Anantara das. Dienoraštis. Pusdievių žaidimai

pexels-photo-1485630

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Rugpjūčio 28 diena

Sveiki, mielieji, šiandien noriu papasakoti vieną seną istoriją, kuri įvyko prieš milijonus metų.

Paskaitykite, gal patiks.

Kartą pusdieviai, kurie tarnavo Viešpačiui Šivai, nusprendė išsirinkti iš savo tarpo vyriausiąjį vadą.

Jie nusprendė išsirinkti vadą rungtynių būdu. Tuo tikslu surengė didžiules varžybas, į kurias pakvietė daugybę pusdievių. Rungtynių dalyviai turėjo apibėgti aplink Žemę ir sugrįžti prie Viešpaties Šivos pėdų. Nugalėtoju taps tas, kuris greičiausiai apibėgs Žemę.

Varžybų dalyviai iškeliavo aplink Žemę kiekvienas savo transportu.

Pusdievių transportas – tai įvairūs gyvūnai.

Tose varžybose dalyvavo ir Viešpaties Šivos sūnus – Ganešas. Ganešas buvo labai entuziastingas ir aplink Žemę iškeliavo ant pelės. Pelė – Ganešo transporto priemonė.

Sėdėdamas ant pelės Ganešas toli nenukeliavo. Jo kelionę nutraukė iš kažkur atsiradęs šventas išminčius Narada. Jis paklausė:
– Genešai, kur tu keliauji?

Ganešą tai sunervino ir jis labai supyko. Tačiau Ganešas žinojo, kad pyktis – blogas ženklas ypač tokioje kelionėje.

Blogu ženklu buvo laikoma dar ir tai, kad pirmas, ką kelyje sutiko Ganešas, buvo vienišas brahmanas. Narada buvo svarbiausias iš visų Visatos brahmanų ir tai, kad Ganešas sutiko jį pirmą, labai sutrikdė keliautoją.

Narada matė dėl ko Ganešas susinervino ir jis nusprendė jam padėti. Narada jautė, kad Ganešas labai nori laimėti šias rungtynes ir todėl davė jam vieną patarimą:
– Vardas Rama – tai sėkla, iš kurios gimsta ši milžiniška Visata. Todėl tuoj pat parašyk Ramos vardą ant Žemės, apeik aplink tą vardą ir bėk Pas Viešpatį Šivą, taip tu laimėsi šias rungtynes.

Ganešas taip ir padarė. Kai jo paklausė, kodėl jis taip greitai grįžo, Ganešas papasakojo apie Naradą ir jo patarimą.
Viešpats Šiva pripažino Narados patarimą galiojančiu ir pagrindinis prizas buvo paskirtas Ganapačiui. Taip pavadino Ganešą, nes Ganapatis, reiškia Viešpaties Šivos vadovas.
Kitas vardas, kurį gavo Ganešas, buvo – Vinajaka. Vinajaka – tai vienvaldis valdovas.

Moralas

  1. Visata pilna paslapčių.
  2. Visatoje knibždėte knibžda įdomus gyvenimas.
  3. Toje didžiulėje Visatoje, kur pilna paslapčių ir kur verda mums net nesuvokiamas gyvenimas, gyvename ir mes.
  4. Nors mes labai maži ir nereikšmingi Visatos atžvilgiu, tačiau mes labai reikšmingi toje aplinkoje, kurioje kasdien kažką veikiame.
  5. Taip pat mes reikšmingi ir pačiai Visatai, nes esame jos dalis ir nuo kiekvieno mūsų priklauso jos nuotaika ir kiekvieno individo gyvenimo kokybė.
  6. Todėl, jeigu norime, kad aplinkui visi būtų laimingi, mes turime skleisti meilės ir laimės energiją.

Su meile!

Jūsų tarnas
Anantara das