Anantara das. Dienoraštis. Santykiai šeimoje (II dalis)

boy-2959307_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Dvaraka, Kaunas

Rugpjūčio 22 diena

Anksčiau rašėme…

  1. Mano vyras yra griežtas (man regis, per griežtas), atrodo, kad mano sūnus lieka atstumtas mūsų šeimoje. Nors jis stengiasi jam rodyti dėmesį, yra šmaikštus ir sugeba prajuokinti, bet kartais būna grubus. Kai jam tai pasakau, jis man atsako: „tu neįsivaizduoji, kaip sunku auginti svetimus vaikus“.

Jūs pati praktiškai atsakėte, kodėl Jūsų sūnus yra atstumtas.

Viena iš priežasčių yra ta, kad Jūsų vyras yra Jam per griežtas.

Kai esame kažkam nepelnytai griežti, tai to žmogaus širdyje, kieno atžvilgiu esame per griežti, kaupiasi neapykanta, pyktis ir noras keršyti. Tai reiškia, kad mūsų „aukos“ širdyje kaupiasi nuodai. Toks žmogus vėliau, pasitaikius progai, norės mums įgelti.

Kai Jūsų vyras sako: „tu neįsivaizduoji, kaip sunku auginti svetimus vaikus“, tai Jis, visų pirma turėtų suprasti, kad šiame gyvenimo kontekste Jam bus sunku kiekvieną akimirką, kol Jis nesuvoks, kad svetimų vaikų Jis neturi. Jūsų sūnus yra ir Jo sūnus.

Kol Jis neišmoks priimti Jūsų sūnaus kaip savo sūnaus – kankinsitės visi: Jūsų sūnus, vyras, Jūs ir antras sūnus.

Kai Jūsų vyras Jus vedė, Jis gavo ne tik Jus. Jis kartu gavo ir sūnų.

Todėl Jūsų vyras šioje plotmėje turi sudeginti savo klaidingą egoizmą, kad tai ne Jo sūnus ir visos problemos Jūsų šeimoje pasibaigs iš karto.

  1. Vyro mama mano sūnų įtaria sergant autizmu, nes jis nesikalba su vyro tėvais.

Jūsų anyta taip pat turi suminkštinti savo širdį ir priimti Jūsų sūnų kaip tikrą anūką. Jeigu Ji sugebėtų peržengti savo proto ir visuomenės stereotipus ir priimtų Jūsų sūnų į širdį kaip anūką, Jo „autizmas“ iš karto pasibaigtų.

Jūsų sūnus žino, kad Jis nėra artimas ir mylimas naujos „močiutės“ ir Jis tokiu būdu tiesiog Jos saugosi.

Kaltas ne Jis, kalta – „močiutė“.

  1. Turbūt mano sūnaus tokia karma. Tačiau ką aš, kaip motina, galėčiau padaryti geriausio, kad jis atsivertų ir priimtu visus aplinkinius, juos pripažintu ir įsidrąsintu?

Taip, tokia Jūsų sūnaus dalia. Tačiau mes negalime visko suversti karmai. Tie, kurie nemyli Jūsų sūnaus, ateityje patys susidurs su tokia pat problema.

Tam, kad Jūsų sūnus pradėtų atsiverti, kalbėtis, atsipalaiduotų, juokautų, nebijotų, reikia keisti Jums ir Jūsų dabartiniam vyrui.

Šiuo metu viskas priklauso nuo Jūsų.

Jūs esate centrinė ašis, apie kurią sukasi visa šeima.

Jūs turite pakeisti psichologinę būseną šeimoje.

Pirmiausia, kai vyro nėra namuose, Jūs turite labai daug laiko skirti savo sūnui, kad Jis patikėtų Jumis, kad Jūs tikrai Jį mylite ir kad Jis nesijaustų išduotas manydamas, jog savo vyrą mylite labiau negu Jį.

Antra. Jūs turite būti tokia švelni savo vyrui, kad Jis atsipalaiduotų ir nekeltų savo balso nei Jūsų atžvilgiu, nei Jūsų sūnaus atžvilgiu. Jūsų vyras turi pamatyti, kad Jam nereikia šeimoje būti griežtu, nes Jūs suprantate Jį vien iš žvilgsnio ir padarote visko daugiau, negu Jis net tikisi.

Trečia. Jūs pati turite keisti požiūrį į vyro tėvus ir jie pakeis požiūrį į Jus ir į Jūsų sūnų.

  1. Ir antras klausimas: kodėl dabartiniam mano vyrui šiame gyvenime tenka auginti antrą ne savo berniuką (prieš mane jis turėjo draugę, kuri turėjo sūnų. Užaugino jį nuo 3 m. iki 12 m.)?

Jūsų vyras taip pat „atidirbinėja“ savo karmą.

Abu ne Jo vaikai šiame gyvenime – tai Jo praeities skolos.

Pirmajam vaikui tam, kad grąžintų praeities skolas, Jis turėjo dirbti 9 metus.

Kiek metų Jūsų vyras turės atidirbinėti skolas Jūsų sūnui, parodys laikas.

Štai dėl ko Jūsų vyras taip sunkiai priima Jūsų sūnų ir sako: „Tu neįsivaizduoji, kaip sunku auginti svetimus vaikus“.

Tai toks pat jausmas, kai reikia labai sunkiai uždirbtus pinigus kiekvieną mėnesį atiduoti savo kreditoriui. Pinigų nėra – juos reikia iš kažkur paimti ir atiduoti. Tokius jausmus išgyvena ir Jūsų dabartinis vyras.

Melskitės už Jį, glostykite Jį, maitinkite Jį.

Jūsų vyras turi išmokti Jūsų sūnų priimti kaip savo sūnų, Jį gerbti ir visą amžių Jam tarnauti. Tada Jis atpirks visas karmines reakcijas ir daugiau „neteisėtų“ vaikų jo gyvenime nebus.

Tik taip Jūsų vyras gali tapti laisvas ir laimingai gyventi toliau.

Aš linkiu Jums abiems su vyru pasirūpinti Jūsų pirmu sūnumi.

Su meile.

Jūsų tarnas Anantara das