Anantara das. Dienoraštis. Kaip vėl tapti moterimi?

view-2162026_960_720m

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Gegužės 19 diena
Vrindavanas, Indija

Sveiki, mielieji. Kasdien aš sulaukiu įvairiausių klausimų, kuriuose Jūs prašote patarimų. Aš ne visada spėju ir atsakyti. Kartais atsakau praėjus ir visam mėnesiui ar daugiau. Todėl, jeigu nesulaukiate atsakymo, parašykite dar kartą.

Šiandien mes mokysimės labai svarbios gyvenimo pamokos – moteriškumo.

Pirmiausiai paskaitykime laišką.

„Ačiū už Jūsų laiką, skirtą šiam laiškui.  Pradžioje galvojau pasiteirausiu apie mūsų šeimos likimą. Man diagnozuotas nevaisingumas, mano brolio draugei kiaušidžių vėžys ir panašu, kad mano tėvams neskirta tapti seneliais, perduoti savo patirtį ir meilę anūkams.

Tačiau pradėjus rašyt iškilo klausimas: kaip man vėl tapti moterimi?

Kiek save pamenu mažą, jauną – labai norėjau, kad mane mylėtų.

Virstant mergina, jauna moterimi tas jausmas tik stiprėjo ir nesulaukė atsako. Tik dabar ieškodama atsakymų aš suprantu, kad tose meilės paieškose buvo labai daug agresijos, kuri tiesiog stumdavo žmones nuo manęs. Tuo metu, deja, vidinis augimas buvo menkas ir neužteko išminties sustot ir pradėt ieškot atsakymų.

Aš tiesiog dariausi arogantiška, pikta, sarkastiška, vyriška. Likimas rado savus būdus, kaip priverst atsipeikėti ir pradėt ieškot kelio į šviesą. Po kiek laiko aš gavau palaiminimą – sutikau savo dabartinį vyrą. Jis labai švelnus, geras, šviesus žmogus. Jo gyvenimo greitis visiškai nesutampa su manuoju.

Kai nutarėme ieškoti namų, buvo labai daug pykčių dėl jo neveiklumo ir galiausiai butą suradau aš. Prasidėjus paieškoms pradėjo streikuoti mano moteriškos funkcijos ir mums įsikėlus į naujuosius namus, po mėnesio, man nustatė nevaisingumą.

Man, būnant 35 metų, buvo nustatyta ankstyvoji menopauzė. Mes išbandėm įvairiausius papildus ir netradicinės medicinos gydymus, kreipėmės į įvairius dvasininkus ir gyduolius. Niekas nepadėjo. Tik labai įstrigo vienos gyduolės žodžiai: vyrai juk vaikų negimdo. Sunkiausia, kad aš taip pat tai jaučiu.

Jei žiūrėtume tą bendrą pragmatišką mūsų šeimos paveikslą – aš esu parnešanti namo liūto dalį ir laviruojanti šeimos laivo galą. Labai dėl to pergyvenu. Pradėjau klausytis vedinių paskaitų, skaityti knygas, bet jaučiu kaip viduje trūksta to moteriško pajautimo. Jaučiu, kaip mano vyriška agresija užgriūna vyrą kaltinimų banga ir kaip jis tampa dar moteriškesnis. Patarkit, kaip man vėl tapti moterimi, kuri palaiko savo vyro augimą, kuriai likimas leidžia tapti motina?“

Atsakymas

 1. Ačiū už Jūsų laiką, skirtą šiam laiškui. Pradžioje galvojau pasiteirausiu apie mūsų šeimos likimą. Man diagnozuotas nevaisingumas, mano brolio draugei kiaušidžių vėžys ir panašu, kad mano tėvams neskirta tapti seneliais, perduoti savo patirtį ir meilę anūkams.

Sveiki. Neturėti vaikų – tai, matyt, Jūsų giminės karma ir Jūsų taip pat, nes, kaip sakote, negalite turėti vaikų nei Jūs, nei Jūsų brolio draugė. Tačiau tiek Jūs, tiek brolis galite įsivaikinti kūdikį ir jį užauginti. Taip, žinoma, tas kūdikis nepabus Jūsų ar brolio draugės įsčiose, tačiau jis visada gali būti Jūsų širdyje. Todėl tą motinystės aspektą tikrai galite realizuoti.

Per amžių amžius tai buvo praktikuojama, kadangi iš tikro bet koks vaikas, tai anksčiau daug kartų gyvenęs žmogus.

Kūdikis ateina į mūsų gyvenimą – mokytis mylėti. Ir mes jį vadiname savo vaiku, tik šį gyvenimą. Kitą gyvenimą jis gims kitoje šeimoje ir ten kiti tėvai jį vėl vadins savo vaiku.

Trečią gyvenimą tas kūdikis gims dar kitoje šeimoje ir taip toliau, ir toliau, kol jis grįš į dvasinį pasaulį, kur jo vienintelis tėvas bus pats Dievas.

