Anantara das. Dienoraštis. Partneris nepriima mano praeities

people-2594435_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Udupis, Indija

Lapkričio 10 diena

Sveiki mielieji! Šiandien atsakysiu į vieną seniai rašytą laišką, nors atsakymas gal ir nebeaktualus tai moteriai, kuri manęs taip seniai klausė patarimo. Paskaitykime.

Anantara, ačiū Jums, kad esate. Jūsų knygos ir paskaitos mane įkvepia ir paguodžia, ir padeda keisti savo gyvenimą. Esu be galo dėkinga. Su nekantrumu laukiau Jūsų stovyklos apie santykius Šventojoje, bet kadangi ji buvo atšaukta, nusprendžiau parašyti Jums laišką, tikiuosi gauti Jūsų patarimą.

Šiuo metu esu santykių krizėje. Paskutinį pusmetį gyvenu užsienyje su partneriu (jis užsienietis ir vyresnis). Deja, pradėjome santykius neteisingai, užsiimame neleistinais priešvedybiniais santykiais. Nors pradžia ir buvo netinkama, abu daug mokomės vienas iš kito, jis labai geras žmogus, tikintis ir teisingas. Mes abu padedame vienas kitam tobulėti ir tapti geresniais žmonėmis. Tačiau jį kankina mano praeitis. Santykių pradžioje melavau jam apie savo praeitį – pati to nenorėdama ir net nesuprasdama priverčiau jį tikėti, kad esu labai rami ir padori, save gerbianti moteris, nors, iš tiesų, praeityje padariau daug klaidų ir visai nemokėjau tinkamai bendrauti su vyrais, vis įsiveldavau į trumpus ir vien kūniškais malonumais pagrįstus santykius. Deja, toks nevykęs buvo mano laimės ir meilės ieškojimas. Žinoma, visa tiesa galų gale iškilo į paviršių ir nors partneris pats yra nuodėmingai santykiavęs su daug moterų, jis manimi labai nusivylęs ir nesugeba priimti tokios, kokia esu – su visais trūkumais. Vis kaltina ir smerkia mane bei mano tėvus, kad teisingai manęs neišauklėjo. Ši situacija mane atgręžė į Dievą, pasikeičiau iš esmės, kasdien meldžiuosi. Dedu visas pastangas, kad teisingai išspręstume šią problemą ir judėtume į priekį. Tačiau vis tiek neramu, baisu, kad jis manęs nesugebės priimti ir man atleisti. Kaip turėčiau elgtis? Kaip išgelbėti santykius ir abiems gyventi laimingai? Ar iš viso galima ką nors pakeisti, ar šie santykiai dar nepasmerkti? Atleiskite už tokį ilgą laišką, labai lauksiu Jūsų atsakymo. Su pagarba ir meile.“

Atsakymai

„Tačiau vis tiek neramu, baisu, kad jis manęs nesugebės priimti ir man atleisti. Kaip turėčiau elgtis? Kaip išgelbėti santykius ir abiems gyventi laimingai? Ar iš viso galima ką nors pakeisti, ar šie santykiai dar nepasmerkti?“

Tai, kaip parašytas šis laiškas, byloja apie dabartinį jūsų sąžiningumą ir nuoširdumą.

Jis parodo jūsų sąmonės transformaciją. Jūs jau labai pasikeitėte, todėl praeitis neturėtų graužti.

Ką jums reikėtų suprasti, o, jeigu suprasite, tai persiduos ir jam, tai, kad šioje Žemėje nėra be nuodėmės gimusių žmonių. Jūs pati įvardijote ir jūsų draugo nuodėmes. Jis gavo tokią draugę, koks jis pats yra. Jūs gavote tokį draugą, kokia pati esate.

Baimė jumyse kyla dėl to, kad prisirišote prie to žmogaus ir nenorite likti viena. Tačiau taip ar kitaip kažkada vis tiek liksite viena.

Jūs per šį vyriškį dabar valotės tam, kad suprastumėte, jog turite būti amžinai skaisti. Šis kūnas jums net nepriklauso. Jis priklauso Dievui ir duotas jums sugrįžimui į dvasinį pasaulį.

Jūs daug ką pakeitėte savo gyvenime. Jūs net pradėjote melstis ir atgailauti, o tai ir yra kelias į šviesą.

Ką daryti, kaip išsaugoti santykius?

Labai paprastai. Toliau taip gyvenkite. Kasdien melskitės. Priimkite tą vyrą tokį, koks yra.

Jis juk tai sako ir prikaišioja jums praeitį iš pavydo.
Iš tikro jis nemato jūsų kaip dvasinės esybės. Jis mato jus kaip savo nuosavybę, kuria kažkas iki jo naudojosi, nors jam tuo metu ir nepriklausė. Ir pyksta dėl praeities, dėl kurios net neturi teisės pykti.

Kol kas jo toks sąmoningumas.

Jeigu jus tenkina toks sąmoningumas ir manote, kad ištversite dėl priekaištų praeičiai, tai gyvenkite toliau.

Jūsų vidinė ramybė, jeigu ją pasieksite besimelsdama, galbūt pakeis ir jį.

Jūs neturite į jo priekaištus atsakyti analogiškais priekaištais, nes taip visada bus karas. Tačiau, jeigu jis gyvens tik pavydu ir taip prikaišios visa gyvenimą, ir dar jūs gyvensite tik „susidėję“, tuomet jūs gyvensite kaip pragare ir patirsite savo, kaip sielos, degradaciją. Kam tada materialus kito žmogaus kūnas, kuris aplinkui save skleidžia tik pavydą ir nesantaiką.

Tada geriau gyventi vienai, priimti į savo gyvenimą dvasinį mokytoją ir valyti savo sielą nuo viso to materialaus purvo.

Normalūs santykiai yra tada, kaip abu sutuoktiniai vienas kitam tarnauja. Jeigu tarnauja tik viena pusė, tai ji ilgai taip neištvers. Tiesiog pavargs, nusibos, nematys prasmės, jausis išnaudojama ir norės nutraukti tokius nesąžiningus santykius.

Galima ištverti tik turint savyje didelę meilę Dievui ir tvirtą tikėjimą.

Tiesiog susėskite su savo vyru ir sąžiningai pasikalbėkite apie tai, ko jis nori iš jūsų.

Jūs negalite pakeisti nei savo tėvų, nei ištrinti biografiją. Viskas yra, kaip yra. Ir viskas atsitiko iki jam ateinant į jūsų gyvenimą. Jis irgi ne šventas princas, todėl turite susitarti nebeprikaišioti jokios praeities. Turite pradėti gyventi kaip du jauni žmonės. Jeigu neatmesite praeities, tai visada gyvensite purvini.

Niekada nebijokite likti viena, nes jūs niekada ne viena.

Su meile.

Anantara das

Pasidalinkite su kitais!