Anantara das. Dienoraštis. Kai vyras nevalgo mėsos

salad-2068220_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Balandžio 6 diena

Vrindavanas, Indija

Sveiki, mielieji. Šiandien pabandykime suprasti laiško autorę ir jai padėti. Bet pirmiausia perskaitykime jos laišką.

„Laba diena, brangus Anantara das. Visų pirma dėkoju Jums, kad Jūs taip dosniai dalijatės žiniomis ir išmintimi!

Noriu Jūsų paklausti patarimo dėl mano kaip žmonos pareigų savo vyrui. Aš jau 2 m. kaip esu vegetarė, tačiau mano vyras nėra vegetaras ir net neketina juo tapti. Man būti vegetare jis leidžia.

Kaip jūs vienoje laidoje patarėte, bandžiau vyrui pasiūlyti visokiausius skanius vegetarinius patiekalus, bet, kad ir kaip stengiausi, jam niekas neskanu, jei nėra mėsos. Paskutiniu metu jis pareiškė, kad jei ir toliau aš bandysiu jam siūlyti vegetarinius valgius, jis eis valgyti į kavines arba pas mamą. Todėl manau, kad nebeverta bandyti pakeisti jo skonio ir geriau jau gaminti tokius patiekalus, kad jam būtų skanu namuose.

Man, aišku, nemalonu gaminti iš mėsos, nors ne taip seniai ir pati ją valgiau, dabar nemalonu net ją liesti, nepakenčiu kvapo. Tačiau noriu, kad vyras visus malonumus, kurių siekia, gautų namuose, o ne kažkur kitur.

Dar vienas niuansas, šiuo metu planuojame pradėti vaikelį, todėl tikėjausi, kad vyras bent kiek apsivalys organizmą sumažindamas valgomos mėsos kiekį. Tačiau tai tik sukelia jam įtampą. O man įtampą sukelia mėsos gaminimas.

Bet galbūt čia ir yra ta situacija, kurioje turiu mokytis nuolankumo, perlipti per save ir tarnauti savo mylimam žmogui, nors jis ir yra neišmanyme?

Ką galėtumėte patarti?

Būsiu labai dėkinga, jei atsakysite man savo laidoje ar dienoraštyje, ar bet kuria kita Jums patogia forma.

Priimkite mano nusilenkimus. Tegul Dievo malonė lydi Jus ir visus Jūsų artimuosius!“

Atsakymas

  1. „Noriu Jūsų paklausti patarimo dėl mano kaip žmonos pareigų savo vyrui. Aš jau 2 m. kaip esu vegetarė, tačiau mano vyras nėra vegetaras ir net neketina juo tapti. Man būti vegetare jis leidžia.“

Tai, kad Jūs galite būti vegetare ir vyras Jums tai leidžia, yra didžiulis laimėjimas Jūsų šeimoje.
Patikėkite, ateis laikas ir jis taps vegetaru. Tačiau tam reikia didžiulės Jūsų kantrybės ir laiko.

  1. „Kaip jūs vienoje laidoje patarėte, bandžiau vyrui pasiūlyti visokiausius skanius vegetarinius patiekalus, bet, kad ir kaip stengiausi, jam niekas neskanu, jei nėra mėsos. Paskutiniu metu jis pareiškė, kad jei ir toliau aš bandysiu jam siūlyti vegetarinius valgius, jis eis valgyti į kavines arba pas mamą. Todėl manau, kad nebeverta bandyti pakeisti jo skonio ir geriau jau gaminti tokius patiekalus, kad jam būtų skanu namuose.“

Jūs teisi. Jeigu spausite vyrą, tai prarasite bendravimą su juo. Jums šiuo metu turėtų būti pirmoje vietoje santykiai ir tik po to mityba.

Tiesiog šiuo metu.

Dėl mitybos, Jūs gavote jau paskutinį perspėjimą iš savo vyro ir dar labiau jį spausti, kad jis valgytų vegetarinį maistą, nebegalima.

