiekis, tai reikia į savo mitybą kasdien įtraukti po vieną burokėlį. Valgykite špinatus, šparagines pupeles ir kitas pupeles. Valgykite morkas ir obuolius. Taip pat valgykite iš saldaus pieno padarytą sūrį – panyrą ir viską, prieš valgant, aukokite Dievui.

Suvokite, jog tai, ką dedate į savo vidų, jus formuoja tolimesniam gyvenimui.

Būkite laiminga, aš jus myliu.

Anantara das. Svetainė: Anantara.lt

Redagavo Lina Šimelionytė

Pasidalinkite su kitais!