Anantara das. Dienoraštis. Nebesuprantu, kur einu (I dalis)

write-593333_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Udupis, Indija

Lapkričio 12 diena

Paskaitykime visi kartu ir pabandykime padėti dar vienam geram žmogui.

„Sveiki, Anantara das. Tikriausiai Jums nedažnai rašo vyrai. Pirma tema: darbas. Mano gyvenimas darosi nevaldomas. Viename darbe dirbau šešis metus, kol galiausiai man sumažino atlyginimą. Aišku, įsižeidžiau ir susiradau darbą už didesnį atlyginimą kitame mieste. Pradirbau vos du mėnesius. Sunku buvo vadovauti personalui. Tada mane atleido. Jaučiausi labai blogai, nes iki tol gyvenime to niekada nebuvo. Aš juk vyras, turiu išlaikyti šeimą. Po savaitės pradėjau dirbti savo mieste naujame darbe. Bet jau pirmą mėnesį man ten nepatiko, dirbau tik dėl pinigų. Po penkių mėnesių mane atleido. Mėnesį pailsėjau ir susiradau darbą kitame mieste. Tik dabar reikėdavo ten likti visą savaitę. Po penkių mėnesių pats nusprendžiau išeiti. Paskutinis darbdavys grasina man ir mano šeimai dėl to, jog išėjau nepabaigęs darbo, sako, kad aš jam skolingas. Nors yra atvirkščiai. Visa tai suprasčiau, jei bučiau blogas darbuotojas ar neatsakingas, tačiau esu savo srities žinovas. Negaliu suprasti, kodėl tai vyksta, kodėl pritraukiu tokius darbdavius? Kuo toliau, tuo baisiau. Ar taip yra todėl, kad renkuosi darbus pagal atlyginimo dydį, nežiūrėdamas nei šeimos, nei kur įsidarbinu. Antra tema: šeima. Turiu nuostabią šeimą. Puikią žmoną ir du vaikus. Žmona paskutinius metus dažniau rėkia nei šneka su manimi. Po visų įvykių, susijusių su darbu, aš irgi esu save nuvertinęs, dažnai atsakau taip pat ir pykstamės. Vaikai tai mato ir man dėl to neramu. Daug kartų sau pažadėjau, jog jei rėkia žmona, reiškia ji neišsišnekėjusi, paklausysiu ramiai ir praeis, tačiau dažnai neišlaikau ir atsakau atgal, rėkimu. Jaučiu, kad žmona pradeda manęs negerbti. Vaikai tai mato ir aš pergyvenu, kokį sūnų užauginsiu. Pradėjau vengti priiminėti sprendimus šeimoje. Vis klausiu žmonos, ką darome. Taip, ji tikrai protinga ir išmintinga. Dažnai net klausiu, ką man daryti. Aišku, per penkis mėnesius jai teko daug dirbti, nes aš dažnai išvažiuodavau. Aš kartais žiūriu į ją ir nesuprantu: ji tokia sąžininga, besilaikanti savo žodžio, drąsi, žinanti, ko nori ir t. t. Man būti tokiam trumpą laiką lengva, bet visada – atrodo misija neįmanoma. Vaikai dažnai linkę neklausyti. Tiesiog noriu sužinoti, ką gyvenime darau blogai, kad taip rituosi žemyn?“

Atsakymas

Laiškas geras, tačiau šiek tiek pavėluotas. Labai smagu, kad šis vyras ryžosi nors kartą gyvenime prabilti, nes toks jo gyvenimas įvarė jį į kampą.

Pats laiško pavadinimas: „Nebesuprantu kur einu“ rodo, kad žmogus nebesuvaldo savo gyvenimo. Tokiu atveju geriausia sustoti, apmąstyti, pasitarti ir tik tada kažką pradėti daryti.

Dėl darbo.

Pirmas dalykas, kurį reikia suvokti – mes gyvename ne dėl to, kad mūsų gyvenime darbas būtų svarbiausias tikslas.

Mes gyvename tam, kad pažintume save, suprastume savo amžiną prigimtį, užmegztume amžinus ir prarastus santykius su Dievu ir po mirties sugrįžti į dvasinį pasaulį.

