Anantara das. Dienoraštis. Šeimyninės problemos (III dalis)

pensive-female-580611_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Dvaraka, Kaunas

Vasario 24 diena

Sveiki, mielieji, šiandien tęsiame temą apie šeimynines problemas.

  1. Vyras dabar jau žino, kad myliu kitą, nuslėpti tai buvo nebeįmanoma, pasikeičiau aš… Jis dabar visaip stengiasi mane išsaugot, aiškina, kad tai tik susižavėjimas… Jaučiuosi kalta prieš abu, negaliu daugiau taip gyventi, supratau, kad aš noriu prabudusi matyti mylimas, mylinčias akis, kad rankos tiestųsi apkabinti, nebijočiau artumo… Jaučiu, kad turiu išeiti, gal vienatvėje aš nurimčiau… Žiūriu į vyrą ir negaliu suprasti, kodėl negaliu mylėti to žmogaus, juk jis mano mergaičių tėvas, visai geras žmogus. Nerandu sau vietos, man sunku žiūrėti į jo dedamas pastangas išsaugoti šeimą. Jaučiuosi tuščia, sunaikinta. Padėkit man, kokį kelią pasirinkti: gyventi su vyru ir viduje nešiotis kitam skirtą meilę, ar tiesiog užverti duris praeičiai ir bandyti susidraugauti su vienatve…

Miela laiško autore, tai, ką jūs įvardijate kaip meilę, nėra ta tikroji mūsų meilė.

Jūs „mylite“ tai, ko net negalite paliesti ir turėti. Jūs „mylite“ abstrakciją ir iliuziją su kuria galite kalbėtis tik savo mintyse.

Net jeigu tas vyras ir būtų šalia ir jūs sukurtumėte šeimą, ji vis tiek neatneštų jums visiškos palaimos ir laimės.

Atsirastų kažkokie nenumatyti ir dėsningi trūkumai, ir jūs pamatytumėte, kad naujuose santykiuose vėl yra kažkokių „skylių“.

Aš suprantu, kad jūs negavote iš dabartinio savo vyro to, ko troškote: gražių žodžių, dėmesio, apsikabinimų, atodūsių, padrąsinimų, padėkų ir taip toliau.

Tačiau ir jūs pati nuo pat pirmos dienos nieko jam nedavėte.

Jeigu žmogui nieko neduodi, taip kaip galima kažko tikėtis?

Net jeigu su tuo nauju žmogumi sueitumėte gyventi kartu, jis atsineštų savo keturiasdešimties metų „šiukšles“, o jūs savo keturiasdešimties metų „šiukšles“ ir klausimas, kaip jūs per tas „šiukšles“ pamatytumėte vienas kito širdis? „Šiukšlės“ visada iškyla į paviršių tik pabuvus kartu, todėl dabar nei jis, nei jūs jų dar nematėte, tačiau vėliau jos būtinai jus skandintų.

Iš tikro per tą vadinamą „meilę“ mes tik mokomės mylėti Dievą. Net jeigu „mylėtumėte“ savo vyrą visu savo protu, tai iš tikro mokytumėtės mylėti Dievą.

Ar šis vyras, ar kitas vyras bus jūsų gyvenime, tikslas yra išmokti per juos pamilti Dievą.

Už keliolikos metų nebus nei šio vyro, nei ano, tačiau jums reikės mirti.

Ir kai reikės mirti, jūs būsite nerealizavusi žmonos aspekto: ištikimybės, skaistumo, nuolankumo, pasitenkinimo savo padėtimi, tarnystės nuotaikos. Tai reiškia, jūs būsite neišmokusi labai svarbių pamokų. Ir tada jus grauš sąžinė, tai reiškia, Dievas klaus viduje: ką tu, mano dukra, šiame gyvenime nuveikei gero? Kodėl nepriėmei savo vyro, kaip vyro?

Ir jūs neturėsite ką atsakyti.

Visos tos problemos kilo dėl to, kad jūsų gyvenime nebuvo Dievo.

Tų problemų nebūtų ir jūs būtumėte buvusi visiškai patenkinta, jeigu pirmoje savo gyvenimo vietoje būtute pastačiusi Dievą, o ne vyrą.

Nėra tokio vyro, kuris jus pilnai patenkintų.

Klausiate: „o gal geriau būti vienatvėje?“

Jeigu išeisite į vienuolyną ir melsitės, tada jūs nedegraduosite, tačiau jeigu gyvensite viena ir svajosite apie kažkokį „kitokį vyrą“, tai po mirties eisite į pragarą.

Matykite savo vyro sielą, o ne kūną ir charakterį.

Pradėkite kasdien melstis ir dėkoti Dievui, kad jūs sveika, kad turite namus, dukras ir dar gerą vyrą.

Pasistatykite Dievo atvaizdą ir šalia vyro nuotrauką ir kasdien pasimelskite Dievui prašydama, kad jis nuimtų akmenis nuo Jūsų širdies, kad jūs galėtumėte iš naujo pamilti savo vyrą.

Mylėti – tai reiškia tarnauti. Todėl tarnaukite savo vyrui: ruošdama maistą, tvarkydama namus, skalbdama, negalvodama apie kitus vyrus, apkabindama jį, atsiprašydama jo.

Ir tik taip jūs nurimsite ir įveiksite vieną iš šio gyvenimo pamokų.

Kai į jūsų protą lenda kito vyro paveikslas – melskitės. Tik garsi malda gali panaikinti demonų pinkles.

Aš linkiu jums tik laimės.

Anantara das. Svetainė: Anantara.lt

Redagavo Lina Šimelionytė