Anantara das. Dienoraštis. Kai serga fizinis ir psichinis kūnai

girl-3954232_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Gegužės 24 diena

Vrindavanas, Indija

Sveiki, mielieji. Prieš kelias dienas gavau vieną laišką ir vakar jau buvau parašęs atsakymą, kai atėjo dar vienas tos pačios moters laiškas. Šiandien paskaitykime pirmąjį laišką.

„Sveiki. Kaip ir sakiau, visą gyvenimą dirbau, mokiausi, keliavau. Man 32 metai ir visada dirbau aptarnavimo srityje: viešbučiuose, restoranuose, kavinėse. Su tėvais santykiai niekada nebuvo geri, nes jie niekada manęs nesuprato ir niekada nesulaukdavau jų palaikymo!

Draugo irgi niekada nepavyko susirasti normalaus, o jei ir pavykdavo susirasti kažką, tai vis pasitaikydavo modelis, kaip ir mano tėvų, ir visi vaikinai turėjo problemų su alkoholiu. Tikrai išgyvenau ir dabar išgyvenu labai daug streso dėl darbo, sveikatos, pinigų, nes nėra į ką atsiremti.

Tada prasidėjo ligos, odos problemos – dermatitas, pradėjo kauptis vanduo keliuose, daktarai nustatė artritą. Didžiuliai kiekiai vaistų, kurie man visai nepadeda, stengiuosi medituoti, eiti pasivaikščioti, užsiimti joga! Bet ta nežinomybė ir visi užgriuvę dalykai tiesiog kelia nerimą.

Bandžiau kalbėtis su tėvais. Jiems tai atrodo menkas susirgimas ir taip jie niekada per daug nesidomėjo manim ir mano sese ir blogiu vaikystėje, o ko tikėtis dabar?

Valgau vegetariškai, visiškai atsisakiau mėsos. Bet negerėjanti sveikata, rytiniai skausmai ir nerimas dėl ateities, darbo, dar labiau mane erzina. Atsiprašau už padrikas mintis. Ačiū už atsakymą.“

Atsakymas

  1. Sveiki. Kaip ir sakiau, visą gyvenimą dirbau, mokiausi, keliavau. Man 32 metai ir visada dirbau aptarnavimo srityje: viešbučiuose, restoranuose, kavinėse. Su tėvais santykiai niekada nebuvo geri, nes jie niekada manęs nesuprato ir niekada nesulaukdavau jų palaikymo!

Tėvus mes gauname pagal savo karmą, tai yra pagal likimą.

Jeigu mes savo praeituose gyvenimuose nedavėme savo vaikams ar kitiems žmonėms meilės, tai tos meilės mes negalime tikėtis ir iš savo tėvų.

Tačiau, kadangi mes neprisimename savo praeitų gyvenimų, mums atrodo, kad dėl visko kalti – tėvai.

O iš tikro kalti – mes patys.

Žinoma, kai tėvai yra tokie, kurie šiame gyvenime irgi neduoda vaikams meilės, tai jie negaus meilės nei šiame gyvenime, nei kitame. Jie bus tokioje pat situacijoje, kokioje esate dabar Jūs.

Jūs savo praeitą gyvenimą galite pamatyti per tėvų elgesį.

Jeigu suprasite ką aš noriu pasakyti, tada Jūs dar galėsite pakeisti visą savo gyvenimą, jeigu nesuprasite ir viską nurašysite tik tėvams, tai Jūsų gyvenime niekas nepasikeis.

Tai sunku priimti, nes mūsų EGO neleidžia suprasti, kad dėl visko kalti mes patys, mums lengviau apkaltinti – kitus.

  1. Draugo irgi niekada nepavyko susirasti normalaus, o jei ir pavykdavo susirasti kažką, tai vis pasitaikydavo modelis, kaip ir mano tėvų, ir visi vaikinai turėjo problemų su alkoholiu. Tikrai išgyvenau ir dabar išgyvenu labai daug streso dėl darbo, sveikatos, pinigų, nes nėra į ką atsiremti.

Kad pritrauktumėte gerą vyrą, ne „draugą“, o vyrą, kuris Jus globotų visą gyvenimą, kad sukurtumėte šeimą, turite keisti charakterio savybes. Tik tiek tereikia ir nieko daugiau.

Jums kaip moteriai tikrai visą gyvenimą bus nesaugu, jeigu Jūsų niekas negins.

Jūsų dabar negina nei tėvas, nei vyras ir todėl, žinoma, psichologiškai vienai yra labai sunku ir bus sunku, nes vienai reikia atsakyti į visus būties klausimus ir nėra su kuo pasitarti ir pasidalinti savo gyvenimo sunkumais ir džiaugsmais.

Tokiu atveju reikia eiti dvasiniu keliu ir priimti į savo gyvenimą – dvasinį mokytoją, kuris gali apsaugoti Jūsų protą nuo pastovaus nerimo.