Antras dalykas, kurį turite išmokti padaryti, tai susidėlioti dienotvarkę. Jeigu jos nebus, tai darbas ar kita veikla Jus įtrauks į sūkurį ir galiausiai Jus sumals.

Štai kokia Jūsų kaip vyro turėtų būti dienotvarkė:

Keltis: 5–6 valandą.

Melstis: mažiausiai valandą.

Pasportuoti ar padaryti jogos pratimus.

Papusryčiauti.

Eiti į darbą.

Pareiti iš darbo ir pabūti su vaikais bei žmona. Eiti pasivaikščioti, paskaityti knygas, pažiūrėti dvasingus filmukus su vaikais. Kartu valgyti vakarienę.

Pabūti vienam – pusvalandį, valandą prieš miegą, kad nurimtų protas, kad susidėliotumėte kitos dienos planą.

Eiti miegoti – 22 valandą.

Jeigu darbas baigiasi vėlai vakare, tai tada visi užsiėmimai persikelia į rytą. Tada reikia vėliau keltis ir viską, ką reikėtų padaryti vakare, daryti ryte. Bet kokiu atveju vis tiek reikia kasdien melstis, mankštinti kūną, dirbti, žaisti su vaikais, išklausyti žmoną.

Toliau. Žmogaus darbas ir gyvenimas negali susitelkti vien tik į pinigus.

Pinigai reikalingi, tačiau, jeigu pradedame gyventi dėl pinigų, tampame pinigų vergais. Jie padaro mus pavyduoliais ir gobšiais žmonėmis.

Pirma, ką turite išmokti, kiek beturėtumėte ar, atrodo, visai neturėtumėte pinigų, kiekvieną mėnesį aukokite. Jeigu neaukosite, tai jų tikrai niekada nebus gana. Aukokite tik dvasiniams dalykams.

Antra. Darbą rinkitės ne pagal aukščiausią atlyginimą. Už aukščiausią atlyginimą, daugiausiai reikia ir dirbti. Niekur nemoka daugiau negu priklauso. Daug moka, daug ir reikalauja. Šiame gyvenime viskas yra suskaičiuota. Tie, kas kuria verslą, moka ir skaičiuoti bei išsireikalauti.

Išmokite geriau skaičiuoti tuos pinigus, kuriuos uždirbate ir parnešate į namus. Tuos pinigus skaičiuokite kiekvieną dieną. Skaičiuokite kiekvieną savo krauju uždirbtą euro centą. Esmė ne kiek uždirbate, esmė, kiek sutaupote. Jeigu neleisite pinigų ten, kur nereikia, tai nereikės taip sunkiai dirbti ir vėliau pykti ant viso pasaulio.

Užveskite su žmona šeimos išlaidų sąsiuvinį ir abu kasdien rašykite visas išlaidas. Tarkitės dėl kiekvieno pirkinio, dėl kiekvienos išvykos, kurioje viskas kainuoja. Supaprastinkite savo gyvenimą.

Žinote, kaip žmonės gyvena Indijoje?

90 % savo pajamų taupo, o iš 10 % gyvena.

Darbas turi būti pakankamai arti, kad kiekvieną dieną galėtumėte pareiti į namus miegoti, o ne kažkur važiuotumėte į kitus rajonus. Taip Jūs pavargsite pats ir nuvarginsite šeimą.

Jeigu kasdien nesimelsite, negausite tos dvasinės jėgos, kuri padėtų atlaikyti darbo ir šeimos naštą.

Tada Jums reikės kitokių įkvėpimo šaltinių: alkoholio, narkotikų, žaidimų automatų, draugų, merginų ir dar kažko, kol, be abejo, po to vėl krisite žemyn.

Nebekeiskite daugiau darbų, kitaip susikursite nepastovaus žmogaus reputaciją. Tada jus žinos, kaip nepastovų žmogų „keliautoją“ ir rimto darbo nebegausite.

Jei keisite darbus, išsivystys nepasitikėjimas savimi.

