Anantara das. Dienoraštis. Nebesuprantu, kur einu (II dalis)

pexels-photo-927022

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Udupis, Indija

Lapkričio 13 diena

Sveiki, mielieji. Vėl savaitės pradžia. Todėl linkiu, kad Jūs priimtumėte šią savaitę tokią, kokią kiekvienam iš Jūsų paruošė Viešpats.

Blogų dienų iš tikro nebūna. Į blogą ar gerą sąvokas, viską skirsto mūsų neramus protas. Iš tikro visos dienos ir visas gyvenimas yra nuostabus.

Sunkus gyvenimas būna tik todėl, kad mes, būdami prisirišę prie kūno koncepcijos bei negaudami ko trokštame, galvojame, kad tai ir yra blogai ir sunku. Tačiau realybėje mūsų kaip sielų tie „netekimai“ visiškai nepaliečia. Mes esame dvasinės būtybės ir jomis išliekame nepriklausomai, kas vyksta aplink mus.

Šiandien paskaitykime ankstesnio laiško autoriaus atsakymą ir dar kartą pabandykime jam padėti.

„Labai ačiū už Jūsų greitą atsakymą. Buvau labai nuklydęs nuo šeimos ir gyvenimo prasmės.

Mano gyvenimą valdo pinigai ir kuo daugiau jų siekiu, tuo mažiau jų turiu. Niekaip nesugebu to pakeisti.

Kaip man pradėti gerbti save ir kitus?

Kaip man laikytis savo duoto žodžio?

Kur man surasti mokytoją, kuris galėtų padėti?“

Atsakymas

1) Buvau labai nuklydęs nuo šeimos ir gyvenimo prasmės.

Dievas žmogui visada duoda galimybę pasitaisyti. Tiesiog bet kuriame gyvenimo etape galime visiškai pasikeisti. Taip ir pasireiškia mūsų laisva valia. Visada galime priimti sprendimą – gyventi kitaip. Gyventi – teisingai.

Net jeigu mes to nenorime, tai yra nenorime gyventi teisingai, Viešpats iš didelės meilės mums yra sukūręs visą karmos mechanizmą, kuris priverčia mus kentėti ir palaipsniui vis tiek grąžina į teisingą kelią. Tai vyksta per kančias, bet galutinis tų kančių tikslas, kad mes susimąstytume, kaip neteisingai gyvename.

Todėl tam, kad nustotumėte kentėti, pamatykite ir supraskite, kad turite šeimą, kad gyvenime esate jau ne vienas ir kad nešate atsakomybę ne tik už savo poelgius, bet ir už vaikų ateitį.

Visus šeimos klausimus aptarkite su žmona. Tada ir jai bus ramu, ir Jums.

Dėl gyvenimo prasmės, aš vakar jau rašiau. Žmogaus gyvenimo prasmė – susigražinti prarastus meilės santykius su Dievu. O tie santykiai susigražinami pradėjus tarnauti Dievui.

Kali amžiuje aukščiausia tarnystė Dievui – tai Jo šventų vardų giedojimas.

Šis giedojimas netrukdo nei darbui, nei šeimai, nei asmeniškai kuriam nors žmogui.

2) Mano gyvenimą valdo pinigai ir kuo daugiau jų siekiu, tuo mažiau jų turiu. Niekaip nesugebu to pakeisti.

Pinigai – tai tas „Dievas“, kuriam šiuolaikiniai žmonės paaukoja savo gyvenimą.

Krikščioniškoje tradicijoje pirmajame Dievo įsakyme skelbiama: Neturėk kitų Dievų, tik mane vieną.

Jus valdo pinigai, kitus kažkas kitas, tai ir yra tai, kas mus kankina ir neleidžia laimingai gyventi.

Pinigai kiekvienam iš mūsų jau yra paskirti nuo gimimo. Paskirti pagal karmos dėsnį. Ir daugiau negu Jums skirta Jūs jų nepaimsite, kad ir kiek stengsitės.

Pats patyrinėkite savo gyvenimą. Dedate daug pastangų ir matote, kad pinigai kaip neateina, taip neateina. Tai ar nuo Jūsų pastangų priklauso jų kiekis? Ne?

Juk daugybė žmonių nuo ryto iki vakaro sunkiai dirba ir taip pat neturi pinigų. Kodėl?

