Anantara das. Dienoraštis. Kaip paleisti nuoskaudas ir vėl pamilti gyvenimą?

fingers-1834818_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Vrindavanas, Indija

Lapkričio 28 diena

„Laba diena, skaitau jūsų atsakymus, esu buvus jūsų paskaitose. Atrodo viskas taip aišku ir taip paprasta, bet gyvenu su didele vidine įtampa ir nerimu.

Prieš kelis metus patyriau didelį išgyvenimą, kuris mane pakeitė, manau negrįžtamai. Įtampą jaučiu net kūnu, perdėtas jautrumas viskam, nuolatinis nuovargis, baimės jausmas. Esu sunki sau pačiai, sunku pragyventi dieną, tai darau įdėdama dideles pastangas, nes esu reikalinga savo šeimai. Po patirto streso atsirado ir gerų pokyčių: stiprus atjautos jausmas, išmokau mylėti savo vaikus, jiems tarnauti, mokausi mylėti ir tarnauti vyrui, negaliu abejingai praeiti pro šalį, kai matau reikiant pagalbos. Man atgrasus pyktis, bet kartais nemoku jo suvaldyti, negaliu atleisti žmogui, kuris mane įskaudino (tikrai atleisti, ne žodžiais, o iš širdies paleisti)… žodžiu, energijos turiu daugiausiai 2 valandas per dieną, likusį laiką prisiverčiu gyventi. Ačiū jums už man skirtą laiką.“

Atsakymas

Įsiskaudinimas – tai tas pats pyktis. Tai viena iš pykčio formų. Ir tas pyktis, matote, toks stiprus, kad atima visas Jūsų gyvybines jėgas.

Žinoma, tai labai baisu, kadangi nebegalite gyventi pilnaverčio gyvenimo. Ir tokia būtis tik trumpina Jūsų pačios gyvenimą.

Tai reiškia, kad Jūsų pyktis buvo toks stiprus, kad įėjo į pačias giliausias proto struktūras ir Jus paklaidino. Tada tas paklaidinimas aptemdė atmintį. Tai reiškia jis užgožė net svajones ir dabartines egzistuojančias gražias akimirkas. Ir tada dingo intelektas. Intelektas – tai išmintis.

Jūs nebeturite išminties, kaip ištrinti tuos psichinius blokus, kurie dabar nebeleidžia Jums ramiai gyventi.

Jeigu suvoktumėte, kad tai tik grąža Jums pačiai už praeityje kažkam suduotą panašų smūgį, tai viskas būtų paprasta. Jūs sudegintumėte tą nuodėmę, kurią esate padariusi praeityje, analogiškai, ką Jūsų atžvilgiu padarė tas kitas žmogus. Jūs tiesiog gavote tai, ką kitam kažkada perdavėte, štai ir viskas.

Kaip tai ištrinti?

Pirma: pasidėkite Dievo paveikslą ir šalia to žmogaus, kuris Jus įskaudino paveikslą. Ir kiekvieną dieną prieš tas nuotraukas stokite ir klaupkitės, paliesdama savo galva grindis. Ir prašykite Viešpaties, kad jis sudegintų visas nuoskaudas esančias Jūsų širdyje to žmogaus atžvilgiu.

Taigi, stokitės ir klaupkitės. Kasdien. Kiek tik galite kartų. Pradėkite nuo 50 ir pasiekite 108.

Ir matysite, taip išplausite tuos akmenis, kuriuos nešiojate savo širdyje. Darykite net nebegalėdama daryti. Tikrai nenumirsite lankstydamasi. Turi ateiti momentas, kai pradėsite šypsotis ir juoktis iš savo nuoskaudos. Turi ateiti momentas, kai pajausite tam žmogui gailestį ir meilę. Turi ateiti momentas, kai grįš fizinės jėgos.

Nereikia niekam pasakoti ir to rodyti. Jeigu namiškiai yra labai Jums artimi dvasiškai, tai jie gali atlikti tokias pat askezes kartu su Jumis. Tai paspartintų Jūsų pačios apsivalymą.

Jeigu tai darysite kasdien, tai vieną dieną pajausite, kad esate laisva ir laiminga. Tai bus ženklas, kad viskas praėjo, kad galite mylėti ir patį didžiausią nusidėjėlį.

Antra: visur, kur tik yra galimybė: einant, važiuojant, būnant vienoje vietoje – melskitės kalbėdama rožančių arba džapa mala. Tai irgi pagreitins Jūsų apsivalymą.

Sėkmės.

Su meile

Jūsų tarnas

Anantara das. Svetainė: Anantara.lt