Anantara das. Dienoraštis. Skirtis ar neskirti?

pexels-photo-38870

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Balandžio 8 diena

Vrindavanas, Indija

Sveiki, mielieji. Šiandien skaitysime laišką ir atsakymus į šį laišką, kurie, manau, leis mums labiau suprasti, kokia atsakomybė gula ant mūsų pečių, kai mes norime skirtis.
Paskaitykime.

„Sveiki. Nebežinau, kur kreiptis pagalbos.

Dabar esu gyvenimo kryžkelėje, skiriuosi su vyru.

Mūsų santykiai buvo toksiški, vyras nori paklusnumo, garbinimo, tačiau nepaisant viso to psichologinio smurto, net ir kai šalia atsirado kitas, mane nuoširdžiai mylintis žmogus, jaučiu meilę savo vyrui, bet suprantu, kad ji gali būti pražūtinga.

Nebesusitvarkau su savimi.

Prašau, jei galite, padėkite.“

Atsakymas

  1. „Sveiki. Nebežinau, kur kreiptis pagalbos.“

Mes dažnai atsiduriame gyvenimo kryžkelėje kai nebežinome, kaip toliau gyventi arba kartais kaip pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje.

Aš pasistengsiu Jums padėti.

  1. „Dabar esu gyvenimo kryžkelėje, skiriuosi su vyru.“

Kai tuokiamės – mes stiprėjame, kai skiriamės – mes silpstame.

  1. „Mūsų santykiai buvo toksiški, vyras nori paklusnumo, garbinimo, tačiau nepaisant viso to psichologinio smurto, net ir kai šalia atsirado kitas, mane nuoširdžiai mylintis žmogus, jaučiu meilę savo vyrui, bet suprantu, kad ji gali būti pražūtinga.“

Toksiški santykiai.

Tiek, kiek parašėte keliais žodžiais – „vyras nori paklusnumo, garbinimo“ šiais laikais įvardijama kaip psichologinis smurtas.

Jūs neatlaikėte jo tokių reikalavimų ir nusprendėte vyrą palikti.
Tačiau rašote, kad atsirado šalia „kitas, nuoširdžiai mylintis“ vyras.

Ir šiuo metu Jūsų santykiai susidvejino.

Šalia yra „mylintis’“ kitas žmogus.

Ir pajautėte, kad dar tebemylite savo tikrą vyrą.

Ir pradedate suprasti, kad meilė kitam vyrui gali būti pražūtinga.

Ir užduodate klausimą.

4. „Nebesusitvarkau su savimi.“

Neįmanoma vienu metu būti gerai tikram vyrui ir patenkinti atsiradusį naują vyrą.

Pirmiausia, Jūs jau daug savo jausmų skyrėte naujam vyrui ir tiek jis, tiek Jūs prisirišote vienas prie kito. Ir galvojate, kad tai meilė.

Tiek Jūs, tiek tas naujas vyras, žinoma, esate iliuzijoje.

Kodėl iliuzijoje?

Pirmiausia, Jūs kartu dar net negyvenote ir į paviršių neišlindo jo ir Jūsų charakterio trūkumai. O jie yra tiek Jumyse, tiek jame, tiek manyje.

Antra, kai žmogui sunku, o Jums su vyru buvo sunku, ir jeigu kažkas atsiranda šalia ir pradeda tokį žmogų, kuriam sunku, guosti, globoti, tada atrodo, kad tas žmogus tiesiog Dievas. Ir tuo metu mes esame akli to žmogaus, kuris mus globoja, atžvilgiu.

Trečia. Visada, kai sutinkame naują žmogų, mes stengiamės būti geresniais ir geresniu stengiasi būti mūsų sutiktas žmogus, todėl mes uždarome savo vidų ir tada veikia tik protas, kuris nori įtikti kitam žmogui, kad apie mus tas žmogus galvotų tik gerai.

Ketvirta. Pati didžiausia klaida, kuri padaryta Jūsų griūvančiuose santykiuose su vyru yra ta, kad Jūs nepabandėte pagyventi atskirai nuo vyro savaitę, mėnesį, pusmetį, metus.

Visada, kai yra jau nebeįmanoma gyventi kartu, reikia atsitraukti nuo sutuoktinio ir pagyventi atskirai.

Ką tai duoda?

Kai sutuoktiniai pagyvena atskirai, jie gali apmąstyti savo klaidas.

Šeimoje dėl blogų santykių visada kažkuo kalti abu sutuoktiniai.

Ir būnant atskirai, nesiskiriant, kartais vienam iš sutuoktinių, o kartais abiems ateina supratimas, kad reikia išsaugoti šeimą. Ateina supratimas, kad reikia keistis, kad nereikia kaltinti vien tik žmonos ar vyro, kad daug kaltės yra ir „manyje“. Ir tai supratus galima pradėti šeimyninį gyvenimą iš naujo.

Kai mes dar esame santuokoje ir pradedame naujus santykius, tai padarome:

  1. Nuodėmę. Nes dar neesame išsiskyrę. Ir tai vadinama – neištikimybe.
  2. Mes susirandame panašų pagal charakterį žmogų į savo sutuoktinį.
  3. Mes nebegalime skirti 100 % savo energijos senos santuokos išsaugojimui.
  4. Jeigu išsiskiriame neišnaudoję visų galimybių išsaugoti seną santuoką, tai mus, pagal karmos dėsnį, paliks vienišus šiame arba kitame gyvenime mūsų sutuoktinis.

5. „Prašau, jei galite, padėkite.“

Pirma, ką šiuo metu Jums reikia padaryti, jeigu nebegalite gyventi su vyru, tai pagyventi vienai.

Jums nereikia ir negalima bendrauti su nauju vyru, nes negalėsite blaiviai visko įvertinti, išjausti, kodėl nepasisekė gyvenimas su pirmu vyru, kas dėl to kaltas, kaip reikia kurti naują gyvenimą ar vėl toliau gyventi su pirmu vyru, bet jau kitaip.

Naujas vyras, tai nauji jausmai, tačiau bet kokie jausmai galiausiai prisisotina. Tada ateina kasdienybė ir vėliau ateina tokie pat išbandymai.

Norint pradėti naujus santykius, reikia, kad nebeliktų senų santykių kvapo, pėdsako ir kitų dalykų, o šiuo metu Jūs dar neišlipote iš vienos balos, o jau lipate į kitą balą.

Todėl sustokite ir išsivalykite savo širdį, jausmus, protą.
Pabandykite suprasti kas iš tikro yra šeima, kokia jos paskirtis, kas iš tikro yra meilė ir gyvenimas.

Su meile!

Jūsų tarnas
Anantara das