Anantara das. Dienoraštis. Kūno sveikata

person-731142_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Gegužės 24 diena

Vrindavanas, Indija

Sveiki, mielieji. Prieš kelias dienas gavau vieną laišką ir vakar jau buvau parašęs atsakymą, kai atėjo dar vienas tos pačios moters laiškas.

Tad šiandien parašiau atsakymą ir į antrą laišką. Jį talpinu savo dienoraštyje.

Paskaitykime.

„Mielas Anantara Das, aš ieškojau informacijos. Šia liga susergama nuolat kritikuojant save bei kitus. Žmonės, kenčiantys skausmą sąnariuose, visada ir visur stengiasi būti „tobuli“ ir nori, kad aplinkinis pasaulis taip pat būtų tobulas. Jiems tai tampa – nepakeliama našta. Tokių žmonių mintyse labai daug prievartos, jie nemyli savęs ir jaučia, kad pasaulis jų nemyli taip pat. Gyvenimas jiems atrodo sunkus ir nepakeliamas. Jiems atrodo, kad ant jų užgriuvo pernelyg sunki našta, tačiau tą nepakeliamą našta jie sau užsiverčia patys.

Reumatikai labai kritiškai nusiteikę aplinkinių atžvilgiu. Kad ir kaip baisiai beskambėtų, kiekviename sakinyje galiu rasti save.

Prašau jūsų padėti man. Net nežinau, nuo ko pradėti? Kaip pradėti pamilti save ir nustoti save graužti? Tikrai esu jauna ir nenoriu daugiau taip gyventi! Tikrai manau, jog yra išeitis iš šito užburto rato. Labai ačiū jums už atsakymą.“

Atsakymas

 1. Aš ieškojau informacijos. Šia liga susergama nuolat kritikuojant save bei kitus. Žmonės, kenčiantys skausmą sąnariuose, visada ir visur stengiasi būti „tobuli“ ir nori, kad aplinkinis pasaulis taip pat būtų tobulas. Jiems tai tampa – nepakeliama našta. Tokių žmonių mintyse labai daug prievartos, jie nemyli savęs ir jaučia, kad pasaulis jų nemyli taip pat. Gyvenimas jiems atrodo sunkus ir nepakeliamas. Jiems atrodo, kad ant jų užgriuvo pernelyg sunki našta, tačiau tą nepakeliamą našta jie sau užsiverčia patys.

Aš jau parašiau, kokios yra artrito priežastys, kurios konkrečiai liečia Jūsų atvejį. Jūs dar atradote tai, kas Jums irgi būdinga. Paieškojus dar daugiau priežasčių, jų tikrai rastume dar. Bet tikriausiai svarbiausia, kad Jūs atradote tai, dėl ko esate dabartinėje padėtyje. Tai svarbiausia.

 1. Reumatikai labai kritiškai nusiteikę aplinkinių atžvilgiu. Kad ir kaip baisiai beskambėtų, kiekviename sakinyje galiu rasti save.

Taip, reumatikai norėtų apsukti situacija savaip, norėtų pakeisti kitus, tačiau jiems pirmiausia reikia mokytis nuolankumo ir kantrybės ir keisti ne kitus, o save.

Jiems reikia mokytis priimti kiekvieną žmogų su savo pasauliu ir kartu priimti save.

Kai jie to nepriima, tada patys sau sukelia skausmą.

3. Prašau jūsų padėti man. Net nežinau, nuo ko pradėti?

 1. Pradėkite nuo to, kad kelsitės kiekvieną dieną iki 6.00 ryto ir kiekvieną dieną eisite miegoti iki 22.00 val.
 2. Kiekvieną rytą ir vakarą nusimaudykite po šiltu dušu.
 3. Nevalgykite šalto ir vakarykščio maisto.
 4. Negerkite šaltų gėrimų.
 5. Nesėdėkite ant betono, asfalto ar akmens.
 6. Nesimaudykite šaltame vandenyje.
 7. Negerkite vandens bent valandą po valgio.
 8. Nevalgykite konservuoto ir šaldyto maisto.
 9. Visą maistą gaminkitės pati.
 10. Nevalgykite aštraus, sūraus, saldaus ir rūgštaus maisto.
 11. Nevalgykite kukurūzų, kvietinių ir avižinių kruopų.
 12. Nevartokite citrusinių vaisių.
 13. Konkrečiu atveju reikėtų žiūrėti, kokia Jūsų kūno konstituciją ir ką Jums galima valgyti ir ko ne. Bet bent pradžioje reikėtų pradėti nuo to, ką aš surašiau.
 14. Turite pradėti kiekvieną dieną melstis. Taip bent kiek nuraminsite savo protą.

4. Kaip pradėti pamilti save ir nustoti save graužti?

Meilė sau – tai priėmimas savęs tokios, kokia esate.

Meilė sau – tai suvokimas, kad esate Dievo vaikas.

Meilė sau – tai savo sugebėjimų panaudojimas tarnystįje Dievui ir kitoms sieloms.

Meilė sau – tai suvokimas, kad Jus labiausiai myli Dievas ir Jis nori, kad Jūs būtumėte laiminga darydama gerą kitiems.

Meilė sau – tai pastebėjimas, kad Dievas Jus yra apdovanojęs įvairiais turtais, kurie yra visiškai skirtingi nuo kitų žmonių. Jūs turite unikalų kūną, kuris skiriasi nuo kitų moterų. Jūs turite visiškai kitokias akis, negu kiti žmonės. Jūsų balsas – vienintelis toks Visatoje. Ir Jūs visiškai skirtinga nuo kitų. Argi Jums to maža?

 1. Tikrai esu jauna ir nenoriu daugiau taip gyventi! Tikrai manau, jog yra išeitis iš šio užburto rato. Labai ačiū jums už atsakymą.

 Aš Jums dar laiško pradžioje rašiau, kad turite visiškai pakeisti savo gyvenimą.

Dabar tam jau pribrendo Jūsų norai. Tačiau pats sunkiausias dalykas yra ne norėti, bet padaryti.

Daug kas svajoja apie gyvenimo pokyčius. Kai kurie kalba apie gyvenimo pokyčius.

Bet mažai yra tų, kurie tai daro.

Viskas Jūsų rankose.

Pasirašykite savo gyvenimo planą ir kai grįšiu į Lietuvą, ateikite pas mane.

O iki tol, tai tikrai turite ką veikti.

Aš linkiu Jums pasveikti.

Su meile!

Jūsų tarnas

Anantara das