Anantara das. Dienoraštis. Rimtos šeimyninės problemos (I dalis)

sad-659422_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Dvaraka, Kaunas

Vasario 14 diena

Sveiki, mielieji. Šiandien paskaitykime laišką, kuris, galbūt, panašus į kitus, kadangi kalbama apie šeimą, tačiau ir kitoks, nes moteris labai nori suprasti savo nesėkmių priežastį ir gyvenime kažką pakeisti. Paskaitykime.

„Labas vakaras. Norėčiau jums pateikti keletą klausimų, kurie šiuo metu man neduoda ramybės. Gyvenu santuokoje 21 metus, tai jau nemažai, tiesa, bet savo gyvenimo niekaip negalėčiau pavadinti nusisekusiu. Tai vieno žmogaus iliuzijos, šiuo atveju, mano. Mano vyrui tai tik patogus būdas būti šalia, nes aš visą gyvenimą viską darau už abu. Pradedant vaikais, jų auklėjimu, maisto gaminimu, pinigų paskirstymu ir visų dokumentų tvarkymu, esu du viename. Dar prie visos gražios „gyvenimo puokštės“ mano esamas vyras yra priklausomas nuo alkoholio ir kompiuterinių žaidimų. Štai kas man neduoda ramybės: aš pagaliau noriu padėti visam šiam gyvenimui tašką ir labai noriu skirtis, bet, žinot, kartais man iškyla klausimas: ar sugebės šitas žmogus išgyventi vienas? Nors man tai neturėtų rūpėti, tačiau jis visiškai nesugeba tvarkytis, be to jis mano mergaičių tėvas, o jos jį myli. Patarkit nuo ko man pradėti, ką daryti, kaip išsilaisvinti iš tokio gyvenimo? Jau pavargau, nebenoriu toliau vežti visko viena. Noriu dvasinės ramybės, esu tikintis žmogus. Labai noriu pakeisti savo gyvenimą. Būsiu labai dėkinga, jeigu skirsit laiko atsakyti ir parašysite savo nuomonę. Ačiū.“

Pažvelkime į svarbiausius šio laiško akcentus ir klausimus.

  1. Moteris gyvena santuokoje 21 metus, tačiau santuoka – nenusisekusi.

Skaitant laišką matosi, kad ši moteris tikrai nėra laiminga. Net, jeigu ir buvo kažkada materiali laimė, tai bent šiuo metu jos nėra. O kai šiuo metu nėra, atrodo, kad jos nebuvo niekada. Tokia jau kiekvieno žmogaus psichika. Siela nori nuolatos būti ekstazėje, tačiau mūsų materialus kūnas nesugeba sukurti jai tokio laimės pojūčio. Dėl to mes visi ir kenčiame.

  1. Moteris viską daro už du. Tai yra už savo vyrą ir už save auklėja vaikus, gamina maistą, skirsto pinigus, tvarko dokumentus.

Kiekvienas mes patys susikuriame gyvenimą tokį, kokį norime. Pirma klaida, kuri buvo padaryta, jeigu taip būtų galima įvardinti kaip klaidą – tai vedybos su tokiu vyru. Tačiau vedybos visada įvyksta pagal mūsų sąmoningumą. Sąmoningumas – tai vertybė, tai prioritetai, kuriuos mes susidėliojame norėdami būti laimingi.

Nuo neteisingo pasirinkimo už ko tekėti, prasideda ir visos kitos klaidos.

Ką noriu pasakyti?

Kad ši moteris ir daugelis kitų žmonių nežinojo ir nežino, kam skirtas šeimyninis gyvenimas ir bendrai gyvenimas. Nežinojo, ką gyvenime turi daryti moteris, ir ką turi daryti vyras. Iš čia išplaukia, kad viską galima pakeisti tik nuo šios minutės.

  1. Vyras yra priklausomas nuo alkoholio ir azartinių žaidimų.

Alkoholis ir azartiniai žaidimai – dvi blogybės iš keturių, kurios žmogų padaro gyvuliu.

Vyras geria alkoholį, nes jis nėra laimingas. Gyvenimo problemos jį taip užspaudė, kad gerdamas alkoholį jis bando pabėgti nuo tų problemų, tačiau nežino, kad jis kiekvieną dieną dar labiau smunka į tas problemas.

Vyras, kuris geria, neturi galimybės kažkam atverti širdį. Tik išgėręs jis gali be kompleksų kažkam kažką papasakoti arba kalbėtis net vienas pats su savimi.

Ką reiškia jo pasinėrimas į azartinius žaidimus?

Vyras žaidžia azartinius žaidimus norėdamas būti laimingas. Net jeigu vyrai ar vaikai žaidžia azartinius žaidimus ne iš pinigų, jie vis tiek pajaučia sekundinę materialią laimę. Laimę jie pajaučia kai laimi prieš kažkokį žmogų arba kai laimi ir prieš kompiuterinę programą.

  1. Moteris nori skirtis, bet nežino ar vyras sugebės išgyventi vienas?

Primityviai kažkaip išgyventi gal ir sugebės, tačiau, jeigu vartoja alkoholį, tai yra tikimybė, kad netekęs žmonos gers dar daugiau arba galiausiai bandys žudytis.

Skyrybos yra kraštutinė priemonė. Tai priemonė, kai visiškai niekas daugiau nebepadeda. Aš manau, kad šioje situacijoje dar daug kas neišbandyta.

Pagaliau, kad vyras geria yra dalis ir šios moters kaltės.

Jeigu ji kažkada kartu su vyru išgerdavo alkoholio, tai tame yra pusę jos kaltės, net jeigu ji dabar nebegeria.

Skirtis galima tuo atveju, jeigu moteris kiekvieną dieną meldžiasi, nori tarnauti Dievui, o vyras ją kasdien muša ir neleidžia melstis. Tada jau tikrai reikėtų bėgti nuo tokio demono. Tačiau šiuo atveju, tikriausiai, tokios situacijos dar nėra. Šiuo atveju vyras geria iš nevilties, nes nesusitvarkė savo gyvenimo. Visą jo gyvenimą tvarkė moteris. O kai moteris tvarko vyro gyvenimą ir visų kitų šeimoje narių gyvenimą, vyras degraduoja.

Todėl reikia pakęsti vyro sunkumus, nes per jos galima susitvarkyti savo charakterį. Galutinė šeimyninio gyvenimo paskirtis – išmokti tarnauti. Tarnauti – tai įgyti geras charakterio savybes.

Laukite tęsinio…

Anantara das. Svetainė: Anantara.lt

Redagavo Lina Šimelionytė