Anantara das. Dienoraštis. Mirtina liga (I dalis)

silhouette-1082129_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Udupis, Indija

Lapkričio 17 diena

Sveiki, mielieji, paskaitykime šiandien dar vieną laišką. Jame aprašoma situacija, kurioje gali atsidurti mums patys artimiausi žmonės.

„Laba diena, Anantara. Nesu Jūsų mačiusi gyvai, bet tik Jūs išgelbėjote mano santuoką nuo skyrybų. Tai buvo praeitų metų vasarą. Vienas žmogus pasakė man, kad paklausyčiau Jūsų paskaitų. Aš klausiausi vairuodama su ausinemis ir žinokit, ir verkiau, ir juokiausi, ir jau daugiau nei metus aš jų klausau ir keičiuosi. Ačiu Jums. Jūs mane įkvepiate ir padejote pamatyti Dievo prisilietimus kiekvienoje dienoje, Jūs patariate man, nors to ir nežinote.

Turiu klausimą ir prašymą. Mano tėčiui prieš savaitę išoperavo smegenų auglį. Ištyrė ir diagnozavo 4 stadijos vežį. Daktarų prognozės – metai ir pora mėnesių, chemija. Mama prislėgta, tėtis nežino ir ji nenori jam to pasakyti, kad visiškai nepalūžtų. Jis visą gyvenimą daug dirbo, praktiškai darboholikas, kiek pamenu, jis arba dirbdavo, arba išgerinėjo. Jis geras žmogus. Kaip aš galiu padėti savo mamai, kad jai būtų lengviau išgyventi tokią prognozę? Kaip padėti tėčiui? Jis dabar jaučiasi atsigavęs ir vėl nori dirbti, tačiau jam jau ruošiasi pasakyti, kad jis nebegalės. Kaip padėti jam išgyventi tas dienas? Tikiuosi vieną dieną Jus pamatyti ir apkabinti. Ačiū, kad esate ir linkiu Jums laimės.“

Atsakymai

Pirma laiško dalis tikrai džiuginanti ir įkvepianti, kadangi ši moteris pradėjo keistis ir pasikeitė visas jos gyvenimas. Man tikrai gera, kad susitvarkė šeimyninis šios moters gyvenimas.

Antra laiško dalis.

1)    Mano tėčiui prieš savaitę išoperavo smegenų auglį. Ištyrė ir diagnozavo 4 stadijos vežį. Daktarų prognozės – metai ir pora mėnesių, chemija.

Smegenų vėžys – tai neteisingas mąstymas. Tai viso gyvenimo burbėjimas prieš pasaulį, prieš šio pasaulio netobulumą, tai nepriėmimas kasdieninės Viešpaties valios.

Jūsų tėčiui visą gyvenimą atrodė, kad viskas turi būti ne taip. Jis reikalavo iš pasaulio, tačiau pats nesikeitė.

2)    Mama prislėgta, tėtis nežino ir ji nenori jam to pasakyti, kad visiškai nepalūžtų. Jis geras žmogus. Kaip aš galiu padėti savo mamai, kad jai būtų lengviau išgyventi tokią prognozę?

Mamą, žinoma, gąsdina ateities baimė, kad ji gali likti viena. Kai žmonės išgyvena visą gyvenimą kartu, jie vienas prie kito pripranta. Tada daugelį ta kasdienybė, rutina tenkina, nes žinoma viskas, kas bus rytoj. Tačiau gamtos dėsniai neleidžia mums amžinai čia užsibūti. Mums visiems yra duotas laikas, kiek galime gyventi šiame kūne ir šioje Žemėje.

Ką daryti dėl mamos, kad ji taip nebijotų to vienišumo?

a)    Turite kasdien paskambinti ir pakalbėti su ja, kad ji priprastų, jog ja rūpinasi dar kažkas be tėtės ir kad ji dar kažkam reikalinga.

b)    Jeigu jūs turite brolių ar seserų, jie irgi turi paskambinti kelis kartus per savaitę.

c)    Bent kartą per mėnesį reikia aplankyti savo mamą, jeigu negyvenate užsienyje.

d)   Jeigu mama neturi, nupirkite jai rožančių, kad ji kasdien pradėtų jį kalbėti.

e)    Nusivežkite mamą į bažnyčią ir prašykite, kad ji eitų į bažnyčią kiekvieną sekmadienį.

f)     Prašykite, kad mama kiekvieną sekmadienį eitų išpažinties. Išpažintis padės atverti skaudamą širdį klebonui ir ji nebenešios tokio sunkumo, jai turi pasidaryti lengviau.

g)    Tegu kasdien klausosi Marijos radijo.

h)    Gali skaityti mano dienoraščius internete. Ji pradės suprasti, kad mes visi šioje Žemėje vargstame.

i)     Galite jai nuvežti mano knygas, tegul perskaito, ten yra daug parašyta apie mirtį.

j)     Pasakykite jai, kad jūsų tėtė niekada nemirs, nes jis yra siela – dvasinė substancija. O dvasinė substancija po mirties išlieka. Išlieka visa individuali esybė. Mama su tėte po mirties gali ir vėl susitikti.

k)    Galite mamą atvežti pas mane ir aš viską jai papasakosiu, kad ji nebijotų jūsų tėčio išėjimo.

l)     Dabar ji turi jį labai globoti, rūpintis, nebesipykti, kad atmintyje pasiliktų patys gražiausi paskutiniai gyvenimo momentai praleisti kartu.

m)  Ji turi gaminti tėtei valgyti, jie turi valgyti kartu, eiti kasdien kartu pasivaikščioti.

n)    Jeigu tėtė tikrai paliks kūną, tai reikia, kad kai jis išeis iš šio pasaulio, pabūtumėte su mama jos namuose tiek, kiek reikės laiko, kad ji priprastų prie tos aplinkos ir apsiprastų su miontimi, kad jai reikės gyventi be tėčio.

o)    Galima parsivežti į savo namus, kad ji lengviau išgyventų tą netektį.

p)    Tegul ji kiekvieną dieną meldžiasi. Maldoje ateis atgaiva.

Laukite tęsinio…

Anantara das. Svetainė: Anantara.lt

Redagavo Lina Šimelionytė