Anantara Das. Dienoraštis. Pasitraukimas iš gyvenimo

read-369040_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt

Londonas

Sausio 22 diena

Pasitraukimas iš gyvenimo

Žinutė:

Laba diena, aš daug galvojau apie mirtį, t. y. išėjimą iš šio pasaulio. Galvojau, jog esu stipri, tačiau klydau. Esu labai silpna. Visas gyvenimas – kančia, ašaros, nesėkmės, kova. Pavargau. Esu viena. Vienas karys lauke. Vakar jaučiausi itin keistai – tarsi siela būtų išėjusi iš mano kūno. Vaikštau, tačiau jaučiu viduj tuštumą. Šią naktį sapnavau daug aktorių bei žmonių savižudžių. Vienas savo noru pasitraukęs aktorius man pasakė: „Žinok, čia – daug didesnis chaosas nei Žemėje.“ Dvasinis mokytojau, ar tiesą man sakė mirusieji, tiksliau savižudis? Ar dar galima man kaip nors padėti? Pagarbiai.“

Šitas laiškas mano pašto dėžutėje pragulėjo keletą dienų, kadangi buvau Vaišnavų festivalyje ir ten visiškai neturėjau laiko atsakyti, nes turėjau įvairių tarnysčių.

Šiandien galiu atsakyti į šį klausimą, nes tikiuosi, kad tai padės ir šiai merginai, ir daugeliui kitų žmonių, kurie mąstė, mąsto ir mąstys apie pasitraukimą iš šio gyvenimo.

Panagrinėkime šio laiško turinį tam, kad suvoktume, kas verčia žmogų trauktis iš šio gyvenimo.

Ką rašo ši mergina?

 1. Mergina daug galvoja apie mirtį.
 2. Ji galvojo, kad yra stipri, bet suprato, kad yra silpna.
 3. Visas gyvenimas – kančia.
 4. Visas gyvenimas – ašaros.
 5. Visas gyvenimas – nesėkmės.
 6. Visas gyvenimas – kova.
 7. Ji pavargo.
 8. Ji yra viena.
 9. Viena kaip karys lauke.
 10. Jautėsi, tarsi siela buvo išėjusi iš kūno.
 11. Viduje jaučia tuštumą.
 12. Sapnuoja daug aktorių ir žmonių, kurie nusižudė.
 13. Vienas aktorius pasakė: „Ten didesnis chaosas negu Žemėje“.
 14. Mergina klausia: ar tiesą pasakė savižudis?
 15. Kaip jai padėti?

Atsakymai:

Mergina šį laišką pavadino taip: „Pasitraukimas iš gyvenimo“. Šį terminą vartoja žmonės, kurie nori pabėgti nuo šio pasaulio problemų. Jei tik jie žinotų, kad pabėgti ar pasitraukti, kaip jie įvardija, iš gyvenimo visiškai neįmanoma.

Ką kiekvienam žmogui reikėtų suvokti, suprasti ir savyje realizuoti, kad nekiltų noras pasitraukti iš šio gyvenimo ir kad kiekvienas žmogus būtų tikrai laimingas?

 1. Mes amžinai gyvi.
 2. Mes esam amžinos sielos.
 3. Mes niekada nemirsime ir nežūsime.
 4. Mūsų niekada niekas nesunaikins.

Todėl pasitraukti iš gyvenimo neįmanoma. Įmanoma pasitraukti iš šio kūno. Ir mes iš šio kūno pasitraukiame keliais būdais:

 1. Savaiminė mirtis (senatvė, sunki liga).
 2. Smurtinė mirtis (nužudė, suvažinėjo).
 3. Atsitiktinė mirtis (nuskendo, patyrė avariją).
 4. Savižudybė (šį kūną paliko savo noru, panaudodamas smurtą prieš save).

Visais mano išvardintais atvejais (o ir kitais, kurių nepaminėjau) mes gyvename toliau, nors aplinkiniai mus tarsi palaidoja ir atsisveikina.

Ką reiškia „gyvename toliau“?

Kokioje psichinėje būsenoje mes paliekame šį kūną, tokioje egzistuojame ir toliau.

Problema ta, kad po mirties tolimesniam egzistavimui išsinešame su savimi tokį charakterį, koks jis buvo šį gyvenimą. Todėl suvokime: savižudybė ar natūrali mirtis mūsų problemų nepašalina. Mes kitokie nepasidarome. Mes netampame nei geresni, nei blogesni. Mes toliau būname tokie pat, kokie ir buvome čia, Žemėje. Mes galime pasitraukti iš šio kūno, bet negalime pasitraukti nuo savo proto problemų. Jeigu būdami gyvi mes turime psichologinių problemų, tai jos niekur nedings ir tada, kai numirsime.

