Anantara das. Dienoraštis. Azartiniai žaidimai (I dalis)

play-886343_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Dvaraka, Kaunas

Vasario 24 diena

Sveiki, mielieji. Tradiciškai aš savo dienoraštyje dažniausiai atsakau į žmonių klausimus. Šiandien taip pat atsakysiu į vieną klausimą apie azartinius žaidimus. Bet pirmiausia paskaitykime laišką.

„Harė Krišna. Visų pirma noriu padėkoti už visus gerus darbus, kuriuos darote dėl kitų, už neįkainojamas žinias. Viena man labai artima moteris prašė Jums parašyti laiškutį. Ji gyvena su mano broliu. Viskas kaip ir būtų gerai, tačiau brolis yra priklausomas nuo azartinių žaidimų. Jeigu turi bent kiek pinigų, jis, metęs šeimą, pirmiausia lekia į kazino. Ši padėtis tęsiasi jau ketverius metus, moteris seniai būtų jį palikusi, tačiau jie turi mažą sūnelį, todėl ji kol kas nesiskiria. Dėl lošimų šeima nuolat skendi skolose, moteris yra pavargusi nuo tokio gyvenimo, tai labai sekina. Po to, kai pralošia pinigus, brolis pats vaikšto sau nerasdamas vietos. Jis pripažįsta, kad turi priklausomybę, net žvakę už save bažnyčioj uždegė,  bet… Brolio žmonai patariau klausytis O. G. Torsunovo paskaitų, melstis, skaityti Bhagavad-Gitą. Mes visi labai norime jiems padėti, bet, tikriausiai, patys dar esam per silpni, trūksta žinių. Labai prašau, patarkit, kaip būtų galima jiems išsikapanot iš tos padėties. Nuoširdžiai ačiū.“

Panagrinėkime kiekvieną klausimą atskirai.

  1. Žmogus yra priklausomas nuo azartinių žaidimų.

Apie azartinius žaidimus rašiau visai neseniai savo dienoraštyje. Bet galiu dar kartą tą temą šiek tiek panagrinėti.

Kas yra azartas?

Azartas – tai aistra patenkinti savo jusles. Tai bandymas per kažkokius potyrius pajausti malonumą. Šiuo atveju – per žaidimą.

Ką duoda aistra ir ką aistra atima?

Azartas iš pradžių žmogui suteikia jėgų ir žmogus kažkurį laiko tarpą būna, kaip jam atrodo, laimingas.

Tačiau galutiniame etape bet koks azartas visiškai sudaužo ir sulaužo žmogų. Atima viską, ką žmogus turi geriausio. Azartas visada baigiasi kančia. Azarto finale žmogus visada kažko netenka.

Kas yra žaidimas?

Žaidimai būna dviejų rūšių:

1)    kai mes bandome patenkinti Dievą.

Su Dievu žaidžia nedidelis procentas žmonių. Nėra, iš tikro, nė vieno procento. Nėra, kadangi žmonės nežino, kas tas Dievas, nepažysta Jo. O kai nežinai To ,su kuriuo galėtumei iš tikro geriausiai žaisti, tai ir negali žaisti.

Pačio aukščiausio lygio žaidimai yra Dievo žaidimai. Dievas iš tikrųjų daugiau nieko nedaro. Jis visą laiką tik ir žaidžia. Štai kodėl mes sąmoningai arba nesąmoningai irgi bandome jį mėgdžioti ir taip pat žaisti.

2)    Kai mes bandome pasitenkinti patys.

Šio pobūdžio žaidimai būdingi beveik visiems žmonėms. Visą gyvenimą mes beveik nieko ir nedarome, kaip tik bandome pasitenkinti. Ir bandome pasitenkinti įvairiomis priemonėmis.

Azartiniai žaidimai – tai tik viena iš priemonių bandant patenkinti save. Būdų patenkinti save yra daug daugiau.

  1. Jeigu turi pinigų, lekia į lošimo namus.

Azartiniai žaidimai, pagal savo poveikį, turi tokia pat galią, kaip ir narkotikai narkomanui. Žmogus tampa tiesiog priklausomas nuo tų žaidimų.

  1. Tokia padėtis tęsiasi jau ketverius metus. Moteris būtų metusi vyrą, bet yra bendras jų sūnus.

Laiške neparašyta, kad ši moteris yra už to vyro ištekėjusi. Jeigu ji neištekėjusi, tai jos galios paveikti tą vyrą yra minimalios. Tuo atveju ji tiesiog yra dar vienas jo pasitenkinimo objektas, nes juos abu riša tik vaikas bei lytiniais santykiai ir niekas daugiau.

Jeigu tai tęsiasi jau ketverius metus, tai jie abu sėdi kančių kalėjime. Jie abu vienodi. Ir ši moteris, ir vyras. Abu gyvena neišmanyme.

Laukite tęsinio…

Anantara das. Svetainė: Anantara.lt

Redagavo Lina Šimelionytė