  1. Tada prasidėjo ligos, odos problemos – dermatitas, pradėjo kauptis vanduo keliuose, daktarai nustatė artritą. Didžiuliai kiekiai vaistų, kurie man visai nepadeda, stengiuosi medituoti, eiti pasivaikščioti, užsiimti joga! Bet ta nežinomybė ir visi užgriuvę dalykai tiesiog kelia nerimą.

Dermatitas – tai liga, kurią sukelia nuolatinis nerimas ir nežinojimas, kaip pasielgti vienose ar kitose situacijose. Tai nerimo ir pastovios baimės – liga. Tai Jūsų vidinių kompleksų blokai savo ir aplinkinių atžvilgiu.

Artritas keliuose – tai pastovi nuolatinė eiti per gyvenimą. Tai nelankstumas su motina, tėvu ir buvusiais draugais. Tai nepasitikėjimas savimi. Tai visiška vienatvė. Tai pastovūs kaltinimai kitiems ir savęs nepriėmimas.

Vaistai – tik slopina skausmą, tačiau Jūsų požiūrio į save ir pasaulį – nekeičia.

Šių ligų priežastis – tai Jūsų charakteris.

Paskaitykite mano dienoraštyje apie tai, moteris aprašo, kaip pas ją pradingo artritas, kai ji pradėjo keistis.

Aš nesu prieš vaistus, tačiau vaistai yra tik vienas iš įrankių keičiant situaciją. Reikalingi ir kiti Jūsų pačios vidiniai resursai.

Šaunuolė, kad pradėjote medituoti ir einate į jogą. Visa tai kaip pavasarį parskridę paukščiai iš šiltų kraštų. Tačiau Jūs turite eiti dar toliau norėdama visiškai susitvarkyti savo fizinį ir subtilų kūnus.

  1. Bandžiau kalbėtis su tėvais. Jiems tai atrodo menkas susirgimas ir taip jie niekada per daug nesidomėjo manim ir mano sese ir blogiu vaikystėje, o ko tikėtis dabar?

Turite suvokti, kad tėvų sąmoningumas dabar yra tokiame lygmenyje, kad jie nesupranta, jog Jūs rimtai sergate. Jūsų liga juk kol kas išorėje nesimato, tai kol kas yra vidiniai skausmai. O kai akivaizdžiai nesimato, susidaro įspūdis, kad to nėra.

Ir Jūs tai turite priimti, kaip faktą.

Jie padarė didžiausią dovaną Jums, pagimdydami Jus.

Jūs liekate dėl to jiems skolinga visą šį savo gyvenimą.

Atėjusi į šį pasaulį Jūs turite mokytis mylėti, o ne tenkintis. Pradžioje tai labai sunku suvokti, bet vėliau tai suprasite.

Jūs, žinoma, laukiate iš tėvų palaikymo, supratimo, užuojautos, įkvėpimo, tačiau turite suprasti, kad ką jie galėjo duoti, jie jau davė. Daugiau jie matyt negali. Svarbiausia, kad jie davė Jums gyvybę, o kūną ir gyvenimo kelią Jūs jau susikūrėte pati savo darbais.

Jus turėtų ginti, rūpintis ir globoti Jūsų vyras, tačiau toks į Jūsų gyvenimą neatėjo.

Todėl šventraščiai moko mus, kad visais gyvenimo klausimais reikia pasitikėti tik Dievu ir Jo atstovu – dvasiniu mokytoju.

Kol mes to nesuprasime, tai darysime klaidą po klaidos, tikėdamiesi, kad kažkada bus geriau, nors patys mes net nesuvokiame, kas yra tas geriau.

  1. Valgau vegetariškai, visiškai atsisakiau mėsos. Bet negerėjanti sveikata, rytiniai skausmai ir nerimas dėl ateities, darbo, dar labiau mane erzina. Atsiprašau už padrikas mintis. Ačiū už atsakymą.

Šaunuolė, kad atsisakėte mėsos.

Dar turite nevartoti alkoholio, kavos, žalios ir juodos arbatų.

Reikėtų pasirinkti griežtą dietą, kuri padėtų išgyti nuo artrito ir dermatito.

Žinoma, tam reikia specialisto.

Artritas – tai požymis, kad labai užterštas organizmas. Ir išvesti toksinus iš organizmo labai sunku. Tai ilgas procesas.

Todėl labai svarbu, ką žmogus valgo ir geria, ką dirba, ką mąsto ir kokie gyvenimo tikslai.

Jūs esate dar labai jauna, todėl tikrai galite susitvarkyti savo fizinį ir psichinį kūnus taip, kad jie Jums nekeltų nerimo ir skausmo.

Tam reikalinga griežta dienotvarkė, griežta mityba, gyvenimo būdo pakeitimas, mankštos ir malda.

Jeigu Jūs pasiryžusi savo gyvenime viską pakeisti, tai, kai grįšiu į Lietuvą, galite užsukti, gal aš galėsiu padėti kažkuo konkrečiai.

Su meile!

Jūsų tarnas

Anantara das