Anantara Das. Dienoraštis. Santuoka su kitos konfesijos atstovu (II dalis)

abdulrasheed-480909_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Dubingiai, Molėtų rajonas

Sausio 13 diena

Sveiki, mielieji, šiandien pratęskime temą apie vienos merginos pasirinktą tolimesnį gyvenimo kelią kurti su musulmonu. Paskaitykime dar vieną  jos laišką, gautą po praeitos publikacijos.

„Dvasini mokytojau, ačiū jums už atsakymą. Matot, mane savotiškai prievartauja imamas (arab. imām — vadovas, musulmonų dvasininkas), nes jis negali mūsų kitaip sutuokti. Nors Korane ir parašyta, kad musulmonas vyras gali vesti ne musulmonę moterį, anot imamo, ne, nes nebeliko krikščioniškosios religijos. Ji išnyko. Aš tik norėjau paklausti, ar Dievas ant manęs nepyks, jeigu ir priėmusi islamą kurį laiką melsiuosi savaip?“

Atsakymas

Pirmiausiai atsakysiu, kad krikščionybė – neišnyko. Pasaulyje šiuo metu krikščioniais save laiko 2,2 milijardai žmonių. Tai kaip tik didžiausia religinė konfesija pasaulyje. Tai beveik trečdalis pasaulio gyventojų. Mes nesiginčykime dėl tikinčiųjų kokybės, nes kiekviename kelyje link Dievo yra įvairiausių niuansų, tačiau sakyti, kad krikščionybė išnyko būtų neteisinga.

Visos religijos, persakytos Dievo ar Jo pranašų, palaipsniui transformuojasi ir galiausiai sunyksta, nes materialus laikas šioje Visatoje viską naikina. Todėl kartas nuo karto į šią Žemę nužengia Pats Aukščiausias Dievo Asmuo, kad atstatytų religijos principus: asketiškumą, švarą, gailestingumą ir teisingumą.

Taigi, teiginys, kad nebeliko krikščioniškosios religijos, neatitinka tikrovės.

Bet tai nėra svarbiausia. Svarbiausia kad, galutiniame žmogaus evoliucijos etape Dievas sako: „Atmesk visų atmainų religijas ir tiesiog atsiduok Man. Aš išgelbėsiu tave nuo atoveikio už visas nuodėmes. Nesibaimink.“ Bhagavad-gita 18.66.

Dievas ant žmogaus niekada nepyksta. Net ir jeigu pasakytume, kad Jis pyksta, tai būtų Jo malonė.

Visus žmones šioje Visatoje veikia trys materialios gamtos gunos (energijos): neišmanymas, aistra ir dorybė.

Jūs kol kas esate neišmanyme. Tą turiu pasakyti ir nenoriu įžeisti.

Kodėl neišmanyme?

– Neturite jokio supratimo apie islamą, tai yra tą kelią, kurį dabar siūlo jūsų būsimas vyras.

– Neturite jokio supratimo ir apie krikščioniškąjį kelią pas Dievą, nes norite jį palikti.

– Neturite absoliučiai jokio supratimo apie Dievą, nes bijote Jo bausmės.

– Neturite supratimo ir apie šeimą, nes nenutuokiate, kas jūsų laukia.

Ką galėčiau patarti?

1) Neskubėti, neskubėti, neskubėti.

2) Išsiaiškinti, kokias jūs turėsite atlikti pareigas prieš vyrą, kaip žmona musulmonė.

3) Išsiaiškinti, kokias turėsite atlikti pareigas kaip musulmonė moteris savo sociume.

Aš jus myliu.

Anantara das. Svetainė: Anantara.lt

Redagavo Jurgita Ligeikaitė, Lina Šimelionytė