Skirtumas tarp gyvo ir numirusio žmogaus tik toks, kad gyvas žmogus, kuris vaikšto čia, šalia mūsų, tūri fizinį kūną. Po mirties mes netenkame savo grubaus kūno, tačiau išliekame gyvi subtiliame lygyje. Su mumis pasilieka visos mūsų mintys ir norai, visas egoizmas, pyktis, keršto troškimas, neapykanta, baimės, nerimas, visi vidiniai blokai. Aišku, pasilieka ir visas gėris.

Ši mergina daug galvoja apie mirtį todėl, kad tikisi, jog po mirties jai bus lengviau ir ji bus laiminga arba ji amžinai išsivaduos nuo visų problemų. Tačiau deja, deja. Visos problemos sprendžiamos tik mums esant gyviems. Tik būdami gyvi mes galime susitvarkyti savo psichiką, tai yra savo subtilų kūną. Kai mirštame, netenkame „instrumento“, kuriuo galime save „suremontuoti“. Tas „instrumentas“ – tai mūsų grubūs fizinis kūnas. Todėl šį kūną, kurį dabar turime, reikėtų labai branginti. Jis brangus todėl, kad tik turėdami jį galime atsikratyti kančių ir tapti laimingais. Todėl neįsitvirtinusi šiame pasaulyje mergina galvoja pabėgti į nežinią ir taip išvengti darbo su savimi. Vis dėlto to išvengti neįmanoma.

Jeigu žmogus savo noru pasitraukia iš šio gyvenimo, o tai reiškia – nusižudo, tai jis astralinėje formoje turi praleisti tiek metų, kiek natūraliai būtų gyvenęs. Po to šis žmogus keliauja į vieną iš pragaro planetų. Ten gauna tos planetos klimatui tinkamą kūną ir kenčia pragariškas kančias, kol išprotėja. Taip apsivalo jo sąmonė. Paskui toks žmogus (tiksliau tariant, siela) vėl pakyla į Žemės planetą, čia gauna žemesnės gyvos būtybės kūną (musė, medis, katė, šuo ar dar koks nors kitas gyvūnas) ir taip palaipsniui vėl evoliucionuoja iki žmogaus kūno.

Klausimas: kam dar kartą eiti atgal ir vėl sugrįžti prie tų pačių problemų? Gal geriau iš karto viską spręsti?

Ji galvojo, kad yra stipri, bet suprato, kad yra silpna

Dažnai klystame galvodami, kad esame stiprūs. Tai gili iliuzija. Nei vyras, nei moteris būdami vieni negali būti stiprūs. Moteris būna stipri, kai ją gina tėvas, vyras arba sūnus. Tada ji turi į ką atsiremti ir su kuo drauge ištverti sunkumus. Tačiau kai nėra nė vieno iš mano išvardintų gynėjų, moteris visada jaučiasi nesaugi. Yra tik vienas atvejis, kai moteris pati viena gali ištverti visas negandas ir net dvasiškai tobulėti: tada, kai ji į savo gyvenimą priima dvasinį mokytoją. Tai vienintelis atvejis, kai moteris gali pasakyti: „Aš esu saugi“.

Visas gyvenimas – kančia

Tai tikra tiesa. Visas žmogaus gyvenimas yra kančia. Tik idiotas gali sakyti, kad nėra kančios. Pirma kančia, kurią patiria visi žmonės ir visos gyvos būtybės šiame pasaulyje, yra gimimas. Antra – ligos. Trečia – senatvė. O ketvirta – mirtis. Todėl Žemė yra vadinama mritju. Tai reiškia „mirties karalystė“.

Visas gyvenimas – ašaros

Ašaras pagimdo mūsų protas. Mes pradedame gailėtis savęs. Deja, kai gailimės savęs, mes tik didiname savo egoizmą. Todėl yra sakoma, kad tikras išminčius nei verkia, nei džiaugiasi. Jis į viską žiūri blaivaus intelekto akimis.

Visas gyvenimas – nesėkmės

Visas gyvenimas tikrai bus nesėkmingas, jeigu neprabusime kaip dvasinės būtybės. Tokiu atveju šį gyvenimą būsime pragyvenę veltui. Veltui, net jei užauginome vaikus, sunkiai dirbome, patyrėme daug fizinių ar dvasinių kančių. Viskas bus nuveikta veltui.

