Anantara das. Dienoraštis. Šeimyninės problemos

meringue-888338_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Dubingiai, Molėtų rajonas

Sausio 14 diena

Sveiki, mielieji, kadangi beveik kiekvieną dieną gaunu daugybę klausimų, susijusių su šeimos gyvensena, ir šiandien sulaukiau tokio pat pobūdžio laiško. Paskaitykime.

Labas vakaras, skaitydama Jūsų dienoraštį vis ieškau atsakymų į sau kilusius klausimus. Bet vienas klausimas vis tiek mane labai jaudina. Norėčiau išgirsti Jūsų nuomonę. Turime dukryte (1, 4 metų) paskutiniu metu ji būna irzli, ypač vakarais, verkia. Na manęs tai neerzina, aš laikau ją apsikabinus, glostau, visaip bandau pralinksminti, bet dabar stengiuosi ją dar greičiau nuraminti, kad tik nepyktų mūsų tėtis. Dukrytė buvo planuota ir labai laukiama. O dabar kažkas nutiko vyrui (mes gyvename nesusituokę), jį pradėjo erzinti dukrytės verkimas ir jis dažnai pradėjo sakyti:“Jei būčiau žinojęs, kad taip bus, gyvenime neturėčiau vaikų!“ Man labai skaudu girdėti šituos jo žodžius, o dar labiau bijau, kad „neprikalbėtų“ kokios nors nelaimės. Šiandien jis pasakė, kad išvis nenori grįžti namo. Aš nešaukiu ant jo ir stengiuosi nepykt. Kaip galėčiau pagerinti šią situaciją? Ar čia tokia mano karma? Nuoširdžiai dėkoju Jums už atsakymą.“

Išskirkime svarbiausius akcentus apie šeimos gyvenimą, kuriuos atskleidžia šio laiško autorė.

  1. Laiško autorės dukra vakarais būna irzli, verkia.
  2. Dėl dukros verkimo labai pyksta vyras.
  3. Šeima nesusituokusi.
  4. Vyras pasakė, kad išvis nenori grįžti namo.
  5. Kaip ji galėtų pagerinti šią situaciją?
  6. Ar tai tokia moters karma?

Atsakymai

  1. Laiško autorės dukra vakarais būna irzli, verkia.

Reikia pasistengti suprasti, kodėl dukrytė vakarais būna irzli ir verkia.

Mergaitė verkia dėl dviejų priežasčių: arba tai yra fizinės, arba psichinės problemos.

Jeigu fizinės problemos: tai galbūt skauda dantenas, jeigu dygsta dantys; skauda pilvuką dėl neteisingos mitybos; jeigu neišeina į lauką, tada skauda galvytę. Todėl, jeigu tai fizinės problemos, reikia jas pašalinti.

Psichinės problemos: kaip supratome iš laiško, šeimoje yra įtampa, todėl mergaitė geriausiai jaučia visas baimes, kurias išgyvena mama ir ji bijo tėtės ir mamos nematomos ir matomos kovos.

  1. Dėl dukros verkimo labai pyksta vyras.

Kol kas toks yra vyro sąmoningumas. Tą reikia suprasti ir galvoti, kaip padidinti tą sąmoningumą.

Vyras kol kas save atskiria nuo šeimos ir nesupranta, kad dukra ir žmona yra jo dalis. Iš laiško juntama, kad vienoje pusėje dukra ir žmona, kitoje pusėje – vyras.

Vyras pyksta, nes jis norėtų visai kitokios aplinkos, tačiau jis pats prisišaukė tokią neramią dukrą. Jis toks pat neramus kaip ir dukra. Dukra iš baimės verkia, o vyras iš nepasitenkinimo pyksta.

Dukrai galima viską atleisti, nes ji per maža, kad suvoktų šį pasaulį, o vyrui, jeigu žmona sąmoningesnė, irgi galėtų atleisti už pyktį ant dukros, nes jis kaip mažas vaikas irgi yra tos pačios energijos arba gunos veikime – neišmanyme. Todėl šiuo metu tiek dukra, tiek vyras kenčia vienodai. Pyktis – taip pat kančia, tik neišmanyme.

  1. Šeima nesusituokusi.

Santuokos nebūvimas tiek materialiai, tiek psichiškai, tiek dvasiškai neapjungia dviejų žmonių.

Kai šeima nesusituokusi, tai be žodžių, kurie šiais laikais nieko nereiškia, tos šeimos niekas ir nejungia.

Atrodytų, yra mergaitė ir žmona, tačiau vyras nežino, kad tai jo dvi didžiausios dovanos ir jis jų nenori imti, nes nėra santuokos.

Reikia susituokti, kitaip šeima kiekvieną dieną gyvens nuodėmėje ir galiausiai, kaip ir dabar, šeima tiek užsiterš, kad neliks kitos išeities, kaip „išsivaikščioti į keturias skirtingas puses“.