Darbdavius pritraukiate pagal savo charakterį. Koks Jūs, tokie ir darbdaviai. Jūs parodote savo teises, jie irgi parodo. Kas laimi? Niekas. Pralošia visi. Jūs netenkate darbo, jie vadovo.

Ką reikia daryti?

Reikia visur eiti ir kalbėtis. Dėl didesnio atlyginimo, dėl išeiginių, dėl sunkumų, dėl inovacijų ir dėl kitų klausimų.

Jūs turite išmokti žmogiškai, nuoširdžiai su visais kalbėtis.

Todėl, kol esate jaunas, dirbkite su savo charakteriu. Kitaip Jūs pats save ir nukankinsite.

Kaip dirbti su savo charakteriu?

Kasdien turite melstis. Malda – geriausias būdas pakeisti savo charakterį.

Turite bendrauti su gero charakterio žmonėmis, tada ir pats tokiu tapsie.

Turite rasti dvasinį mokytoją, su kuriuo galėtumėte aptarti svarbiausius savo gyvenimo žingsnius, tai duotų Jums įkvėpimą. Kol kas Jūs esate vienišius. Dėl to ir sunku.

Dėl žmonos.

Žmona rėkia, nes Jūs jos negirdite.

Kasdien turite skirti laiko ją išklausyti. Kasdien. Jei neišklausote, tai nevalgykite tą dieną maisto.

Skirkite jai laiko ir ji nerėks. Juk mažas vaikas irgi rėkia. Kodėl jis rėkia? Nes šlapias, skauda, nori valgyti… Ir tada mama arba tėtė eina prie jo ir ramina.

Taip ir Jūs kasdien turite eiti prie žmonos ir ją raminti. Jai reikia Jūsų dėmesio.

Vaikai neklauso, kai Jūs neklausote žmonos, o ji – Jūsų. Taip gaunasi užburtas ratas. Žmona negerbia Jūsų, nes Jūs irgi negerbiate jos, nes Jums visada atrodo, kad Jūs viskuo pasirūpinate.

Jūs turite kartu eiti į vieną tikslą, o ne po vieną atskirai.

Nieko blogo, kad Jūs atsiklausiate žmonos, ką daryti. Tačiau geriau būtų, jeigu ir Jūs pradėtumėte galvoti. Jei kažką sugalvojate, tai galite pasidalinti ir su žmona. Moterys turi intuiciją ir jos dažnai išjaučia į kur veda viena ar kita mintis.

Niekada nesiginčykite su žmona ir nešaukite ant jos, geriau prieikite ir ją apkabindamas nuraminkite.

Pabandykite kartu kasdien pasimelsti. Jeigu kartu melsitės, kartu melsis ir vaikai. Tada Jūsų šeima bus tvirta. Tada Jūsų šeimoje apsigyvens Sėkmės deivė Lakšmi. Tada pas Jus sugrįš pinigai, sėkmė ir sveikata. Jeigu pyksitės, šeimoje gyvens tik demonai. Ir jie tada abu jus suės.

Sekmadieniais eikite į bažnyčią ar šventyklą. Nesėdėkite šią dieną namuose. Ją reikia paskirti apsivalymui.

Todėl po ilgo pamokymo reziumuojame.

Užsirašykite ant popieriaus savo šeimos gyvenimo tikslus. Pasitarkite su žmona.

Pasiskaičiuokite, kiek Jums reikia pinigų mėnesiui ir vėl pradėkite ramiai dirbti. Jeigu Jūs išlaidus, tegul pinigai būna pas žmoną, o ji kasdien pateikia ataskaitas.

Jeigu žmona išlaidi, tai pinigai tegul būna pas Jus. Tačiau kasdien rodykite jai, kiek šeimos biudžete yra pinigų.

Pagalvokite, gal jau turite gyvenimo patirties, kad galėtumėte pradėti savo verslą. Tai irgi duoda naują postūmį gyvenime, naują impulsą ir naujų jėgų. Galite pradėti dirbti vienas nuo kažko labai mažo, kad tik užtektų pragyventi šeimai.

Sąžiningai dirbant viskas ateina palaipsniui.

Aš linkiu Jums tik sėkmės.

Su meile.

Visada galite su šeima apsilankyti pas mane.

Anantara das