Visas gyvenimas – kova

Visas gyvenimas yra kova su maya, arba iliuzija. Taip, šiame pasaulyje mes kasdien kaunamės – nuo ryto iki vakaro. Bet kaunamės tam, kad nugalėtume neigiamą materijos poveikį. Materialus požiūris į gyvenimą, tai: pasistatyti namus, nusipirkti gražesnę mašiną, nuvažiuoti aplankyti kokią egzotinę šalį, užimti „aukštą postą“, turėti daugiau pinigų. Visa tai laikina, todėl ir yra vadinama maya, iliuzija.

Mes turėtume kautis dėl priešingų priežasčių. Turime dėti pastangas tam, kad materija mums neleistų užmiršti, jog esame dvasinės būtybės, jog mes iš dvasinio pasaulio. Negalime pamiršti, kad mes nemirsime ir toliau gyvensime, kad egzistuoja amžinas mūsų globėjas – Dievas. Turime kasdien melstis, melstis ir melstis. Štai į ką turėtų būti nukreipta mūsų kova.

Ji pavargo

Dabar visi pavargę. Neįmanoma nepavargti, jeigu nėra tikrų žinių ir tikro vedlio. Jeigu žmogus vartoja alkoholį – jis pavargęs. Jeigu rūko – pavargęs. Jeigu pyksta – pavargęs. Jeigu serga – pavargęs. Jeigu eina žaisti azartinių žaidimų – pavargęs.

Ji yra viena

Jūs – ne viena. Su jumis, jūsų širdyje yra Dievas. Atsisukite į Jį. Šaukitės Jo. Anksčiau ar vėliau šiame pasaulyje mus paliks visi (arba mes visus paliksime). Tai neišvengiama. Tačiau Jis niekada mūsų nepaliks. Jis – tai Dievas. Melskitės kasdien ir Jį išgirsite. Melskitės nepertraukiamai ir Jį pamatysite. Melskitės ir jūs niekada nebūsite viena.

Sapnuoja daug aktorių ir žmonių, kurie nusižudė

Kai mes apie kažką intensyviai galvojame, tai ten ir persikeliame. Jūs daug galvojate apie kančias, apie savižudybę, tai prie jūsų savaime artėja visi savižudžiai. Juk iš karto sukuriate bendrą energetinį informacinį lauką su jais.

Ką tai reiškia?

Tai reiškia, kad jūs su jais pradedate bendrauti mintimis, energetika ir keistis informacija. Be to, jūs juos pritraukiate kaip asmenybes. O jie traukia jus prie savęs.

Vienas aktorius pasakė: „Ten didesnis chaosas negu Žemėje“

Tas aktorius teisus. Kodėl? Kai gyvename čia, Žemėje, mus supa įvairialypė aplinka. Aplink mus geri ar blogi žmonės, augalai, gyvūnija ir taip toliau. Čia mes galime pasitraukti iš tokio žmonių rato, kuris mums nepatinka. Tačiau tada, kai nusižudome, mes patenkame tik į savižudžių ratą. Ir ten nebėra vietos, kur būtų galima pasitraukti. Ten gyvena tik tokie „žmonės“. Ten kiekvienas baisesnis už kitą. Bet jie taip pat nori bendrauti ir kažką drauge veikti. Todėl reikia tik įsivaizduoti ir suprasti, kokios psichinės būsenos „žmonės“ ten susirenka. To turėtų pakakti, kad geriau suvoktume, ko reikia tolimesniam mūsų gyvenimui.

Kaip jai padėti?

Aš jau daug kartų buvau sakęs ir rašęs, kad reikia ieškoti pozityvių ir dvasingų žmonių. Reikia bendrauti tik su švariais žmonėmis. Reikia kasdien melstis, mažiausiai po dvi valandas per dieną. Būtina atsisakyti mėsos, žuvies, kavos, alkoholio, narkotikų. Reikia anksti keltis ir anksti eiti miegoti. Nustoti visus kritikuoti. Imti daryti gerus darbus kitiems žmonėms. Priimti į savo gyvenimą dvasinį mokytoją ir vykdyti Jo nurodymus. Tai tik kelios priemonės, kaip galima išvengti savižudybės. Be to, esu sakęs ir rašęs: jeigu jums tikrai pasidaro sunku ir norite išeiti iš gyvenimo, atvažiuokite pas mane ir gyvenkite drauge.

Aš jus myliu.

Anantara Das. Svetainė: Anantara.lt

Redagavo Lina Šimelionytė, Lina Staponaitė