Mes beveik visi šiame pasaulyje nesuvokiame, koks iš tikro yra žmogaus gyvenimas ir ką reikia daryti.

Aš galiu supažindinti Jus su keliomis šeimomis, kurios augina ne vieną įsivaikintą vaiką ir jie laimingai gyvena.

Viena mama turėjo tokį stiprų troškimas įsivaikinti ir užauginti berniuką, kad jos krūtyse atsirado net pienas, nors tuo metu ji nebuvo nei pastojusi, nei pagimdžiusi.

Tiesiog moteris gali taip stipriai trokšti būti mama ir tada, iš meilės kūdikiui, atsiranda net pienas.

 1. Tačiau pradėjus rašyt iškilo klausimas: kaip man vėl tapti moterimi?

Tik nuo Jūsų priklauso, kuo Jūs tapsite. Fiziologiškai Jūs jau nuo gimimo esate moteris, tačiau kituose gyvenimo aspektuose pasireiškia vyriškas charakteris, kuris Jums ir neleidžia atsipalaiduoti ir pasijausti ginamai bei globojamai.

Tai irgi ištaisoma.

Šiaip viskas ištaisoma, jeigu mes įdedame pastangas vardan pokyčių.

 1. Kiek save pamenu mažą, jauną – labai norėjau, kad mane mylėtų.

Mes visi norime, kad mus mylėtų, tačiau visi skirtingai suvokiame, kaip mus turi mylėti.

 1. Virstant mergina, jauna moterimi tas jausmas tik stiprėjo ir nesulaukė atsako. Tik dabar ieškodama atsakymų aš suprantu, kad tose meilės paieškose buvo labai daug agresijos, kuri tiesiog stumdavo žmones nuo manęs. Tuo metu, deja, vidinis augimas buvo menkas ir neužteko išminties sustot ir pradėt ieškot atsakymų.

Jūs pati atsakėte, kad Jūsų meilė nesulaukė atsako. Ir kai suaugusieji mūsų neapsaugo, nepatenkina mūsų troškimų, tada mes patys mokomės kabintis į gyvenimą, patys ieškome meilės, nežiūrint į tai, kokias tam naudojame priemones ir būdus.

 1. Aš tiesiog dariausi arogantiška, pikta, sarkastiška, vyriška. Likimas rado savus būdus, kaip priverst atsipeikėti ir pradėt ieškot kelio į šviesą. Po kiek laiko aš gavau palaiminimą – sutikau savo dabartinį vyrą. Jis labai švelnus, geras, šviesus žmogus. Jo gyvenimo greitis visiškai nesutampa su manuoju.

Kai moters niekas negina ir jai reikia pačiai integruotis į visuomenę, tada ji natūraliai vyriškėja, nes reikia bendrauti su vyrais, spręsti problemas, kuriose reikia vyriško charakterio, dirbti vyrišką darbą ir panašiai.

 1. Kai nutarėme ieškoti namų, buvo labai daug pykčių dėl jo neveiklumo ir galiausiai butą suradau aš. Prasidėjus paieškoms pradėjo streikuoti mano moteriškos funkcijos ir mums įsikėlus į naujuosius namus, po mėnesio, man nustatė nevaisingumą.

Švelnumas yra giliai Jūsų viduje ir Jūs visada jo ieškojote, todėl natūraliai išorėje suradote dabartinį savo vyrą.

Jūsų vyras – tai Jūsų vidus.

 1. Man, būnant 35 metų, buvo nustatyta ankstyvoji menopauzė. Mes išbandėm įvairiausius papildus ir netradicinės medicinos gydymus, kreipėmės į įvairius dvasininkus ir gyduolius. Niekas nepadėjo. Tik labai įstrigo vienos gyduolės žodžiai: vyrai juk vaikų negimdo. Sunkiausia, kad aš taip pat tai jaučiu.

Jeigu tikrai neįmanoma susilaukti vaikų, tada reikia tiesiog mokytis šią situaciją priimti.

Aš jau rašiau, kad galite įsivaikinti vaiką.

Galite savo jausmus mylėti, rūpintis, globoti nukreipti į Dievą.
Ir tada gausite tą patį skonį ar net aukštesnį, kokį gautumėte turėdama savo vaiką.

 1. Jei žiūrėtume tą bendrą pragmatišką mūsų šeimos paveikslą – aš esu parnešanti namo liūto dalį ir laviruojanti šeimos laivo galą. Labai dėl to pergyvenu. Pradėjau klausytis vedinių paskaitų, skaityti knygas, bet jaučiu kaip viduje trūksta to moteriško pajautimo. Jaučiu, kaip mano vyriška agresija užgriūna vyrą kaltinimų banga ir kaip jis tampa dar moteriškesnis. Patarkit, kaip man vėl tapti moterimi, kuri palaiko savo vyro augimą, kuriai likimas leidžia tapti motina?