  1. Vyras pasakė, kad išvis nenori grįžti namo.

Kai vyras taip sako, tai reiškia, kad jis tikrai nenori grįžti namo. Kadangi laiško autorė smulkesnių detalių apie šeimą neatskleidė, tai aš tik galiu pamodeliuoti dėl ko vyras nenori grįžti į namus.

  • Žmona nuolat reikalauja pinigų, o vyras negali tiek uždirbti arba jis nenori jai jų duoti.
  • Žmona nuolatos prašo kažką padaryti namuose, o vyras tingi arba nemoka atlikti kažkokių buities darbų ir jį tai erzina.
  • Žmona prašo ją išklausyti, tačiau vyrui atrodo, kad ji kalba tą patį ir tą patį.
  • Žmona per daug užsidariusi ir vyras nežino, kaip su ja bendrauti.
  • Žmona daugiau dėmesio rodo mergaitei, negu vyrui ir vyras pavydi žmonos meilės vaikui.
  • Žmona nesusitvarko namų, neruošia pusryčių, pietų, neskalbia drabužių.
  • Žmona daugiau laiko bendrauja su draugėmis, negu su vyru.
  • Žmona klauso tėvų ir draugų, o ne vyro.
  • Ji nesusitvarko savo išorės ir vyrui tampa nebepatraukli.
  • Žmona nenori, kad vyras vartotų alkoholį ar rūkytų.

Ir, matyt, galėčiau vardinti dar šimtą įvairiausių aplinkybių, dėl kurių vyras nenori grįžti namo.

Kai vyras nenori grįžti į namus, reiškia, kad „išseko namų laimės šulinys“. Ten dabar tiesiog nebėra vandens.

  1. Kaip ji galėtų pagerinti šią situaciją?

Šiuo metu ši šeima rimtai „serga“. Ji „arti mirties“. Todėl reikia gydyti.

Gydymas prasideda nuo to, kad ligonis turi nuspręsti ar jis nori pagyti. Kadangi šiuo atveju ligonis ne tik vyras, bet ir laiško autorė, tai pirmiausiai ši moteris turi viduje pasiryžti bet kokia kaina pasveikti. Pasveikti, tai reiškia norėti gyventi su savo vyru.

Antra, reikia ištekėti. Kol kas šios moters statusas (vyro atžvilgiu) – draugė, pažystama, sugulovė, vyro dukros mama. Energetiškai nėra pastovios sąvokos, kuri juos abu kartu apjungtų. Ji jam nusibodo su neramia dukra ir jis galvoja, jog ras kitą ramią moterį arba pabus vienas.

Trečia, reikia kasdien labai melstis, kad šeima nesubyrėtų. Kasdien.

Ketvirta. Reikia vyrą dienoje tiek kartų maitinti, kiek jis valgo. Reikia įdėti šilto maisto pietums į darbą, jeigu vyras negrįžta papietauti namuose. Maistą reikia aukoti. Žmonos maistas apjungia šeimą. Žmona per maistą pasilieka vyro širdyje.

Penkta. Žmona kasdien turi kvepėti ir gražiai atrodyti. Namai turi būti kasdien sutvarkyti ir kasdien turi būti pakeisti vyro apatiniai drabužiai.

Šešta. Kasdien reikia vyrą išlydėti ir pasitikti. Taip pat reikia vyrą palaiminti ir pasakyti, kad jis yra mylimas.

Septinta. Reikia kasdien pastebėti kažkokią gerą vyro savybę ir jam padėkoti.

  1. Ar tai tokia moters karma?

Mes patys kuriame karmą ir patys ją deginame. Kiekvieną akimirką mes kuriame naują karmą arba naują likimą. Todėl reikia stengtis gyventi dorybingai. Stengtis mąstyti ir kalbėti taip pat dorybingai. Tai leis gyventi ramybėje ateityje.

Dėl to, kad šiuo metu yra tokia situacija, kalti abu. Ir vyras, ir moteris. Šiuo metu nelaimingi ne tik vyras ir moteris, bet ir judviejų kūdikis.

Dabar reikia priimti šia situaciją. Ir priėmus reikia ją keisti. Kaip keisti aš parašiau penktame punkte. Dar galiu pasakyti, kad nereikia ginčytis su vyru, bet nereikia ir tylėti, nereikia vartoti alkoholio ir nereikia bėgti iš namų.

Pirmiausia reikia apvalyti savo širdelę ir tada apsivalys visi namai ir visas gyvenimas. Širdį apvalo malda, bendravimas su dvasingais žmonėmis, šventų vietų lankymas, sudvasintas maistas, šventų žmonių maldos.

Su meile.

Anantara das. Svetainė: Anantara.lt

Redagavo Lina Šimelionytė