  1. „Man, aišku, nemalonu gaminti iš mėsos, nors ne taip seniai ir pati ją valgiau, dabar nemalonu net ją liesti, nepakenčiu kvapo. Tačiau noriu, kad vyras visus malonumus, kurių siekia, gautų namuose, o ne kažkur kitur.“

Gyvenime mums daug ką reikia daryti nemalonaus, tačiau aplinkybės ir pareigos dažnai priverčia daryti tai, ką reikia daryti.
Gaminkite vyrui iš pareigos.
Jeigu kvapas nemalonus, tai užsidėkite ant veido kaukę arba prikvepinkite virtuvę kvapais (smilkalai, eteriniai aliejai), kad jie neutralizuotų mėsos kvapą.

Tačiau be mėsos Jūs juk gaminsite garnyrą ne iš mėsos ir dar gaminsite salotas, kažkokius pyragus, gėrimus.

Štai tą garnyrą, kurį gaminsite vyrui, salotas, gėrimus reikėtų aukoti Dievui ir taip Jūsų vyras gaus dalį maisto – prasado (Dievo malonės). Ir taip pradės keistis jo sąmonė.

  1. „Dar vienas niuansas, šiuo metu planuojame pradėti vaikelį, todėl tikėjausi, kad vyras bent kiek apsivalys organizmą sumažindamas valgomos mėsos kiekį. Tačiau tai tik sukelia jam įtampą. O man įtampą sukelia mėsos gaminimas.“

Tai, kad Jūs jau nevalgote mėsos yra penkiasdešimt procentų sėkmės. Ir tai jau didelis laimėjimas šeimoje.

Įtampos nereikia, nei jam, jei Jums, tačiau jeigu bus nepatenkintas vyras, tada bus blogai ir Jums.

Tai bus karas.

Todėl bet kokiu atveju Jums reikia mokytis gaminti tokius vegetarinius patiekalus, kurie savo skoniu, išvaizda, kvapu niekuo nesiskirtų nuo tikros mėsos.

Ir, patikėkite, tai galima išmokyti.

Tam reikia laiko ir kantrybės.

Dabar internete yra labai daug receptų ta tema ir jeigu kasdien bandysite tai išmokti, galiausiai išmoksite sukurti tai, kas vyrui tikrai patiks ir tas „kažkas“ skoniu, verte ir išvaizda nesiskirs nuo mėsos.

Kad įveiktumėte mėsos šleikštulį, prieš kažką gaminant paprašykite Dievo, kad pasikeistų vyro skoniai ir jis pradėtų valgyti viską, ką Jūs jam gaminsite iš daržovių, vaisių, pieno produktų ar grūdinių kultūrų.

  1. „Bet galbūt čia ir yra ta situacija, kurioje turiu mokytis nuolankumo, perlipti per save ir tarnauti savo mylimam žmogui, nors jis ir yra neišmanyme?“

Taip, dabar tokia situacija.

Būna lengvesnės situacijos kiekvieną dieną ir mes to net nepastebime, ir būna situacijos, kaip ši, kuri labai svarbi Jūsų tolimesniam šeimyniniam gyvenimui.

Ar ši situacija, ar kita situacija, mes visi turime tapti labai nuolankūs.

Ir tą nuolankumą mums geriausiai išsiugdyti per šeimos narius.

Žinoma, tą nuolankumą turite savo vyrui rodyti ne tik Jūs, jis irgi turi mokytis būti nuolankus Jūsų atžvilgiu.
Jūs irgi esate jo pagrindinė mokytoja, tik jis dabar to dar nesupranta.

Todėl aš linkiu Jums pažvelgti į šią situaciją iš laiko perspektyvos.

Jūs turite būti tokia dvasinga, kad vyras būdamas šalia Jūsų pamatytų ir suprastų, kokią turi nežemišką žmoną. Ir tai pamatęs pradėtų Jus gerbti, mylėti ir suprasti.

Ir dar daugiau, kiek keisitės Jūs, tiek laike pasikeis ir Jūsų vyras.

Su meile!

Jūsų tarnas 
Anantara das