Moteris moterišką energiją turi vystyti trijuose lygmenyse:

 1. Fiziniame.
 2. Psichiniame.
 3. Dvasiniame.

Moteriškumo ugdymas fiziniame lygmenyje

 1. Visada dėvėkite tik sukneles ir sijonus. Net namuose – suknelė arba sijonas. Geriausiai ilgos suknelės ir ilgi sijonai, kad į Jus niekas nemedituotų, kaip į seksualinį objektą.
 2. Avėkite moteriškus batelius, basutes. Venkite dėvėti vyriškos formos batų.
 3. Auginkite ilgus plaukus. Juos iki 50–100 kartų šukuokite kiekvieną dieną. Tai nuramins Jūsų protą. Susišukavusi juos susipinkite ar susiriškite. Nevaikščiokite palaidais plaukais.
 4. Nešiokite papuošalus ir kitus moteriškus aksesuarus.
 5. Jeigu reikia pasidažyti, pasidažykite, tačiau neturite atrodyti iššaukiančiai.
 6. Nevartokite alkoholio ir nerūkykite.
 7. Pati namuose gaminkite maistą, gražiai serviruokite stalą ir kasdien su vyru kartu valgykite.
 8. Kasdien tvarkykite namus. Galite visada prašyti vyro, kad toje ruošoje Jums padėtų.
 9. Auginkite gėles.
 10. Kvepinkite namus, kad jie kvepėtų natūraliais smilkalais arba eteriniais aliejais.
 11. Pati kvepinkitės tik eteriniais aliejais.
 12. Kasdien dėvėkite tik švarius rūbus.
 13. Kaskart pavalgius susiplaukite indus, nusivalykite stalą.
 14. Sodinkite daržoves, pasidarykite lauke gėlynus.

Moteriškumo ugdymas psichiniame lygmenyje

 1. Mokykitės kasdien viską išsipasakoti vyrui. Tegul jis išklauso apie visas Jūsų dienoje patirtas emocijas.
 2. Jums nereikia, kad vyras viską Jums pasakotų, o Jūs surinktumėte jo visus išgyvenimus į save. Jis turi rasti dvasinį mokytoją, kuriam irgi galėtų atsiskleisti.
 3. Jūs turite kasdien įkvėpti savo vyrą visų vyriškų pareigų atlikimui. Reikia jį pagirti ir paprašyti to, ko Jums tuo metu reikia.
 4. Mokykitės kasdien apkabinti savo vyrą ir pasakyti, kad jis pats geriausias.
 5. Darykite kasdien jogą arba pabėgiokite, pasivaikščiokite gamtoje.
 6. Gulėkite, sėdėkite arba eikite tik vyro kairėje pusėje.
 7. Kiekvienu svarbesniu klausimu klauskite vyro patarimo ir prašykite jo palaiminimo. Vyras turi išmokti priimti šeimoje sprendimus.
 8. Susidėliokite savo gyvenimo planą metams, penkeriems, dešimtmečiui, dvidešimt penkeriems metams ir galiausiai planą gyvenimo pabaigai. Tą planą susiderinkite su vyru, kad jis žinotų, ko Jūs norite ir apie ką svajojate.
 9. Kartu su vyru lankykitės koncertuose, spektakliuose, parodose. Kasdien kartu išeikite į lauką pasivaikščioti.
 10. Kvieskite į namus artimus Jūsų širdžiai žmones. Juos užimkite, vaišinkite, kalbėkitės.
 11. Raskite moterį ar moteris, su kuriomis galėtumėte draugauti ir moteriškėti.
 12. Klausykitės švelnios muzikos.
 13. Mokykitės groti, dainuoti, piešti. Visa tai irgi suteikia moteriškumą.
 14. Mokykitės skaniai gaminti. Maistas žmonių gyvenime daro stebuklus.
 15. Turite susikurti labai jaukius namus, kad jaustųsi, jog tuose namuose gyvena deivė.

Moteriškumo ugdymas dvasiniame lygmenyje

 1. Turite save matyti kaip Dievo tarnaitę.
 2. Įkurkite namuose altorėlį ir kasdien melskitės.
 3. Turite išmokti kasdien mažiausiai pusę valandos melstis. Tai padės Jums išvystyti moteriškas charakterio savybes: nuolankumą, švelnumą, gailestingumą, gerumą, atviraširdiškumą, paprastumą, kantrybę, atlaidumą.
 4. Kasdien klausykitės dvasinių mokytojų paskaitų.
 5. Priimkite į savo gyvenimą dvasinį mokytoją.
 6. Suraskite dvasiškai pažengusią dvasingą moterį, kuriai galėtumėte atverti širdį ir gauti dvasinių įkvėpimų.

Čia tik keletas patarimų moteriškumo tema.
Jūs turite tiesiog pasidaryti dienos planelį ir jo laikantis keliauti į save.
Jeigu norite, tą planą atsiųskite man ir aš pasakysiu ar ten viskas gerai.

Kasdien atlikdama savo pareigas Jūs turėtumėte tapti tobula ir laiminga.

Su meile!

Jūsų tarnas 
Anantara das