Nepriklauso pagal likimo dėsnius. Praeityje tie žmonės buvo gobšūs ir pavydūs. Ir, pagal karmos dėsnius, jiems jie nepriklauso, nes dar labiau didėtų gobšumas.

Taip yra ir su Jumis. Jeigu turėtumėte daugiau pinigų, pridarytumėte dar daugiau kvailysčių ir dar labiau apsunkintumėte savo gyvenimą.

Pinigai ateina tada, kai pasikeičia sąmonė. Kai suprantate, kam jie skirti, ką su jais reikia daryti.

Pinigus reikia panaudoti žmonių gerovei: gydyti, šviesti, vesti pas Dievą.

O Jūs, turėdamas daug pinigų, išpuikstate. Manysite, kad esate labai protingas, pradėsite didžiuotis ir į kitus žiūrėti iš aukšto. Pradėsite leisti pinigus azartiniams žaidimams, o tai yra pati didžiausia nuodėmė pinigų atžvilgiu.

Juk pinigai – tai Dievo energijos forma. O neteisingai naudojant Dievo energiją, ji pasitraukia.

Kaip viską pakeisti?

Aš jau rašiau praeitame laiške. Ar daug turite pinigų, ar mažai, Jūs turite aukoti. Aukoti reikia kiekvieną mėnesį. Taip Jumyse neaugs gobšumas ir pradėsite vertinti pinigus, nes suprasite, kad į juos įdėjote dalį savo gyvenimo. Ir tada pamatysite, kad laimingam gyvenimui jų užtenka tiek, kiek gaunate.

Laimė nepriklauso nuo pinigų kiekio. Žmonės naiviai galvoja, kad jeigu turės daugiau pinigų, jie bus laimingesni. Naivu. Proporcingai pinigų kiekiui, didėja ir problemos.

3) Kaip man pradėti gerbti save ir kitus?

Reikia save priimti tokį, koks esate. Nei geresnį, nei blogesnį. Pamatykite savo trūkumus ir juos taisykite. Visas gyvenimas skirtas Jums ir man, kad užsilopytumėme visas skyles, esančias mūsų sąmonėje.

Tapkite Dievo tarnu, tada niekada ir niekur nepražūsite. Jeigu save laikysite aukščiau už kitus, tai visada reikės su kažkuo kautis.

Kaip gerbti kitus?

Priimkite juos tokius, kokie jie yra ir viskas. Tai ir yra kito žmogaus pagarba.

Nebandykite keisti kitus, nes taip vėl kariausite su visu pasauliu.

Keiskite save ir tik save. Tada keisis visas pasaulis aplink Jus.

Mokykitės tarnauti visiems, kas yra aplink Jus ir Jūsų ieškos visi darbdaviai.

4) Kaip man laikytis savo duoto žodžio?

Kol kasdien nesimelsite, maja – iliuzija Jus nuolat nutems kažkur į šoną.

Kasdieninė malda, ryte, tuo pačiu laiku, Jus taip sustiprins, kad įveiksite visus savo vidinius priešus. Kito vaisto nėra.

Raskite kiekvieną rytą bent vieną valandą laiko pasimelsti ir Jūsų gyvenime viskas pradės keistis.

Melskitės pakankamai garsiai, kad girdėtumėte tai, ką sakote. Nepabaikite anksčiau ar greičiau, nes taip neišugdysite savo valios.

Melskitės nuoširdžiai ir Jūsų širdis tikrai apsivalys.

5) Kur man surasti mokytoją, kuris galėtų padėti?

Šalia kiekvieno mūsų yra daug mokytojų. Kiekvienas Jūsų darbdavys – Jūsų mokytojas. Jūsų žmona – pagrindinė mokytoja kiekvieną dieną. Jūsų vaikai – taip pat Jūsų mokytojai.

Mokytojas – tai tas, kuriam Jūs galite atverti savo širdį. Tas, kuriam galite patikėti savo slapčiausius norus. Tas, kuriam iš Jūsų nieko nereikia. Tas, kuris nori, kad Jūs būtumėte tiesiog laimingas. Tas, kuris pats gyvena pagal aukščiausius dvasinius principus.

Paklauskite savo širdies, kur Jūsų mokytojas ir ji atsakys.

Su meile.

Anantara das